Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit segít a párotok a...

Mennyit segít a párotok a házimunkában?

Figyelt kérdés

Mennyi idősek vagytok?

Mióta vagytok együtt?

Együtt éltek?


Mi még külön élünk de van amikor már nálam otthon vár összepakolva a szobámban :) persze ez kölcsönös :)

18evesek vagyunk .


2011. júl. 8. 17:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%

Vásárlás együtt történik.

Ő (40F): a kertet gondozza, ha nagyon elmarad a mososgatás, porszívózás, akkor megcsinálja, kaját magának készít (nem szereti, ha bárki is főz rá), kiviszi a kukát.

Én (26N): mosás, takarítás, macska etetése (a páromé egyébként), kisebb dolgok beszerzése a helyi boltból, ha kell, főzés magamra, behozom a kukát.

2011. júl. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Ő felmos, mos, főz, vasal, takarít, mosogat.

Én mosogatok, kávét főzök, segítek a konyhában, bevásárolok is ha kell, kocsikat én mosom, kukacipelések, ház körüli dolgok, javítások.

Ő30N, én 39F, 13 éves kapcsolat, 10,5 éve együtt élünk.

2011. júl. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
84%

ő kezeli a pénzt!!! e mellett porszívózni szokott,törülgetni és ablakot pucolni. ezt ő szereti. én nem úgyhogy átadtam neki :) 34,31, 6 éve együtt.


ő mindig ilyen volt hála Istennek!

2011. júl. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%

ja,és ezermester is. ő fest,glettel,szerel.. velem együtt mert ezeket én is szeretem.. és sokszor ő vásárol be munka után,h ne nekem kelljen a 2 gyerekkel végigszenvednem a tesco-t


gyereket dokihoz viszi ha kell

2011. júl. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Bármit, bár a munka eloszlása attól függ, éppen melyikünk van jobban leterhelve, olyankor a másik csinál több mindent, vagy akár mindent.

Nekem pl holnap fontos vizsgám lesz, de a tanítványaimat nem tudtam/akartam lemondani. Mivel disznóól volt, visszanyomott a kanapéra, hogy most inkább tanuljak és kitakarított - most épp ő ért rá jobban.

Amikor neki volt vizsgapara, vagy késő este ért haza melóból, akkor jobbára én csináltam mindent.

Ha mindketten ráérünk, akkor alkudozunk egymással, mint a piacon, hogy ki mit csináljon meg, mert olyankor mindketten lepasszolnánk a nemszeretem melót :)

28N/39F

2011. júl. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
27%

Amíg albiban laktunk rengeteget segített, ő mosogatott, porszívózott és segített nekem főzni is, a nagytakarítás rám maradt mindig és a főzés, bevásárolni is együtt megyünk, kipakolni nem engedtem mert a konyha az én területem! :-P Most, hogy csináljuk a közös fészkünket, anyukámékkal lakunk együtt, itt nem csinál semmit, egy kávét sem főz magának mert nem érzi otthon magát, remélem ha elköltözünk minden a régi lesz.

Egy éve vagyunk együtt, 8 hónapja lakunk együtt, én 19/L ő 37/F

2011. júl. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Bevásárolni együtt járunk, de a nehéz dolgokat ő cipeli be.

A kert közös, ő a füvet szereti nyírni, én a virágágyásokat gondozni.

Mindent megcsinál a háztartásban is ha kérem, de mivel itthon vagyok a babánkkal, így én jobban ráérek. Ha megkérem, mindig megcsinál mindent.

A baba körül is mindent tud, este ő szokta etetni és lefektetni.

2011. júl. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Panelba lakunk. Mos, porszívóz, mosogat (ezt szinte kivétel nélkül mindig Ő csinálja), felmos..nagyjából mindent megcsinált, ha úgy látja szükség van rá. Észreveszi a munkát.

Főzni nem tud, szóval azt a reggeli rántottán kívül mindig én csinálom, de én szeretek főzni, ő meg imádja amit főzök. :) Amúgy én is szoktam férfias munkákat csinálni, glettelek..festek, ami kell.

Még szeretem is ezeket csinálni.

Megosztunk mindent általában, mert így több időt tölthetünk együtt.

Én L/22 ő F/20 és 2 éve élünk együtt

2011. júl. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
23%
Hát mi fél éve élünk együtt, elég nagy korkülönbséggel. Az előző kapcsolata 12 évig tartott, ő dolgozott, az élettársának nem kell dolgoznia, így ő mindig puccba vágta a kérót mire hazaért, sőt főzött, bevásárolt, mindent megcsinált. Én még diák vagyok, így suli után meg délutáni tanulás után elég nehéz a házimunkát megcsinálni, most nyáron meg elvárja hogy mindig vele legyek a melóba. Ugyhogy mindketten hullán érünk haza és elég nehéz mindkettőnknek megcsinálni a feladatokat. Néha ő főz, de gyakran megyünk a szüleinkhez is. Sajnos az utóbbi időben a főzés rám hárult. Ő csinálja a pasis dolgokat, pl fűnyírás, autó szerelés. Néha porszívózik, és néha megcsinálja amire megkérem... ehhez szokott hozzá...
2011. júl. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Fele-fele arányban megosztjuk a házimunkát. A gyakorlatban úgy néz ki, hogy ő szokott porszívózni, én mosok fel, ő mosogat, én főzök, stb. Bevásárolni felváltva szoktunk, a nagybevásárlást együtt intézzük. Mivel mindketten 8 órában dolgozunk, így érezzük igazságosnak. Sőt, mivel már van két gyerkőcünk is, sokszor őket is befogjuk. Igaz még csak óvodások, de a játékaikat maguk pakolják el. Ez így nagyon bevált, mert ketten (négyen) sokkal hamarabb végzünk, mintha egyedül csinálnám és így több időnk van a pihenésre, közös programokra. 8 éve vagyunk együtt és mivel a fősulin a kollégiumban ismerkedtünk meg, ugyanennyi ideje együtt is élünk. 28/N, 30/F
2011. júl. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!