Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Cigi probléma. Ti hogy viselit...

Cigi probléma. Ti hogy viselitek a cigifüstöt?

Figyelt kérdés
A család 4 tagú és rajtam kívül mindenki cigizik: anyu, apu és tesóm is. Én már egyszerűen ki se bírok menni a szobából, mindenhol ezt a büdös szagot érzem. Hányingerem van tőle ha megérzem. Ráadásul minden ruhám beveszi a szagát. Csak az elköltözés segíthet ezen szerintetek?
2011. júl. 10. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Igen.

Négy ember nem fog egyhez alkalmazkodni, még akkor sem, ha neked van igazad.

2011. júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy az elköltözés vagy pedig: elmondod szüleidnek és tesódnak, hogy nem lehetne-e azt megoldani, hogy csak a konyhában vagy pedig lakáson/házon kívül cigizzenek, mert téged nagyon zavar a füst. Szerintem beszéld meg velük, egy próbát megér!

20/L

2011. júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Részvétem! A dohányosok állandóan ezt a büdös füstöt szívják, már nem érzik, milyen kellemetlen lehet ez másnak. (Ruházat, bútorok, függönyök, haj, stb.)

Ebből kifolyólag kényeskedésnek tartják, ha valaki szólni mer ellene. Ezt még nehezebb neked a családon belül rendezni, mivel csak te nem szívod. Megoldás? Szívjad te is:), vagy tényleg csak az elköltözés.

Nálunk még egy hamutál sincs és - szerencsére - az ismeretségi körünkben sem dohányzik senki.

2011. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Jujj, én is utálom, ráadásul még allergiás is vagyok rá, köhögök tőle, meg minden...

Szerencsére itthon nem cigizik senki, de a munkahelyemen... :(

Sajnos én sem tudom, mit lehet tenni. Semmit valószínűleg. :(

Ha elköltözöl, akkor a saját lakásodban majd megtilthatod a dohányzást, de addig max. kérheted őket, hogy legalább menjenek ki, vagy nyissanak ablakot... Vagy megteszik, vagy nem.

2011. júl. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg jelezhetnéd nekik, hogy a passzív dohányzás ártalmasabb, mint ha valaki önszántából, füstszűrőset szív.

Tüntetőleg bevonulhatsz a szobádba, mást nagyon nem tudsz tenni. Ha valakik ennyi idősen nem jutottak el arra a szintre, hogy ne más orra alá pöfékeljenek, akkor nem is érdekli őket a másik.

Vegyél illatosítót vagy füst közömbösítőt, tárd ki az ablakokat, hogy gyakran cserélődjön a levegő.


Üdv!

2011. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Még anno a kémia tanárnőm mondta ,hogyan tüntessük el a lakásból a cigifüstöt:


Végy egy tányért öntsd fel vízzel. Cseppegtes bele ecetet, a tányérba, meríts meg egy szivacsot majd hagyd a folyadékba. Estére, hagyd ott a szobába. Reggelre semmi nem szag nem lesz.


Ezt naponta kell cserélni, mert ennyi idő alatt adszorbeálódik a füst.


Ennyit tudok segíteni.

2011. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Valószínűleg nem fognak hozzád alkalmazkodni...Én velem is ez van, legalább az ÉN szobámba nem cigiznek...De ha bejönnek hozzák magukkal a cigi füstöt..És ez szörnyű. Amúgy a passzív dohányzás, amire evvel "rákényszerítenek" sokkal károsabb.

Félre értés ne essék én nem vagyok a cigi ellen, szívják(már én is kipróbáltam) de MIÉRT kell másokra is "rákényszeríteni"?

2011. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen. Én is gyűlölöm a cigit, szerencsére a párom a kedvemért leszokott. De a te családodban mindenki gondolom nem fog leszokni a kedvedért, és ha már eddig is dohányoztak bent, akkor a szaga rég beleivódott a bútorokba, falakba. Szóval ha ezután nem is gyújtanának rá bent, akkor is éreznéd a szagot.
2011. júl. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzet. 4 ember, és csak én nem dohányzom.

Ha nem muszáj, nem megyek ki.

2011. júl. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az ilyet... Nálunk is vannak, akik cigiznek, köztük vagyok én is, de 18 év alatt nem tapasztaltam, hogy bárki rágyújtott volna a házban, szerintem ez baromi igénytelenség. Nem lehet velük megbeszélni, hogy kitolják a S*ggüket, ha cigizni óhajtanak?
2011. júl. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!