Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megértetni a...

Hogy lehetne megértetni a szüleimmel, hogy nem akarok barátnőt?

Figyelt kérdés

Én az az igazi magányos farkas típus vagyok, aki nem azért van egyedül, mert úgy hozták a körülmények, hanem mert úgy jó neki. Van kb. 5-6 igazi barátom, velük találkozok elég gyakran, de ezen felül nekem semmiféle emberi kapcsolat nem hiányzik. Ha nem tudok TOTÁL egyedül lenni (azaz senki ne szóljon hozzám és a közelemben se legyen) napi 4-5 órát (és hetente 1-2 napot) legalább, akkor egy idő után ideges, feszült leszek, nem bírom egyszerűen. Voltak próbálkozásaim lányokkal, de mindig kudarcba fulladtak (miattam), mert nem volt kedvem velük olyan gyakran találkozni, ahogy ők szerették volna, így a kezdeti nagy lángolás amikor elmúlt, már kötelességgé vált az egész, és menekültem a kapcsolatból... nem nekem való ez a kapcsolatosdi. A szüleim viszont ezt nem hajlandók megérteni, már feljött minden, még az is hogy meleg vagyok (NEM), de ami még idegesítőbb, hogy néha szednek össze-innen onnan egy csajt, sutyiban, hogy ne vegyük észre mi célból, bemutatnak minket egymásnak, egy részének meg is tetszek (elsőre nagyon elbűvölő tudok lenni, nem mutatom ki a fogam fehérjét XD), és aztán jön a kínos rész mind a szüleim, mind a lány felé, amikor rájövök, hogy mi célból volt ez az egész, és lerázni magamról...

Pl. most is volt egy olyan, hogy egy baráti házaspárt úgy a szokottnál gyakrabban hívták meg magukhoz, (én meg nem messze tőlük lakok, és át szoktam ugrani kajálni), akik persze mindig hozták a lányukat, aztán a lánynak megtetszettem, rám hajtott, párszor volt is nálam de nem volt semmi mert mindig elmenekültem, meg leráztam. És nekem is kínos a szitu, a lánynak is, és a szüleimnek is.

Hogy lehetne megmondani nekik, hogy álljanak le? Már próbáltam szép szóval, mindennel... meg hogy tudnám elfogadtatni velük, hogy én ilyen magányos típus vagyok, és eszem ágában sincs barátnőzni? Mert emiatt is mindig morognak, hogy milyen antiszoc vagyok... és? Én dolgom. Gondolom azért is nehéz ezt megérteniük, mert egyke vagyok...

Mit tehetnék?

24/F


2011. júl. 8. 19:46
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
rúgd őket szemöldökön akkor szerintem abbahagyják
2011. júl. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Dehogynem, nekem is jól esik ha szeretnek. Két hétig. Csak amikor elmúlik az újdonság varázsa, és kezd rutinná válni a kapcsolat, na akkor van az, hogy találkozni kell vele... nekem meg épp olyanom van, hogy épp nincs kedvem, ezt nem mondhatom meg, úgyhogy elkezdődik az a rész, amikor kötelességből találkozok vele... innen meg nem sokára beindul a menekülési reflex :P
2011. júl. 8. 20:01
 13/31 anonim ***** válasza:

"Nem vagy vizöntõ véletlenül"

azért egy vízöntőt is rabul lehet ejteni :)

én ikrek nő vagyok (24),párom vízöntő(22).3 éve vagyunk együtt,együtt élünk lassan 2 éve...én vagyok élete párja és nekem is ő...mondjuk én majdnem rák jegyben születtem...:)

vannak kilengései néha hoszabb időre mászkál el a haverokkal,de ez elviselhető,tudom,hogy nem csajozni megy,csak kell neki a kikapcsolódás...

2011. júl. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

"Olyan pasit akarok akivel nem kell találkoznom egyáltalán."


Nekem is egy ilyen lány kéne :D :D Amúgy már az orvost is megjártam szüleimnek hála, mert meggyőztek, hogy menjek el, de nem sok minden változott.

2011. júl. 8. 20:05
 15/31 A kérdező kommentje:

Nem vagyok buznyák :P

Meleg = fiúkra indul be. Ez határozottan nem így van :P

2011. júl. 8. 20:06
 16/31 anonim ***** válasza:

Na hát. Majdnem ugyanilyen vagyok én is csak én 2 hétnél tovább bírom. Általában 1-2 hónapig.

