Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megértetni a...

Hogy lehetne megértetni a szüleimmel, hogy nem akarok barátnőt?

Figyelt kérdés

Én az az igazi magányos farkas típus vagyok, aki nem azért van egyedül, mert úgy hozták a körülmények, hanem mert úgy jó neki. Van kb. 5-6 igazi barátom, velük találkozok elég gyakran, de ezen felül nekem semmiféle emberi kapcsolat nem hiányzik. Ha nem tudok TOTÁL egyedül lenni (azaz senki ne szóljon hozzám és a közelemben se legyen) napi 4-5 órát (és hetente 1-2 napot) legalább, akkor egy idő után ideges, feszült leszek, nem bírom egyszerűen. Voltak próbálkozásaim lányokkal, de mindig kudarcba fulladtak (miattam), mert nem volt kedvem velük olyan gyakran találkozni, ahogy ők szerették volna, így a kezdeti nagy lángolás amikor elmúlt, már kötelességgé vált az egész, és menekültem a kapcsolatból... nem nekem való ez a kapcsolatosdi. A szüleim viszont ezt nem hajlandók megérteni, már feljött minden, még az is hogy meleg vagyok (NEM), de ami még idegesítőbb, hogy néha szednek össze-innen onnan egy csajt, sutyiban, hogy ne vegyük észre mi célból, bemutatnak minket egymásnak, egy részének meg is tetszek (elsőre nagyon elbűvölő tudok lenni, nem mutatom ki a fogam fehérjét XD), és aztán jön a kínos rész mind a szüleim, mind a lány felé, amikor rájövök, hogy mi célból volt ez az egész, és lerázni magamról...

Pl. most is volt egy olyan, hogy egy baráti házaspárt úgy a szokottnál gyakrabban hívták meg magukhoz, (én meg nem messze tőlük lakok, és át szoktam ugrani kajálni), akik persze mindig hozták a lányukat, aztán a lánynak megtetszettem, rám hajtott, párszor volt is nálam de nem volt semmi mert mindig elmenekültem, meg leráztam. És nekem is kínos a szitu, a lánynak is, és a szüleimnek is.

Hogy lehetne megmondani nekik, hogy álljanak le? Már próbáltam szép szóval, mindennel... meg hogy tudnám elfogadtatni velük, hogy én ilyen magányos típus vagyok, és eszem ágában sincs barátnőzni? Mert emiatt is mindig morognak, hogy milyen antiszoc vagyok... és? Én dolgom. Gondolom azért is nehéz ezt megérteniük, mert egyke vagyok...

Mit tehetnék?

24/F


2011. júl. 8. 19:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ismerős helyzet... Hároméves kapcsolatból léptem ki, mert egyszerűen idegesített a kötöttség, a közelsége, az, hogy mindig találkozni akar, családot tervez. Ez három éve történt, de azóta is élvezem az egyedüllétet, egy-két rövidtávú, futó kapcsolaton kívül más nem is hiányzik. Mindenki furcsán néz, hogy de Te miért nem? Az a taktikám, hogy azt válaszolom, hogy nincs az a pasi, aki elfogadná a ritka találkozást, a távolságot stb., az én tempóm (tanulás + munka) mellett nem férne bele ennél több. :D Eddig bejött, próbáld ki Te is!!! :)
2011. júl. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Ja, és ami kimaradt a 20:14-es válaszból: 25 éves lány vagyok.
2011. júl. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Igen, ezt mondták már mások is, hogy biztos még nem jött el az Igazi, lehet, ezt nem tudhatom. Egyébként sok területen alkalmazkodóképes vagyok, de ez az egy, az egyedüllétre való igény, ebből nem tudok, nem vagyok képes engedni.

Pl. egyetem alatt albérletben laktam, és mindig vártam a hétvégét, hogy hazahúznak a lakótársak (pedig nem is egy szobában laktunk), és végre otthon lehetek tök egyedül :D Az volt a hét csúcspontja. Volt olyan, hogy direkt hétközben mentem haza és ellógtam egy-két órát, csak nekem legyen meg az a hétvége egyedül :D


Amúgy próbáltam már a szüleimmel mindenhogy beszélni, meg próbáltam ezt is, hogy lefoglal a melóm meg a hobbijaim, erre az volt a válasz, hogy akkor ne csináljam az egyiket... kösz... jó tény, hogy ha akarnám, beleférne időben (pláne, mivel főleg otthonról dolgozok), de nem is akarom.

