Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogilag kirakhatja a saját...

Jogilag kirakhatja a saját fiát egy anya az utcára?

Figyelt kérdés

Anyám, fogta a motyómat és kidobott az utcára, azzal a szöveggel hogy változtassam meg a lakcímemet

most töltöttem a 20. élet évemet, s így elvesztette az utánam járó családi támogatásokat (családi pótlék stb. )

Nappali tagozatos OKJ-s suliba járok, még van 1 évem hátra. Nincs hova mennem, s munkát sem találok


2011. júl. 1. 09:30
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
Igen,viszont,ha legalább 1% a nevedre van írva a lakásból,akkor nem,és pert indíthatsz.
2011. júl. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
77%

Kirakhatja. Rendes anya. :S


A családi pótlék szerintem jár OKJ-n..

2011. júl. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
58%
Amíg felsőoktatási intézményben tanulsz, addig tartásra kötelezett, de sajnos nem tudom, hogy az OKJ annak számítt e.Egyébként ha a lakásból nincs részesedésed, akkor igen, saját kitehet.Most mit csinálsz, merre vagy, mihez tudsz kezdeni?
2011. júl. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim válasza:
23%
Ne rakd ki vazzzeeggg !!!
2011. júl. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
83%
Mivel elmúltál már 18,igen,kirakhat.Az én anyám is megcsinálta ezt a bátyámmal,mikor 21 éves volt.Az árokban,bokorban aludt,aztán egyik haverja befogadta.Neked nincs olyan ismerősöd,rokonod,akihez mehetnél?
2011. júl. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%
utsó, olvasd már végig mielőtt írsz. mellesleg ha jól tudom hogyha betöltötted a 18-at, márpedig betöltötted kirakhat.
2011. júl. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

nem sajnos, pár napig tudom meghúzni magam, de innentől kezdve nem tudom mi tévő legyek.

Az OKJ az felső oktatás szerintem

Sajnos nincs részesedésem a házból :S

2011. júl. 1. 09:36
 8/55 anonim ***** válasza:
12%
és aki nem mult el 18 éves???????????,bocs hogy ide irom de talán témánál vagyunk és nem akartam külön kérdést hisz ugyan az a téma.amugy sajnálak nagyon nálunk az anyos ilyen előszőr a fiát dobta most meg a lányát.
2011. júl. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam hogy ha felső oktatásban tanulok nappali tagozaton és nincs munkám(mivel hogy tanulok) nem rakhatna ki elvileg.. vagy ez hogy van?
2011. júl. 1. 09:39
 10/55 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos, az új rendelet szerint ahogy betölti valaki a 20. évét (és vége a tanévnek) nem adnak utána családi pótlékot!...

Tudom, mert az én lányom (20 éves) esti gimis, augusztus hónapban kapunk utoljára rá cs.pótlékot...


Sajnos, az anyád kitehet a lakásból, mert elmúltál 20 éves... :-((


Azt tanácsolom, hogy menj el rokonokhoz, nagyszülőkhöz, hátha ők befogadnak?!


Vagy talán barátok is pár napra?!...

2011. júl. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!