Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan döntsek? Nehezen...

Hogyan döntsek? Nehezen egyezünk meg a gyermekünk keresztszülőjét illetően a párommal (ld. Lent)

Figyelt kérdés

kisebb gyermekem 1 éves már és nagyon szeretném, ha végre megkeresztelnénk! csakhogy a keresztszülőség körül családi nézeteltérés van...

nagyobb gyermekem keresztszülei az én testvéremék, így adott lenne, hogy a kisebbik gyereké meg a párom testvérei - csakhogy én ezt nem szeretném! mivel a keresztszülőséggel azt is vállalják, hogyha a szülőket baj éri, akkor ők nevelik fel őket - csakhogy a kérdéses pár már inkább 50 felé közelít, másrészt meg nem is igazán érdeklődnek a gyerekek iránt (értsd ezalatt, hogy személyesen 1 éve alatt kétszer látták a kicsit), vagyis ilyen hozzáállás mellett nem nyugodt szívvel bíznám rájuk az esetleges felnevelést se... nővéremék viszont mindkét gyereket egyformán imádják, és nagyon szívesen vállalnák mégegyszer ezt a szerepet a másik gyereknél is! arról nem beszélve, hogy a gyerekeknek is az lenne a legjobb, ha ne adj Isten bármi történik, együtt nőnének fel! (ne értsetek félre, nem meghalni készülök, de bármi történhet és így nyugodtabb is lennék)

szóval párom mindezek ellenére a nővérééket szeretné, én viszont az én nővéreméket! és a két nézet egy éve nem közelít egymáshoz... lehet, hogy nem is "vállalná" a kérdéses pár amúgy a szerepet, dehát én ezt hogy kérdezzem meg úgy, hogy tényleg nemleges választ kapjak rá? amúgy tényleg bunkóség részemről, hogy nem támogatom az ilyen keresztszülőséget?


2011. júl. 1. 14:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
54%
A keresztszülőség csak tradíció, valójában névleges, törvényesen semmiféle joggal vagy kötelezettséggel nem jár, teljesen mindegy, ki tartja a gyereket a keresztvíz alá, arra bízod a halálod után, akire akarod. Bár hacsak nem vagytok betegek, szerintem eleve egy kissé pesszimista hozzáállás egy egyéves gyereknél arra biztosítékot keresni, hogy mi lesz, ha elpatkoltok.
2011. júl. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

jogilag sajnos már csak 1 nagymama lenne!

amúgy nem ígértem meg neki semmi olyat, és nem is volt előre lefixálva, hogy a második gyerek keresztszülője ki lesz majd...

2011. júl. 1. 14:51
 13/27 anonim ***** válasza:
27%

Kompromisszumot kell kötni. Addig keresni, míg olyat nem találtok, aki mindkettőtöknek jó. Miért mindig mindent neked kell eldönteni? A férjednek pont ugyanannyi joga van ehhez.


Kompromisszumnak hívják azt, hogy ha az egyik gyereknek az egyik szülő részéről választottak keresztszülőt, akkor a másiknak a másik részről fognak. Ez így igazságos.


Nem irigylem a férjed, ha mindenben ilyen vagy.

2011. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
57%
Mi lett volna, ha anno valami okból a férjed fúrja a testvéredék keresztszülőségét?
2011. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
hát biztos bennem van a hiba, de akkor sem értem meg, hogyha ő kb. olyan viszonyban van a nővérével, mint a nővére az én gyerekemmel (azaz évente kétszer látják ők is egymást), akkor miért a fair-ségről kell ennek szólnia?
2011. júl. 1. 15:00
 16/27 anonim ***** válasza:
82%

NEM VAGY ÖNZŐ. okos anya vagy, akinek a gyereke érdeke az első. Így kéne normálisan mindenkinek. Nem vitákat elkerülve lavírozni hanem a gyereket nézni. Ha a párod szülei tojnak a gyerekre, miért választanád őket?????


Sosem értettem azt aki keresztszülőket akar, de nem azokat választja, akik MEGÉRDEMLIK és akik SZERETIK ÉS ISMERIK A GYEREKET.


Hiszen a keresztszülőségnek EZ a lényege! Nem az hogy "egyet innen, egyet onnan"...... ez a hajfonás szabálya, vagy esetleg a néptáncé (egyet jobbról egyet balról), de a keresztszülőség lényege nem a viták gyáva elkerülése meg a kompromisszumnak álcázott rossz döntés, hanem az, hogy a keresztszülő az legyen aki ismeri és szereti a gyereket, azaz: AKI MEGÉRDEMLI.

Aki ezzel nincs tisztában az mi a nyavalyáért választ keresztszülőt??

2011. júl. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
hát valahogy így gondolom én is! :-)
2011. júl. 1. 15:01
 18/27 anonim ***** válasza:
bocsi, NEM SZÜLEI, hanem TESTVÉRÉÉK.
2011. júl. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Akkor válasszatok más, a férjedhez közelálló személyt. Nem hiszem, hogy a nővéredék az egyetlen alternatíva (max. te szeretnéd ezt).
2011. júl. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
80%
ma 15:00 Tökéletesen igazad van, és a kérdezőt is meg tudom érteni. csak valahol ott bukik a sztori, hogy az apának semmi döntési joga?
2011. júl. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!