Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem minősít egy...

Szerintetek nem minősít egy embert, ha internetes társkeresőn ismerkedik?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok. 1 éve ért véget egy hosszu kapcsolatom. Most nem vágyok párkapcsolatra. De barátnőim nem hagynak békén azzal, hogy megszokom a magányt. Ismerkednem kellene és legfőképp regisztráljak ilyen oldalakra.

Az érdekelne, hogy ez ma már ennyire elfogadott? Nekem eszembe se jutna neten ismerkedni és nem is hiszek az ilyenfajta ismerkedésben. Mindig azt gondoltam azok keresnek neten partnert akik személyesen képtelen ismerkedni.

Én viszont nem ilyen vagyok, mindig is népszerű voltam a férfiak körében, nincsenek önértékelési problémáim. Egyszerűen csak nem vágyom párkapcsolatra, ha majd szeretnék biztos találkozok valakivel, de nem neten.

Illetve van olyan ismerősöm aki fent van. Álatalában férfiak és inkább csak szexpartnert keresnek vagy laza kapcsolatokat.

Mit gondoltok erről? Ti hisztek a netes ismerkedésben?


2011. jún. 30. 19:16
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Hát én kb 10 férfivel találkoztam élőben akiket megismertem neten. Abból 9 hazudott arról, hogy kicsoda,micsoda, akár képről akár korról vagy foglalkozásról szóval bármiről ebszélünk. Az az egy aki nem, na ő volt az első komoly kapcsolatom, de itt be is fejeztem a netes ismerkedést. Persze ez csak az én tapasztalatom. És bár elfogadottnak mondják, én mindig is cikinek tartottam, hogy hol ismertem meg a barátom.
2011. jún. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

34N 35F házaspár vagyunk. 7 éve immár :) Vannak közös gyerkőcök, tehát lehet normális, tartós kapcsolat a neten való ismerkedés. Több ismerősöm is így talált a házastársára.


Viszont pár tanács.

- "vadász" mindenhol van és a facebook-on vannak igazán :) mert ott gyanútlanul cserkészik be az alanyt, mert hogy csak "ismerkednének" közben meg házas emberek és egy kis entyempentyemre vágynak, vagy szeretőre mindkét nembeliről tudok a közvetlen környezetemből akiket így próbáltak ezek a "vadászok" megkaparintani (köztük a férjemet is, csak neki nagyjából helyén az esze férfi létére :) )


- amit a neten írnak, mondanak főleg anonim név és főleg kevésbé híres színész, állat-tájkép stb kép mögé bújva annak kb a 20%-a az igazság...vagy még annyi sem (tapasztalt)


- nyugodtan randizzál, de előtte telefonon értekezzetek és MINDIG fényes nappal és nyilvános helyen ahol több ember van, ja és legyen "menekülő" útvonalad, ha nagyon ciki-kínos-undorító az alany :) (legjobb háttérben barátnő aki közelben van, megbeszéltek egy jelet amit leadsz neki megcsörget, te pedig szörnyülködve, és bocsánatkérően lelépsz, hogy nagyon nagyon sürgős)


- ne meséld el az életed, ne adj ki magadról bizalmas infót még az első randikon se, viszont próbálj tapintatosan keresztkérdésekkel mindent megtudni a partnerről :)


Amúgy pedig szerintem teljesen elfogadott, legalábbis anno még több olyannal találkoztam akik nem csak szexet akartak, hanem valóban kapcsolatot. Most nem tudom :D már nem keresek egy ideje, csak becserkészni próbálnak mindig az fb-n is.

2011. jún. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
51%

Én ugyanazt gondolom, amit te. Nem értem mi oka lehet bárkinek a neten ismerkedni, mikor csak kimész az utcára és hús vér embereket látsz, nem jól beállított képeket.

Akármennyire elfogadott dolog ez, bennem akkor is a félénk benyomását kelti, aki interneten keres párkapcsolatot.(a szexkapcsolatról más a véleményem). Nőként pedig nem a félénk férfiak az eseteim.

2011. jún. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Nem akartam így megfogalmazni és minősíteni embereket, de maximálisan ugy gondolom ahogy 19:35. "

Jól le is pontoztak érte :)

2011. jún. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Mi chat-en ismerkedtunk meg,abban az idoben nem volt tarskereso.csatlakoztam egy tarsasaghoz,dumalgattunk,szimpi lett egy sarc,ismerkdni kezdtunk.Ennek lassan 10eve,azota vagyunk egyutt.