És én is Bika vagyok Ikrek aszcendenssel.:-O.:-D

Szerintem veled azért van ez, mert még nem találtad meg azt akit Igazán tudnál szeretni akivel szívesen találkoznál minden percben. Vannak olyan szerencsések, akik megtalálják őket. Nem mondom azt, hogy feladtam, mert nem. Én még(?!) szeretnék egy normális kapcsolatot, csak félek, hogy az is maximum 2 hónapig fog tartani. Amilyen nagyon lelkes tudok lenni az elején, úgy annyira le is tudok törni pár hónap alatt. =/ Nem értem ezt. Én még próbálom megfejteni az ilyen dolgokat, de ha nem járok sikerrel, ha nem lesz olyan akivel több ideig fog tartani, akkor veszett ügy de lehetséges, hogy egyedül fogok élni. Igazából kezdek megbarátkozni ezzel a gondolattal, azért gondolok én az lehetséges eshetőségekre. :P Amit írtál, hogy ha hosszú távon emberekkel vagy körülvéve, és nem lehetsz egyedül, akkor egy idő után feszült leszel és zavarni kezd a sok ember. ugyanígy van velem is. Nem vagy antiszociális, mert az más. Szerintem inkább asszociális vagy.

Szerintem ülj a szüleiddel és magyarázd el nekik ami a szíveden van. De csak őszintén és higgadtan.

L19

2011. júl. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Лада válasza:
100%

az előző 26L-nek üzenném: dehogynem, ezt mindenki szereti, én pölö mindig imádtam, amikor este 11-kor csörgött a telóm, és jóéjt sömösöt kaptam, felkaptam vmit magamra, és fél 12-kor már párnacsata volt ;-)

de pölö jelenleg nekem sincs fix, és amíg bizonyos kitűzött célokat nem teljesítek (főleg szakmai dolgok), addig nem is keresem a tartós kapcsit. Mert tudom, hogy jelenleg nem tudnék 100%-ig a kapcsolatra koncentrálni, és az a páromnak sem lenne jó, és veszekedés lenne meg minden.

A kérdezőnek meg: mondd el az ősöknek, hogy te még élvezni szeretnéd a szabadságot, a kötetlenséget, és ezt a csaj témát amúgy sem lehet erőltetni, ez majd jön (mint a 6-os vili), szal koccoljanak le a témáról, ez a te életed

Amúgy 26/F

2011. júl. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Idővel majd elfogadják, téged meg egy idő után már nem fog idegesíteni. Én is ilyen vagyok, pontosan ugyanebben a helyzetben, csak lányként. Valahogy így alakult, bár sikerélmény már van, 3 évet együtt voltam a párommal még annak idején, és laktunk is együtt egy ideig, szóval nem lehetetlen. Hozzá tartozik, hogy hétvégente egyedül voltam a lakásban, míg ő hazament a szüleihez, míg edzésen volt, én egyedül lehettem, vagy váltva voltak óráink... Mostanában voltak próbálkozásai a szüleimnek, főleg apukámnak, hogy a barátai szingli fiait próbálta rám tukmálni, de nem értik meg, hogy nekem erre nincs szükségem. Igen, persze, jó lenne egy kiegyensúlyozott kapcsolat, és talán, ha eljönne az igazi, megváltozna a helyzet, de egyelőre én inkább nem is próbálkozom. A hírem sem lenne túl jó, ha mindenkit néhány hét után elhagynék, mert még sem jó ez így. Szükségem van egy-két napra, amikor csak magam vagyok, kell néhány óra elkülönülve naponta, mikor olvashatok, nyugi van, vagy akár a dolgomat csinálom, de nem szól hozzám senki... Ezt sajnos nehezen tolerálják. Meg azt is, ha épp nincs kedvem találkozni, na ettől aztán ki szoktak akadni. :D

Szerintem ne görcsölj rajt, mondd, hogy most épp jó neked így, és felesleges is próbálkozni, majd egyszer úgy is jön az a lány, akinek jönnie kell, idővel megunják ám! :)

22L

2011. júl. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
A lehetséges*
2011. júl. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Лада válasza:
whoops közben elszívtam egy cigit, míg gépeltem, azóta jött pár komment, szal nem az előzönek, hanem 26/L-nek szólt :))
2011. júl. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!