Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme így együtt lenni?

Van értelme így együtt lenni?

Figyelt kérdés

Huszonéves pár vagyunk,ismerjük egymás minden apró hülyeségét,de 4 év alatt a szerelem már nyomokban is csak néha van.

Főleg az utóbbi időbe,veszekszünk minden apróságon,nem viseljük el egymás hülyeségeit,amik régen fel sem tűntek,pedig együtt lakunk már jóideje.

Szépen eltervezett jövőnk van,feladtunk egymásért sokmindent,most jutottunk el odáig,hogy már nyugalom és békesség lehetne.

De már nem érzem azt hogy erre vágyok.A szeretet megvan,de ennyi.Összeköt sokminden (szerencsére 20évnyi lakáshitel nem...),rég el vagyunk könyvelve mint örökké együtt levő pár.

De nem érzem a vágyat,a szenvedélyt,és nem csak a magam részéről,pároméról sem.Bár neki tökéletesen megfelel a "nyugodt víz",neki a tökéletes élethez jó melóhely,szép és okos feleség,szép házikó,idővel két szép gyerek elég.


Nem tudom érdemes-e mindezt feladni,egyrészt itt az unalmas,de kivülről tökéletes élet,másrészt 24 vagyok,fiatal,jó lehetőségekkel,mikor változtassak ha most nem...

N


2011. jún. 27. 12:20
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Bocs, a végére azért mégiscsak beficcent egy-két jó tanács, de ezek tőlem függetlenek, örök érvényű, tapasztalatból (is) fakadó igazságok. :-)
2011. júl. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,tanácsokkal együtt.

Minél több ilyet olvasok,látok magam körül,jövök rá,hogy nem szabad folytatni.

Lehet birnám még pár évig,de megbánnám.

Szép volt,jó volt,elég volt.

2011. júl. 4. 20:06
 23/43 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy, kérdező! És ne búsulj, mert leszel te még szerelmes, és biztos megtalálod azt a fiút, akivel együtt "pezseghettek". Az előző kommentemet, ha olvasod, rájöhetsz, hogy én is akkor találtam meg, amikor abszolút nem kerestem. Mindenkinek azt kívánom, hogy találja meg azt az embert, akivel kiegészítik egymást, hiszen mindenki ezt érdemli.

Ha az emberek jó része nem alkudna meg, pontosan olyan dolgok miatt, amiket te is írtál és írtak itt többen (nyugalom, egyetértés, külső elvárás blabla.), akkor talán kevesebb válás lenne. Bár ez utóbbi másra is visszavezethető, de ez már egy másik történet.

Azért írd majd meg, hogy mi történt.

2011. júl. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
Nehéz a szkítás, főleg ennyi idő után. Egymásra untatok, ez természetes. Nem mondom, hogy szakíts. Inkább egy kis időre költözz haza. Ha lehetséges. Ott tát tudod gondolni a közös problémákat, és meg tudod fontolni, hogy most merre... A szerelem sose örök. Idővel szeretet lesz belőle
2011. júl. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
hasonló cipőben járok! mi nem lakunk együtt, de ilyenek a gondok. lenne nekem is jó lehetőségem. ha nem lennék ilyen gyáva otthagynám, ha érzed annyira erősnek magad, hogy otthagyd, akkor lépj tovább. nekem is csak idő kérdése minden. gondolj bele, h 4 év után így álltok! mi lesz 10 év múlva?
2011. júl. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Miért irja mindenki hogy költözz el,költözz haza...könyörgöm,én lakásom,had ne menjek már anyámékhoz

Nem mindig a nő költözik a pasihoz...

Ha megy valaki,az nem én leszek

2011. júl. 5. 10:55
 27/43 anonim ***** válasza:
Nekem az hangzik gáznak az egész sztoriban, hogy ilyen birtokló felfogású. Mi az, hogy nélküle nem mehetsz?! Például. Az sem jó jel, hogy leredukálódtak a barátaitok. Vegyük hozzá, hogy nem érzed jól magad a kapcsolatban - mindenképp muszáj beszélni arról, hogy ha azt szeretné, hogy vele maradj, a Te személyiségedre, vágyaidra is tekintettel kell lennie.
2011. júl. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
Totál nem egy felé megy az utatok. És ez addig nem is olyan feltűnő, amíg lobog a szerelem, de utána már égbe kiáltó. Ha két embernek egyformák nagyjából a vágyai, az életstílusa akkor a láng csillapodását nem élik meg ilyen tragikusan, de nálatok semmi nem volt közös csak a láng, a leírásod alapján. Szerintem semmi értelme együtt maradni, ez tipikus ló nincs szamár is kincs döntés lenne, és ennek sosincs jó vége. Te mindig pörgős maradsz, mert ilyen a stílusod. És ha spontán is vagy, ő meg korlátoz, abból hosszú távon csak tragédia lehet ha együtt maradtok. Amúgy se kell hogy összetedd a kezed, ha nem enged el egyedül mert nem bízik benned, miért kéne összetenni. Tegye össze majd az akinek jó az aranykalitka. Fiatal vagy, ne temesd el magad élve, csak azért mert így szokás. Főleg ha gyerek sincs, repülj mint a madár, és találd meg azt akivel együtt tudsz repülni sok sok év után.
2011. júl. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

Úr Isten

El se hiszed mennyire örülök, hogy feltetted ezt a kérdést.

Teljesen és tökéletesen ugyan úgy érzünk, nálunk is dettó ez a helyzet, csak én fiatalabb vagyok, 21. Mi 3.5 éve vagyunk együtt és én sem tudom mit csináljak. Barátom is teljesen olyan mint amilyennek te leírtad a tiéd. Amúgy nekem is volt már egy hasonló kérdésem, hátha segít:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..

2011. júl. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
annyit még hozzátennék, hogy a jövőről kialakított képünk, elképzelésünk sem egyezik...
2011. júl. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!