Mivel nem voltam soha bulizos igy nekem a chat volt a szorakozasom.

2011. júl. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, őszintén kívánom Neked, hogy megismerkedj egy kedves pasival, aki életed párja lehet... de ha ez az elkövetkező 10 évben mégsem sikerülne, értékeld át a véleményed a netes ismerkedésről, mert lehet, hogy addigra nem lesz más használható alternatívád... eleinte ódzkodva, végül is belekezdtem a netes ismerkedésbe, és lehet, hogy szerencsés vagyok, de bár különböző típusú, kinézetű, jellemű férfiakat ismertem meg, rossz tapasztalatról nem tudok beszámolni... végeredmény: 33 évesen így ismertem meg a jelenlegi férjem, aki boldoggá tesz és akivel együtt gyönyörködünk a kislányunkban... barátnőm lassan 40 lesz, a mai napig egyedül van, mert nem hajlandó még csak ki sem próbálni a netet... amúgy meg őszintén, alapvetően nem sok különbség van a netes ismerkedés meg pl. egy buliban való ismerkedés között... a buliban is duruzsolhatnak hazugságokat a füledbe, ott is összejöhetsz mindenféle pasival, az persze igaz, hogy a személyes benyomás ott rögtön adva van... netes ismerkedésnél meg nem kell hosszúra nyújtani a levelezést, és az első személyes találkozó után már ugyan úgy megy minden, mintha bárhol máshol ismerkedtetek volna... még egy gondolat: ez a XXI. század, mert csak a rohanás van, reggeltől estig munka, stressz, és azok, akik a suliban, egyetemen, vagy fiatalabb korban nem botlanak bele életük szerelmébe bizony abban a helyzetben találják magukat, hogy sem energia, sem idő, sem alkalom nem adódik ismerkedésre... mert a családtagok, ismerősök, ismerősök ismerőseinek köre, munkahelyi kapcsolatok köre véges vagy leszűkült, hiszen sokan családosok már... Magyarországon meg a "Sex and the Sity" stílusú ismerkedősdi szimplán nem működik... és még sorolhatnám... a lényeg: szerintem egy bizonyos kor után tényleg nehéz a párkeresés...
2011. júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
... most látom... jujjj... City!!! Bocsika...
2011. júl. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek már eleve adott véleménye van a netes ismerkedésről. Én azt mondom, senkinek sem kötelező. Azonban tény, hogy ez az egyetlen olyan hely, ahol úgy ismerkedhet az ember, hogy nem a külsőségek határozzák meg az első benyomást. Mi a párommal fél napot csevegtünk át úgy, gogy nem is láttuk a másik arcát. Nem ez döntött, hanem az, hogy egy hullámhosszon voltunk.


Szórakozóhelyen ugyanúgy vannak vadászok. Ugyanúgy a szemedbe hazudhat bárki. Ugyanúgy lóvá tehet, kihasználhat, stb. Szerintem semmivel nem "selejtesebb" az, aki otthonról ismerkedik annál, aki azzal a céllal megy el bulizni, hogy felszedjen valakit. Annak meg, hogy az ABC-ben jöjjön szembe az Igazi, van esélye, csak épp nem sok.


De a kérdező maga dönt az életéről. Várhatja a nagy Ő-t anélkül is, hogy bármit tenne érte, de szerintem sokkal nagyobb lúzerség még 40 évesen is egyedül, család nélkül lenni, mint bátran belevágni az ismerkedésbe, akár neten is...

2011. júl. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

mért minősítene bárkit is aki neten ismerkedik? jól érzem az elítélő hangvételt a kérdezőnél?


én neten ismertem meg a párom. aminek másfél éve már, és 1 hónap mulva lesz az esküvőnk.


szerintem én nyertem többet és nem az olyanok akik elítélik a netes társkeresést, pedig meg sem próbálták. és x évesen még mindig egyedül vannak, csak mert ragaszkodnak valami buta előítélethez.


nekem is voltak rossz tapasztalataim de nem adtam fel.:)


25/N

2011. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!