Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » önző lennék?! Csak komoly...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

önző lennék?! Csak komoly gondolatokat várok, nem vicc a téma.

Figyelt kérdés

Önző dolog az, ha házasodni szeretnék a párommal?

Együtt élünk több mint 4 éve, elötte 1,5-2 éve ismertem meg. Ő 26f én 25n.

Van már egy fiú gyermekünk, aki nem tervezett volt (+ a nagyobb fiam)


Felhoztam már nem egyszer, hogy házasodjunk össze, nem akar..

az csak egy papír..

a tegnapi nap eredménye: nem azon múlik a boldogság és én önző vagyok...

Én? :(

Önző, mert a felesége szeretnék lenni....


Másik problémám: szeretnék egy kislányt is, ezt is felhoztam, azt sem lehet, mert nem..

Kaptam mindenféle indokot, legyen a legkissebb 5 éves, vagy épp a ház legyen felújítva teljesen..


Rendben, neki lehet állni.. akkor már kifogások jönnek..

mint kiderült az 5 év se fontos..

Sőt, a tegnapi eredmény: azért nem lehet még egy gyerkőc, mert én annyira akarom, mert "eröltetem"...

Tudom jól , a kisebbik se lenne a mai napig, ha akkor nem csúszik be..



Normális ez? Most komolyan velem van a baj??


Semmire nem tudja elhatározni magát, még arra se, hogy elhívjon vacsizni..

Vagy egy szál virágot hozzon...

Pedig anyiszor a fejéhez vágtam már..


Teljesen el vagyok kenődve...

Nem tudom mit higyjek..

Azt mondja szeret...

De akkor most mindez hogy lehet?


2010. febr. 12. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Manapság ez a házzasság téma eléggé bonyolult. Úgymond egyre kevésbé "divat". Sok ismerősöm van aki élettársi kapcsolatban vannak, gyerekkel és nemúgy látom rajtuk hogy befolyásolja a boldogságukat az hogy nem házasodtak össze.

Persze megvan a maga szépsége is a házasságnak, de úgylátszik a te párod ilyen jellem.

Unokatesóm is élettársi kapcsolatban van, most fog a gyerekük születni- közülük senki se akar házasodni, így is boldogok.

Másik ismerősöm meg szintén csak élettársi kapcsolatban van immár 10 éve. Aztmondta hogy az élettársa, Nő, mikor összejött vele pont vált a férjétől és utána már teljesen elment a kedve attól h újra házasodjon, 2 évig volt azzal a pasival - úgyvélte semmi értelme sincs az egésznek. Most ezzel a barátommal 10 éve vannak együtt, van egy közös lányuk és boldogan élnek.


Sajnos ha a párod úgylátja semmi értelme mert csak 1 papír, akkor te hiába akarod, ha tovább mondogatod tényleg úgyfog tűnni hogy erölteted.


Meg végülis ha csak egy papír... Akkor miért nem akar házasodni? Ha csak egy papír akkor nem lenne mind1 ha összeházasodnátok?


22F - gondolatai

2010. febr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%

Igen, önző vagy. Semmit sem lehet erőltetni a másikra. Miért is kéne házasodni? Mert TE akarod? Miért kell még gyerek, mert TE akarod? Pontosan ez az önzés. Neki is ugyanannyi joga van dönteni, mint neked.

Ha meg a fejéhez vágsz dolgokat, ne reménykedj,hogy a kapcsolat hosszú életű lesz.

2010. febr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ne vágj a fejéhez dolgokat, azzal nem jutsz előre. DE: ha szerinte "csak papír", és nem fontos, viszont tudja, hogy Neked az, akkor elég szomorú, hogy egy aláírást nem képes megtenni a gyereke anyjáért. kiábrándító ugyan, ha egy házasságot a nőnek kell erőltetni, de Ti mondjuk a "megkérem a kezét" dolgon túl vagytok, ha már gyerek is van. a gyerek-témát viszont ne erőltesd sztem, van már gyereketek, ezt nem szabad erőltetni semmiképp!


nálunk ez úgy volt, hogy együtt éltünk 2 éve, mikor mondta a párom, hogy szeretne gyereket. én nevettem, azt mondtam, jól néznénk ki, ha minden eddigi PASIMNAK szültem volna...értette...2 hét múlva megkérte a kezem, világra szóló lagzi volt, most 3 éves a lányunk :) ezt csak azért meséltem el, hogy lásd, ez nem önzőség! éppen elég dologról lemondtál az anyaság miatt, amiről nem muszáj, ne mondj le!

