Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem természetes sok...

Miért nem természetes sok jövedelemmel rendelkező fiatal (idős) számára, hogy azonos arányban be kell szállnia a költségekbe, ha a szüleivel él?

Figyelt kérdés
Nagyon sok fiatal felnőttet ismerek, aki megsértődik, sőt tiltakozik, hogy a jövedelme egy részét bele kell adnia a családi kasszába a megélhetésre, rezsire. Sokszor akkor is méltatlannak tartja néhány fiatal a helyzetet, ha tudja, az összeg, amivel hozzájárul a családi költségvetéshez, nem fedezi a tényleges kiadásokat, arra pedig végképp nem elég, hogy bármit is pótoljanak, megjavíttassanak, ami a használat során elromlik. Idősebbeket is ismerek, akik természetesnek veszik, nekik kevesebbet kell beleadniuk a rezsibe, mint az idős szüleinek.
2009. márc. 29. 11:02
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Pont azért, mert a gyermekem, az önálló életre nevelést tartom a legfontosabbnak és azt, hogy ne függjön tőlem anyagilag, ha már van pénze. Engem úgy neveltek, hogy kicsi gyerek korom óta mindenből ki kellett vennem a részem a saját szintemen. Az első fizetésemet már önálló lakásban, asszonyként kaptam 21 évesen, ahol mindent magunknak kellett megoldani. Nekem ez volt és ma is ez a természetes.

A fiam is kapott egy teljesen önálló lakrészt tőlem, de annak fenntartásához, a saját maga ellátásához már nem igazán van kedve.

2009. márc. 29. 22:09
 12/27 anonim ***** válasza:

Az a 21 éves vagyok, akitől nem várják el a szülei, hogy fizessen.

Látod, nekem meg ez a furcsa, hogy 21 évesen kezdtél dolgozni, de már előtte !önálló! lakásod volt, és nyilván nem saját erőből. Látod, másnak meg ezt nem teszik a feneke alá, inkább engedik otthon lakni, és spórolni akár csak albérletre, vagy a szerencsésebbeknek lakásra!

2009. márc. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek a kérdezővel. Nekem ugyan még kicsi a gyerekem, de ha már dolgozna és nálam lakna biztos, hogy kérnék tőle pénzt. Ha nem vagyok rászorulva akkor is, de gyűjteném neki a tudta nélkül. Tényleg rossz nézni a mai fiatalokat, elvárják, hogy a szülők ne szóljanak bele semmibe, elvégre ők felnőttek, de a saját lábukon képtelenek megállni. Felmutatni semmit nem tudnak, mert 20-on évesen a fizetésükből csak a bulizást, cigit, piát bírják finanszírozni, esetleg a kocsijuk törlesztését (mert az elengedhetetlen egy 20 éves "gyereknél"). Az ilyen fiatalok sokszor nem is törekednek a külön életre. Ez a helyzet nálunk is, én már évek óta külön lakok, beosztom a pénzem, spórolok, a 16 hónappal fiatalabb öcsém meg "élősködik " szüleim nyakán. Szülők se élnek örökké, mit kezd magával utána az ilyen "gyerek"?
2009. márc. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Az első lakásom 21 évesen egy konfort nélküli, tök üres 28 m2-es szükséglakás volt, amit azért kaptam, mert örököltem az elhunyt édesapám után. 5 év múlva már saját erőből, hitelekből 75 m2-es, összkomfortos lakás lett belőle szülői segítség nélkül. Tévedés, akkor sem volt könnyebb, hetekig üres zsebekkel mászkáltam, annyira nem telt semmire és nem jutott semmiféle szórakozásra se. A nagyobbik fiam viszont egy 50m2-es, összkomfortos, berendezett lakrészt kapott tőlem, amit nem hajlandó önállóan fenntartani és magát sem szeretné ellátni.
2009. márc. 30. 11:15
 15/27 anonim ***** válasza:
Te a fiad feneke alá tettél egy LAKRÉSZT! Az én lakrészem 24 évesen 1 db 11,7 négyzetméteres szoba, és lakásra gyűjtöm azt a nettó 65ezer Ft-ot, amiből az első fizetésemet még nem kaptam meg. Egy hónapon belül 2-szer váltottam munkahelyet, az előző helyen dolgoztattak, de se pénz se szerződés nem volt, azelőtt pedig még a nettó 65-nél is kevesebb volt a nettóm, most pedig még emellé plusz tanítást vállalok munkaidő után napi több órát, tehát időm nagy részét nem is töltöm a szülői házban. Na, hát ebből ha igazságtalan, hogy CSAK a házimunkába segítek be (úgy, hogy van egy öcsém, aki a lábát lógatja, és anyagilag neki mindent megadnak), és anyagilag nem járulok hozzá, mert azt én gyűjtöm, mert nekem nem adnak a fenekem alá se lakást se lakrészt, semmit, akkor sajnálom, de ez van.
2009. márc. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló vagyok...(köszi a lepontozást)

