Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben? A...

Mit tennétek a helyemben? A kislányom nem a páromtól van, ő ezt tudja is. Nem ezzel van a gond! Hanem a valódi apával!

Figyelt kérdés
Ő is tudja, hogy az övé a pici. Amikor kiderült, hogy terhes vagyok, úgyvolt, hogy összejövünk. Aztán mégsem, ez hosszú történet! De megígérte, hogy segít anyagilag! Erre most mégsem hajlandó! Azt mondja, indítsak el egy apasági vizsgálatot, csak akkor hajlandó segíteni! Mit csináljak? Elindítsam, vagy hagyjam az egészet?
2009. márc. 25. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Neked kell eldöntened. Az apa, ha meg lesz állapítva az apaság nem csak kötelezettségeket, hanem jogokat is nyer. Tehát fizetnie kell, de láthatása van, később elviheti nyaralni....stb.

Neked kell tudnod, hogy mit várhatsz el tőle.

(Azért szerintem a gyereknek joga van tudni, hogy ki a biológiai apja és megismerni is joga van.)

2009. márc. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Persze, indítsd csak el a vizsgálatot, ne hagyd.

Ami jár a csöppségednek, az jár. Ami fontos: ha jóváhagyja a bíróság a kereseted, a kapott gyerektartást a csak a gyermekedre költsd el vagy tedd félre..de tudom, hogy ezt egy jó anyukának mondani sem kell.

2009. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A másodiknak: Persze,csak a pici miatt gondolkodom ezen az egészen!!!Mindent meg szeretnék adni neki,amit csak lehet!
2009. márc. 25. 15:13
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Mindenképp indítsd el a vizsgálatot. Ha te tudod, hogy ő az apa, csak nyerhetsz vele, veszteni tuti nem fogsz. Az a pénz, amit az apának kell fizetnie nem téged illet, hanem a gyerekedet...nagyon is jogosan. Olyan nincs, hogy nem hajlandó segíteni, mert ha az övé, fizetnie kell és jogosan behajtathatod rajta. Nem mindegy, hogy megkapja-e a lányod vagy sem és az sem mindegy, hogy tudja-e 100%-ra, hogy ki az apja meg hogy az apja elismeri-e. Mindent foglaljatok írásba, hogy később ne legyen vita és ne tudja azt mondani, hogy segített, közben mégsem és így ő sem lesz becsapva, hogy segített, de mégis úgy tűnhet, hogy nem.
2009. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Persze, minel elobb csinaltass dns tesztet, irj a birosagnak, menjel be a gyamugyi hivatalba. Inditsd el minel elobb, hidd el sokkal jobb tisztazni a dolgokat.

Amugy a kicsi a te neveden van, vagy az uj apa neven van?

Inditsd el minel elobb!!!!

2009. márc. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az új apa nevén! A párom a nevére vette!
2009. márc. 25. 16:37
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

En most jol le leszek pontoztva.En tulajdonkeppen nem ertem,h mit szeretnel, csak tamogatast?

Ha az `uj` apa a nevere vette,akkor nem ugy erzed,h o az apja es o neki kell rola gondoskodnia? Az uj apa mit szol ehhez?

Tudod en az anyukam ugyanebben a helyzetben volt a tesommal, az en apukam a nevere vette a tesom,aztan jottem en es igy eltunk, anyunak eszebe se lett volna felkeresni a tesom apjat,h fizessen, vagy ilyenek. O annak idejen lemondott rola es igy atharult az en apukamra minden felelosseg,aki buszken es boldogan vallalt mindent.

Neha meg kell elegedni azzal, ami van, szerintem egy szereto, torodo apa tobbet er, mint a gyerektartas.

2009. márc. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Vagy indíts vizsgálatot, de akkor ha apukának bebizonyosodik, akkor igenis tartsa magát a korábbi ígéretéhez, vagy ne indíts vizsgálatot, de ő aztán ne hisztizzen még láthatásért se. A gyerek ha akarja, akkor megtudhatja, de ha a biológiai apja nem normális, jobb, ha nem ismeri.
2009. márc. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
Van párod, akivel együtt nevelitek a kislányt. Mi a fenének akarsz még pénzt? Ráadásul a párod a nevére vette, tehát hivatalosan is ő az apuka. Én a helyedben nem lennék ennyire mohó.
2009. márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Szerintetek a mohóságról szól az egész? Nekem egyáltalán nem tűnik mohónak a kérdező.
2009. márc. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!