Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összejönnétek-e olyan illetőve...

Összejönnétek-e olyan illetővel, akinek valamilyen mentális betegsége (pl. depresszió) van? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki is megijed a "mentális betegség" kifejezéstől, ne valami ön- és közveszélyes dologra gondoljatok, hanem olyasmire, amitől még nem számít "őrültnek", viszont esetleg akadályozza bizonyos dolgokban. (Ilyen lehet a depresszió, szorongásos zavarok, pánikbetegség, stb.)


Tehát, a kérdés: összejönnétek olyan emberrel, akiről tudjátok hogy ilyen gondokkal küzd? Vagy ha nem tudjátok róla, és elmondja, hogyan reagálnátok? Utóbbit nyilván nem önsajnáltatás miatt, hanem mondjuk azért, hogy megértse a másik, hogy miért nem tud esetleg elmenni valahova, miért okoznak neki gondot bizonyos helyzetek. Mennyire lennétek megértőek ilyen esetekben? Érdekelne még továbbra is az illető, vagy inkább keresnétek egy "normálisat"?


2011. jún. 28. 14:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

rakonak szolics

Sajnos a deoresszio nem mulik el. Mindig ott van egy bizonyos formaban.

2011. jún. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Attól függ, ő tesz-e azért, hogy kiszabaduljon az állapotából. Súlyosan meg tudja terhelni a kapcsolatot, ha nem.
2011. jún. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

2. ma 14:41 vagyok :)


Én dolgoztam olyan családnál, ahol a férj depressziós volt (az asszonyka meg pszichológus). Egyszerűen leszívta magával a feleséget a férj, még úgy is, hogy elvileg a szakmájából adódóan tudnia kellett volna kezelnie a dolgot, de persze tök más ha az ember családjában van ilyen. Ezért is írtam azt amit írtam.

2011. jún. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy nekem is van elég lelki bajom, ami miatt utálom is magam. Ergo utálom ezt az egész lelki szerencsétlenséget, és biztosan nem jönnék össze olyannak, aki hasonló dolgokban szenved. Ha később alakulna ki, akkor az más tészta..

Ha valaki gyűlöl magában néhány dolgot, akkor azt másban sem tudja szeretni. De talán egy depressziós embernek nem is egy másik depis kellene társnak..

2011. jún. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

azt hiszem az állapot komolyságától függ. egyszer nagyon szerettem egy fiút, akinek komoly problémái voltak (borderline szindróma + egy kis skizofrénia). rettentő sokat támogattam, mindig ott voltam neki és úgy éreztem ő is viszontszeret (ma is azt hiszem, hogy akkor ő is komolyan gondolta) de valójában kiderült, hogy teljesen más ember, mint akinek hittem és egy igazi "energiavámpír". ma már óvatosabb lennék, mert nagyon megszenvedtem a vele való kapcsolatot.


27/L

2011. jún. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ment tönkre emiatt kapcsolatom.A párom depressziós lett,és 2 év alatt engem is toál kiborított vele.Gyakolatilag nem volt társ,nem érdekelte semmi,nem akart eljönni soha sehová.Munka,aztán otthon a tévé meg alvás.Az összes hétvégét is az ágyba fekve a Tv előtt töltötte.Én meguntam,hogy folyton a savanyú képét bámuljam.Nem érdekelte a szex sem,merevedési problémmái is lettek,úgy kellett kikönyörögnöm a kéthavi 1-et.Én teljesen padlóra kerültem emiatt és szakítottunk.Alig 30 évesen nem akartam úgy élni mint egy nyugdíjas.Persze orvohoz nem akart menni párszor volt(nagy könyörgések árán),aztán kb 2 hétig szedte a gyógyszereit ,kidobta őket,mondván nem használ és az orvos is hülye meg én is,és nincs is neki semmi baja,csak mert nem akar folyton b@szni mint a nyulak,én meg ráfogom,hogy bolond.
2011. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 shimac válasza:
91%
Úgy gondolom,hogy az igazi szerelem túl mutat az ilyesmin. Párommal akkor kerültünk össze, amikor a depresszióm a legdurvább volt. Öngyilkossági kísérletek stb. Párom mellettem állt amikor mindez kiderült és támogatott amennyire csak tudott. Szerintem ez a helyes és ha én lettem volna za ő helyében ugyanezt tettem volna!
2011. jún. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
NEM! Még egyszer soha. Régen volt egy barátom/szerelmem, akik hasonló gondokkal küzdött. Nagyon szerettem, óvtam és vigyáztam rá, de a betegsége megmérgezte a kapcsolatunkat. Ő a mániás depresszió komolyabb változatával küzdött. Amikor a mélyponton volt, akkor nagyon kellett rá figyelnem, mert minden apróságon berágott, napokig nem jelentkezett, nem engedte, hogy bemenjek hozzá. Akkor mondtam azt, hogy nem bírom, amikor az anyukája sírva hívott fel az éjszaka közepén, hogy fenn áll a Tisza híd korlátján és öngyilkos akar lenni, menjek gyorsan. Iszonyat nehéz időszak volt, amikor kimondtam, hogy vége, mielőtt én is belerokkantam volna. Annak ellenére, hogy szerettem-nagyon.
2011. jún. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
44%

Nem, isten ments.


Nem azt várom el a páromtól, hogy legyen tökéletes és sose boruljon ki (mert ez bárkivel előfordulhat), de más, ha ez egy állandósult dolog.


Egy párkapcsolat ne a másik folytonos babusgatásáról, lelki ápolásáról szóljon szerintem.

Volt egy barátom, aki eleinte életvidám volt, aztán kb. fél év múlva depressziós lett. Sokáig próbáltam segíteni rajta. Ő nem akart változtatni. 2 év után otthagytam, mivel már annyira lehúzott hangulatilag, hogy én is kezdtem depressziós lenni. Ennyit egy kapcsolat sem ér...


Ugyanez a férfi kisebbségi komplexussal küzdött, ami abban nyilvánult meg, hogy szorongott emberek között, nem mert bemenni egy ruhaüzletbe sem, mert az olyan "ciki"..Hát ez sem túl vonzó viselkedés egy felnőtt esetében.

2011. jún. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
a depresszió, szorongásos zavarok, pánikbetegség, stb. szociofóbia, még valamilyen szinten kezelhető is, na de mi van ha szíved választottja Asperger-szindrómás, vagy szelektív mutista, vagy személyiségzavaros? mert azokon nemigen lehet már segíteni. egyébként nálam nem lenne kizáró ok (bár skizofréniánál mondjuk már elgondolkodnék)
2011. jún. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!