Havi 30 sok...a kérdező szempontjából lehet kevés...De! Ha lesz valaha is munkám (lassan 3 hónapja keresek és jelentem semmi értelmes nincs) azzal max. minimálbért fogok keresni...ez rendben is van. Jelenleg teljes mértékben el vagyok tartva. Ami (nekem legalábbis) sz@r. Hálás vagyok érte anyukámnak, de akkor is kínosnak érzem 22 éves fejjel. Itt vagyok 22 és nincs semmim. Mint előttem írták, nem tolnak alám se semmit. Mert nincs miből.

Tehát ha találok munkát nyilván nem vagyok olyan pofátlanra nevelve, hogy továbbra is elvárjam az anyámtól, hogy bérletet vegyen nekem, ruhákat, fizesse a netemet, még kaját is vennék otthonra, ha látom hogy szerencsétlen nem bírja, mert ilyenre lettem nevelve. Nos ezen kívül én még adjak haza 30at, csináljam meg magamnak a jogsit (mert nem finanszírozza édesanyám mert nem tudja, az apám meg teljes mértékben sz@rik ránk), ja meg még rakjak is félre és spóroljak lakásra...hát ember legyen a talpán akinek ez menne minimálbérből...Én lennék a legboldogabb ha tudnám, hogy a szüleim tudnak meg akarnak is segíteni nekem a kezdésben...az meg elég szörnyű, hogy a kérdező fia ennyit nem ér fel ésszel...más a két kezét összetenné ha csak annyit kapna mint ő...lehet lepontozni ismét.

2009. márc. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Nem akarom megsérteni a minimálbéres fiatalokat. Meglehet érteni részben az ő érvelésüket is. De ha most ez probléma, akkor ha lesz is egyszer saját lakásuk azt hogy fogják fent tartani? Természetesen ez nem vonatkozik azokra akik még suliba is járnak mellette. Nekik idővel lesz jobb munkájuk is (remélhetőleg).
2009. márc. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen, de muszáj lesz.
2009. márc. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Ha pl emeletes házatok van, és külső bejárattal, fürdővel, konyhával meg van csinálva a fiadnak a felső szint, akkor nyilvánvaló, hogy fizessen. Akkor köttess külön villany/víz/gáz órát, és állja a sajátját. DE ha kap egy külön szobát, akkor inkább a segítségére kéne lenned, és támogatnod kéne, hogy minél hamarabb el tudjon költözni. Aki minimál bért keres, annak nem könnyű manapság, főeg ha fiatal. Akinek nem önálló a gyereke, és 20-22 évesen dolgoik és csak piára meg cigire, bulira költ, akkor a szülei is magukba nézhetnek.
2009. márc. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

igen, emeletes a házunk, külön bejáratú az emelet stb, stb....

Minimálbérből nem csak a fiataloknak nehéz megélni, hanem mindenkinek, aki annyit keres és szerintem annak meg különösen nehéz, akinek a gyereke elvárja, hogy a kis fizetésű szülei eltartsák.

2009. márc. 30. 20:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!