Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan döntsek? Nehezen...

Hogyan döntsek? Nehezen egyezünk meg a gyermekünk keresztszülőjét illetően a párommal (ld. Lent)

Figyelt kérdés

kisebb gyermekem 1 éves már és nagyon szeretném, ha végre megkeresztelnénk! csakhogy a keresztszülőség körül családi nézeteltérés van...

nagyobb gyermekem keresztszülei az én testvéremék, így adott lenne, hogy a kisebbik gyereké meg a párom testvérei - csakhogy én ezt nem szeretném! mivel a keresztszülőséggel azt is vállalják, hogyha a szülőket baj éri, akkor ők nevelik fel őket - csakhogy a kérdéses pár már inkább 50 felé közelít, másrészt meg nem is igazán érdeklődnek a gyerekek iránt (értsd ezalatt, hogy személyesen 1 éve alatt kétszer látták a kicsit), vagyis ilyen hozzáállás mellett nem nyugodt szívvel bíznám rájuk az esetleges felnevelést se... nővéremék viszont mindkét gyereket egyformán imádják, és nagyon szívesen vállalnák mégegyszer ezt a szerepet a másik gyereknél is! arról nem beszélve, hogy a gyerekeknek is az lenne a legjobb, ha ne adj Isten bármi történik, együtt nőnének fel! (ne értsetek félre, nem meghalni készülök, de bármi történhet és így nyugodtabb is lennék)

szóval párom mindezek ellenére a nővérééket szeretné, én viszont az én nővéreméket! és a két nézet egy éve nem közelít egymáshoz... lehet, hogy nem is "vállalná" a kérdéses pár amúgy a szerepet, dehát én ezt hogy kérdezzem meg úgy, hogy tényleg nemleges választ kapjak rá? amúgy tényleg bunkóség részemről, hogy nem támogatom az ilyen keresztszülőséget?


2011. júl. 1. 14:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
35%

Nem tök mindegy? Bocs, de a válaszaidból úgy tűnik,hogy te már ezt eldöntötted és nyilván,ha törik,ha szakad meggyőzöd a párod.

Akárhányszor is találkoznak,gondolom fontos neki a nővére, hiszen akkor nem erőltetné, hacsak nem hülye. De gondolom nem! És igen, önző vagy.

Én nem vagyok valami hú de jóban a sógornőmmel, a férjem viszont nagyon jóban van a testvérével. Pesten lakik, ritkábban látná a gyereket, sőt ha ez számít, anyagilag is elég gatyán áll. Tehát ha úgy nézem minden kizáró ok meg van a keresztszülőségre. DE! A férjem is ugyanolyan szülője a gyerekemnek,mint én. Semmiképp sincs több döntési jogom a gyereket illetően, mint neki. Ezért önzőségem félretéve döntöttem úgy,hogy ne tesóm és a párja legyenek a keresztszülők,hanem a párom és az én testvérem!

2011. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Abba azért gondolj még bele, hogy bár sose legyen így de te is összekaphatsz valamin a nővéredékkel. Nyilván ritkulnak a találkozások. Szintén ne adja Isten, de attól, hogy a párod testvéréék idősebbek, még a tieid is meghallhatnak hamarabb. De nem is foglalkozzunk ilyen szörnyűségekkel. Mondjuk a nővéred kap egy külföldi állást. 1000 dolog történhet. A jó választást, csak az élet tudja igazolni.
2011. júl. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
57%
Ma már ez azért nem így működik. Nem a keresztszülőknek kötelességük felnevelni a gyereket, ha valami történik. Nyugodtan rábízhatod őket akkor a nővéredékre. Ne haragudj, de jogos a párod és a családja igénye.
2011. júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
73%

Itt nincs olyan hogy a párom családjának az igénye.........utolsónak azért megnézném az arcát ha a gyerekét leszarcsizná magasról a párja családja, de amikor a keresztszülőségről lenne szó akkor "igényt" tartanának a gyerekre........kicsit vicces.


Azért kíváncsi vagyok azokra akik verik a mellüket hogy igazságosság így meg úgy a férj családja javára, anyukák, őszintén: választanátok olyan keresztszülőket akiket nem érdekli a gyermeketek? Olyat, aki 1 év alatt összesen kettő alkalommal akarta látni a gyermeketek? Szeretnétek ilyen embert felkérni arra hogy keresztszülő legyen?

Igen?

Nem hiszem el egy percig sem....vagy ha igaz, akkor halvány segédfogalmatok sincs arról, hogy a keresztszülő státus lényege mi.


Vannak akik nem a valódi státus miatt, hanem pusztán divatból választanak keresztszülőt, mondván "há' mindenkinek van, legyen má' Jancsikánknak is" - na azoknak elhiszem hogy tökmindegy, kit bíznak meg ezzel az egyébként megtisztelő címmel.


Mert ez egy megtiszteltetés.

Annak, akivel a gyermeknek jó a kapcsolata, akit szeret, ismer, és aki foglalkozik vele. Ez a keresztszülőség, erre való válaszként, hogy megtisztelj valakit, keresztszülőket kérsz fel.


Ha a párom családja nem érdemli meg, nem választom őt, pusztán azért mert egyet onnan is választani kéne...........

2011. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
73%
Még annyi, hogy aki ilyen esetben mégis a férj családját választja, annak ezek szerint fontosabb a sógornő akarata és "jogos igénye" mint a gyereke érdeke. Grat.
2011. júl. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
el kellett mennem, de látom elég parázs vitát sikerült kiváltanom - nem ez volt a célom! mindenesetre köszönöm a véleményeket, érveket és ellenérveket!
2011. júl. 1. 17:41
 27/27 anonim ***** válasza:
Nem a sógornőm fontosabb te nagyon okos, hanem én nem nyomom el a férjem,mint te. Nekem igenis fontos,hogy ő is beleszólhasson az ilyen dolgokba. Ha nálatok ez nem divat, az a te dolgod. És azért is írtam,hogy az én tesóm lesz a másik keresztszülő, hogy ha netán a sógornőm annyira nem állna helyt, akkor majd ő igen!
2011. júl. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!