Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem természetes sok...

Miért nem természetes sok jövedelemmel rendelkező fiatal (idős) számára, hogy azonos arányban be kell szállnia a költségekbe, ha a szüleivel él?

Figyelt kérdés
Nagyon sok fiatal felnőttet ismerek, aki megsértődik, sőt tiltakozik, hogy a jövedelme egy részét bele kell adnia a családi kasszába a megélhetésre, rezsire. Sokszor akkor is méltatlannak tartja néhány fiatal a helyzetet, ha tudja, az összeg, amivel hozzájárul a családi költségvetéshez, nem fedezi a tényleges kiadásokat, arra pedig végképp nem elég, hogy bármit is pótoljanak, megjavíttassanak, ami a használat során elromlik. Idősebbeket is ismerek, akik természetesnek veszik, nekik kevesebbet kell beleadniuk a rezsibe, mint az idős szüleinek.
2009. márc. 29. 11:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
33%
Mert ingyenélő szemetek. De majd visszakapják a saját gyereküktől.
2009. márc. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Neveltetés kérdése.

Fontos, hogy mit látott a családban.


Ennek fényében kell ezt megbeszélni.


Addig amig nem él külön lakásban, sokszor fogalma sincs arról, hogy mi minden kiadás van.

A saját háztartás a legjobb nevelő.

2009. márc. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
56%

Én még nem dolgozom, de a mai helyzetben maximum ha minimálbéres fizetésem lesz. Édesanyám közölte velem hogy havi 30at kell majd hazaadnom. Hát őszintén nem örültem neki...oké, lehet olcsóbb, mintha albérletbe mennék, de havi 35ért már kapok egy szobát velem egykorú lakókkal, és ott nem szólnak bele a dolgaimba. Édesanyám sajnos ilyen. Mindig mindenről tudni akar, tudnia kell. Mikor meg jött ezzel a havi 30cal. Nehéz lesz, de minél hamarabb megyek itthonról. Mert megyek és kész. Amúgy elég spórolósra lettem nevelve, mielőtt még vki azt hinné, hogy "nagyzolós" vagyok.

De van pár példa előttem, hogy anyuci-apuci a 26 éves gyereküket eltartják, holott a "gyerek" 100 fölött keres, de az ég világon semmit nem vesz otthonra, rezsibe nem száll bele, csak elvan, mint hal a vízben és költi a pénzét minden baromságra...még csak félre sem tesz belőle semmit...na ez már durva...

22/L

2009. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%
Esetemben ez annyiból áll, hogy inkább besegítek házimunkával, de mivel keveset keresek, és szeretnék egyszer elköltözni a szüleimtől saját lakásba (24 vagyok, szóval már nem gyerek), tehát azt a keveset lakásra teszem félre, és inkább a házimunkából veszem ki a részem.
2009. márc. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Örülök és köszönöm, hogy válaszoltak az érintett fiatalok is. Én elmondanám az ellenkező oldalt is a havi 30 000 Ft-ot sokalló fiatalnak. Egy átlagos 2-2,5 szobás lakás rezsije manapság megközelíti a havi 60-80 000 Ft-ot attól függően, hogy van-e internet, kábel TV, vezetékes telefon, stb, stb... és akkor még a kaját nem számoltuk, ami napi 500 Ft-tal (ugye abból nem lehet 3x étkezni?) +15 000 Ft és akkor még szó sem volt mosószerről, egyéb háztartási vegyszerekről, tisztálkodási szerekről. Egyedülálló nőként már párszor felajánlottam a fiamnak, hogy esetleg én adnék neki annyi pénzt, amennyit Ő ad bele a háztartásba és fordítsuk meg a dolgokat. Állja ő a költségeket. Királyi sorom lenne, annyi szent...
2009. márc. 29. 13:09
 6/27 anonim ***** válasza:
79%
Milyen dolog már, hogy anyuci odaáll elém, hogy na akkor mostantól 30-40.000 tegyél le az asztalra minden hónapban? Én nem így lettem nevelve, és a saját gyerekemtől nagy szégyen lenne pénzt kérnem! Ha még otthon laknék,meg amikor laktam, akkor persze, hogy vettem ezt azt, vagy mindig hurcoltam kocsival ide-oda, de nagyon szivesen tettem. De ha kért volna lakbért, akkor én kértem volna benzin-pénzt (vagy amit vettem otthonra). Anyósom se kérte volna a férjem, hogy fizessen, de bármelyikük is kért tőlünk pénzt kölcsön, azonnal kaptak, és soha nem siettettük, hogy adják vissza, majd ha tudják. Ha meg nem tudják, akkor sincs semmi baj (100-150 ezerről van szó).Szóval szerintem elég undorító pénzt kérni a gyerekemtől, mert otthon lakik, de elég undorító, ha a gyerek nem segít, csak kinyalatja a seggét.
2009. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
66%

Ja, hogy te kérsz a fiadtól pénzt... hát akkor le leszek pontozva...

Előző voltam

2009. márc. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 évesen kezdtem el dolgozni (előtte diákmunka, amit magamra költhettem). Szóval akkor az első fizetésemből 20 e-t szüleim elé tettem, mondván, tegyék el! Akkor eltették, de a következő havit már nem, azt mondták: addig jó, míg ők el tudnak látni minket, gyerekeiket /öcsémmel együtt/. Ugyis szólnának, ha mégis megszorulnánk, ugyhogy inkább takarékoskodjak magamnak.

Azóta félreteszem a megmaradó részt, de ruhára, közlekedésre, telefontöltésre... magamnak költök.

Valamint ha elmegyek barátommal hiperbe vásárolni, nem hagyom, hogy kifizessék a számlát, pedig az egész család részére veszek ezt-azt.

21/L

2009. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Lakbér???? Ki beszélt itt lakbérról? Az teljesen más kategória. Az a rezsin, kaján, egyéb költségeken felüli összeg lenne, de azt én is undorítónak tartanám kérni. Soha nem jutna ilyen aljasság az eszembe.

Furcsa felfogás, hogy a szülőktől elvárjál a fiatalok, hogy eltartsák őket akkor is, amikor már önálló jövedelemmel rendelkeznek. Teljesen le vagyok döbbenve ezen. A legtöbb szülő manapság elég rendesen nyög, saját magát is egyre nehezebben tartja el. Fel nem foghatom, miért kellene a már kereső családtagokat, fiatalokat eltartani.

2009. márc. 29. 21:01
 10/27 anonim ***** válasza:
90%
De könyörgöm, hát nem a gyermeked? Én soha nem tudnék pénzt kérni a gyermekemtől. Sőt, ha majd kirepül a családi fészekből, még én szeretném segíteni őt, amivel tudom. Engem is így neveltek a szüleim és a mai napig hálás vagyok nekik ezért.
2009. márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!