2010. febr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

10:36 Gyönyörű.

Tehát én full önző vagyok, és minden szép és jó.

Amit én szeretnék azt nem lehet, mert én szeretném.


Tehát a normális az, hogy én mindent hagyok, az álmaimat, a vágyaimat, mert neki joga van. az enyém hol marad?

nekem nincs jogom semmihez?


álmamim, vágyaim... nem az a célom hogy házasodjak..

megtehettem volna már 2x is, de nem éreztem azt, hogy akarom, fiatal voltam, szerelmes ugyan, de nem éreztem azt hogy tényleg így jó, marad és akarom.

Őt akarom, nem mást és nem azt hogy gyűrűm legyen és papírom.

Vele akarom átélni a nagy napot (nem akarok nagyot :) ), és neki "esküt tenni".

Azt, hogy a férjem legyen én pedig az Ő felesége..



Fejéhez vágni a dolgokat: a vacsi és a virágra értettem..

De elég szomorú szerintem , hogy egy pasinak bármit, pláne ilyeneket a fejéhez kell vágni, hogy eszébe jusson.

Nem hiszem, hogy túl sokat várok el Tőle, sőt..

El se várom, csak jól esne..

2010. febr. 12. 11:33
 5/10 A kérdező kommentje:

10:00

Hidegen hagy a divat, a másik hszbe benne van a lényeg :)

Nekem is két olyan pár van a közeli családomban, akik 10... - több éve élnek élettársi kapcsolatban , gyerekekkel és nagyon jól megvannak.


Csak egy papír: ezt sem értem hogy lehet így felfogni.

Nem a papír a fontos, nem erről szól.. , legalábbis nem erről kéne szólnia:(

2010. febr. 12. 11:35
 6/10 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy nem kéne együttlennetek de összeköt titeket a gyerek.ennyi idő után még mindig nem az a legfontosabb neki, hogy neked mi az a szomorú.ami téged boldoggá tesz őt is azzá kéne tennie...ilyen egyszerű..
2010. febr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

10:36 azt még kifelejtettem, hogy nem reménykedek, mert valami nagyon nincs rendben, és nem fogok életem végéig várni a semmire.


nem csak Ő van a kapcsolatban, hanem én is, nem csak az Ő vágyai és igényei számítanak, hanem az enyémek is.


Elfogadom, ha nem akarja, ne házasodjunk,nem kötelező , de mondja el az igazat, hogy miért.

Mert az, hogy csak egy papír, az nem indok.

Az nem Őszinteség..

2010. febr. 12. 11:38
 8/10 A kérdező kommentje:

10:59


Én is így gondolom, hogy nem özőség az amit szeretnék..

Felhozta , hogy anno én is azt mondtam, hogy nem akarok..

anno x éve..

Változnak az emberek, változik az érzelem, úgy gondolom ez ellen nem menekülnie kéne, hanem örülni, hogy akarom, vele , Őt.



Nem érzem a lemondást a tökmag miatt, sőt szeretnék még tökmagot :) De ezt már említettem :(

2010. febr. 12. 11:41
 9/10 A kérdező kommentje:

11:36

meg kérdeztem miért van velem, mert szeret.. nem kell más..

gondoltam én is már a gyerkőcre, hogy ezért, de ez is szóba került anno részemről, és azt mondta, hogy nem..

2010. febr. 12. 11:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze, szeret, de azért nem vesz el. Csak egy papír? Ha téged boldoggá tesz, neki meg közömbös, akkor ki is az önző kettőtök közül most? Persze egyszerűbb az élettársi, nem kell válni. Indokok meg jöhetnek...

Szerintem mutasd meg neki a hozzászólásom, elég sokan vélekednek így.

A gyrek téma más, ha nem akarja minek erőlteted? Ebben meg te vagy az önző. 25 éves vagy, rengeteg időd van még szülni, hadd jusson már levegőhöz.

2010. febr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!