2011. júl. 8. 20:21
 24/31 A kérdező kommentje:

„Meg azt is, ha épp nincs kedvem találkozni, na ettől aztán ki szoktak akadni. :D”


Na igen, ezt senki nem tolerálja, akkor meg elkezd az ember hazudozni, meg tényleg, amit írtam, hogy kötelességé válik a kapcsolat... és innentől kezdve nem ér semmit az egész.

2011. júl. 8. 20:22
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

én is nagyon megértelek. én 35 éves nő vagyok, és szintén imádok egyedül lenni, egyszerűen szükségem van rá. és nekem se értik soha a környezetem se, a pasijaim meg végképp. hogy nekem miért kell néha az egyedüllét. miért nem vagyok vele? hogy egyáltalán, miért érzem magam jól akkor is, ha nincs itt? ráadásul, nem sok volt (kettő csak), és alapban is ilyen voltam )már az oviban is), úgyhogy már nagyon hozzászoktam az önállósághoz. nem is igazán tudok mit kezdeni a kettesben levéssel, a barátaim viszont mindig elvárják, hogy 100%-osan rájuk figyeljek. és én se találok olyat, aki ezt elfogadja, aki le tudja saját magát is foglalni )és még vonzódunk is egymáshoz).

és ugyanez nálam is, bárkivel elbeszélgetek kedvesen, jól is nézek ki állítólag, úgyhogy rögtön azt hiszik, akkor nyert ügyük van, és mikor jobban megismernek, nem értik ezt.

ja, én Szűz vagyok:)

2011. júl. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 20:21

hehe, ezt most olvastam, és eszembe jutott, hogy imádom, hogy most egyedül lakom, meg az is, hogy mikor albérletben laktam, 4-5 másik emberrel, utáltam, mikor hazajöttek. azt szerettem, ha enyém volt a lakás.


engem is sokszor cseszeget anyukám, hogy jaj, de miért nincs valakim, de nem igazán érdekel, csak vállat vonok. nem igazán szoktam beavatni dlgokba.

2011. júl. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Szia, a 19:55-ös vagyok, köszi a jókívánságokat, az én jelöltem is tényleg pont olyan, mint te, nagyon bejövünk egymásnak küldőleg, ezt már megbeszéltük, de ő folyton hezitál, hogy lehet, h nem is akar komoly kapcsolatot meg családot, és ő olyan jól érzi magát egyedül stb stb és mindig külön kihangsúlyozza, hogy vele milyen nehéz...35 évesen nem volt 1 évnél hosszabb kapcsolata, pedig nagyon jóképű pasi és nagyon nagyon intelligens :) Szóval most egy ideig békén hagyom én is, nem keresem meg semmi, aztán hátha hiányzom neki...:)
2011. júl. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:

Szia!

En is ilyen vagyok, nekem is jobb ha egyedul maganyosan elek.

Szuleiddelertetsd meg hogy nem szeretnel baratnot,

majd ha valaki megtetszik neked akkor majd te eldontod

hogy mit akarsz.

Probalj meg ugy tenni mint en, ha baratnot probalnak keresni neked egyszeruen mond azt hogy faj pl a fejed(nalam mindig bejon xD) es kerdezd meg hogy bemehetsz e a szobadba es ledolhetsz e pihenni.


Ez hatha segiteni fog :)

2011. dec. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
Nem azt kell megértetni velük, h nem akarsz barátnőt, hanem azt, h te már felnőtt és ha akarsz,,akkor keresel magadnak.
2012. febr. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Ilyenek ezek a szülők, nem értik meg, hogy nekünk nem kell szerelem, törődés, csak pina heti 7x. Meg pénz, hogy tudjunk sok narkót venni a videojátékozáshoz!
2015. dec. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!