Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állandóan kutat a szobámba, s...

Állandóan kutat a szobámba, s még mindig beleavatkozik az életembe. Jogosan? 20L

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron felköltöztem Pestre,ott éltem egészen májusig,én tartottam el magam,szüleim csak néha-néha utaltak pár ezer ft-ot. Most májusba hazajöttem,jött egy levél egy BKV-s ügyvédtől,aki 49ezret követel.(jogosan,mivel kétszer lebuktam,h blicceltem..) Úgy döntöttem kifizetem,kaptam részletfizetést..Levelet gondosan eldugtam a szobámba.Erre anyám megtalálta!! Állandóan kutat,mindent átforgat nálam! Már elegem van, és persze jött a lebaszás..De nem értem miért idegesít ő is..Csak rosszabb lett,gyomoridegem van..Még ha kértem volna a segítségét,de nem! egyedül meg tudom oldani az egészet,saját keresetemből kifizetem.Elmúltam 18,nem neki van adóssága,nem neki vinnék el a házát,nem ő kerülne börtönbe....(jó ezek már túlzások) hanem én vagyok a felelős!!!És meg is oldom. Bolhából elefántot csinál...úgy állította be ezt is mintha eljött volna a világvége..Apámmal még nem beszéltem róla,de ő ki fog nyírni :)) Mit gondoltok?
2011. júl. 12. 11:18
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
11:23 valószínűleg azért dugta el, mert már tudja a szülők reakcióját, ez teljesen érthető. Én is azért dugtam el, mert tudtam, hogy szétvernek, ha megtalálják. Hát, gyerek, nem gyerek, nyílván megpróbálja az ilyet elkerülni, meg úgy általában a rossz dolgokat.
2011. júl. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

Akár apám az is még otthon laktam állandóan a leveleimet bontogatta ki, a telefonomat nézegette, elolvasta az sms-eimet, ha valaki hívott akkor rohant oda, hogy ki az kivel beszél mit akar. Teljesen kikészített a hülyeségével. Mikor elköltöztem akkor a szobámba maradt jó sok cuccom irataim és minden amit nem tartottam fontosnak magammal cipelni, erre anyum mondja nem sokra rá, hogy apád mindent végig nézett a szobádban. Hiába jelentkeztem ki onnan még sok levelem oda érkezik és apám mindig olvassa és hív, hogy mit kaptam.


Teljesen bolondnak tartom és hiába mondom neki, hogy semmi köze a dolgaimhoz ő szarik rá és mindent tudni akar.

2011. júl. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
46%

én 27 éves vagyok, jó keresettel, mégis bele szólnak mindenbe, és kiakadnak, ha pl. jön levél a telenortól, hogy tartozok...onnan tudják, mert anya vagy felbontja (jaj utána vettem észre, hogy neked jött!), vagy 'szemfüles' és tudja, hogy vékonyabb a boríték, mert csak egy levél...után hetekig hallgatom...én úgy gondolom, ez az én dolgom, szerintük nem, mert ha adósságom van, őket lakoltatják ki, persze az mindegy, hogy csak késéről van szó (10-én kapok fizut, a számla 5.-e körül jön, mire befizetem 15.-e van)

sok ilyen volt, rengeteg levél felbontás...én azért nem mondom el, mert ugyanazt kapom akkor is, ha elmondom...plusz nem akarom őket se idegesíteni, mert nem tartom nagy dolognak ezeket, lehet, hogy majd változik a véleményem de amíg meg tudom oldani, addig oké

volt, hogy leültem velük, persze anya mindent tagadott, apa nem ilyen, ő úgy láttam, megérti

mostanában leszokott anya a levél felbontásokról, lassan "kirepülök", lehet ezért, mert már engem se izgat annyira, felőlem nyitogathat, amit akar, lassan 30 éves leszek:-)

2011. júl. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
anyám még takarítani sem jött be a szobámba nemhogy kutatni! szerencsére tiszteletben tartották a dolgaimat/szobámat. ez nem szép dolog részéről hogy be megy kutatni a szobádba...meg kéne vele beszélni, hogy ne csinálja mert elég bunkó dolog vagy egyszerűen zárd a szobád és kész. mondjuk te meg elmondhattad volna nekik a dolgot és akkor lehet, hogy nem csinált volna belőle ekkora ügyet.
2011. júl. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

engem amúgy sose bántottak fizikailag, szerencsére, csak utána hetekig hallgattam a szónoklatokat...bőven elég volt

nem vagyok egy nagy szám valaki, de elég jó a nyelvérzékem, mennek a nyelvek, és jónak mondható munkám van,. küzdök a diplomáért is, de nekik persze ez sose volt elég

2011. júl. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Csak a nyárra költöztem haza, szeptembertől megyek vissza.


Nem függök tőlük csak félek nagyon. Apám mindig terrorba tartott.


'Mikor lesz ennek vége?' kérdés feltevőjének: Amikor olvastam amit írtál,teljesen magamra ismertem..A kettős élet, önbizalom hiánya mind vall rám is..Mindig azt reméltem,hogy mivel ilyenek a szüleim,megerősödöm,és később könnyebb lesz minden. De sajnos az ellenkezője történt...már teljesen tönkrementem miattuk :(

2011. júl. 12. 11:34
 17/35 anonim ***** válasza:

"11:23 valószínűleg azért dugta el, mert már tudja a szülők reakcióját..."


Én értem miért dugta el, de ha a jelenlegi szerepén változtatni szeretne családon belül akkor ezentúl ne rejtegesse, hanem nyíltan vállalja fel.

Igy fognak szembesülni a szülei azzal hogy a kislányuk felnőtt.

2011. júl. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Jah amikor megmondtam anyámnak vagy inkább kérdeztem hogy miért kutat, azt mondta hogy nem kutat csak ki kell húzni a fiókot és ott van minden..na jó ebben igaza volt xDD végül is csak a szemetet akarta levinni xdd de amúgy nagyon jó fej mert alig jön fel kb. 1 hónapban 1-szer ^^ szerencséreee :DD
2011. júl. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

engem is a mai napig azért kicsit terrorban tartanak

most, hogy jól keresek, a legújabb az adjak haza pénzt dolog, amit anno, 3 éve én ajánlottam fel, akkor elutasították, mondván, inkább magamra költsem, gyűjtsek, persze akkor is vettem ezt+azt otthonra

más munkahelyem van, azóta szóltak, adjak haza (alapvetően ez tök oké) 50.000 forintot , ami a fizum 30%-a, hát kicsit soknak gondoltam, plusz az egészségp.-i kártyámat is anyu (havi 12.000) használja

mindegy, egy ideig így ment, aztán meg kevesebbel, mert kiadásim lettek, fixek, hát hallgattam is....egyébként egy bazi nagy, szép, kertes házban élünk, tehát nem halunk éhen

2011. júl. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Igen, azért dugtam el. Mert tudtam,hogy mi lenne. Meg minek idegesítsem őket ezzel?


Független emberek vagyunk már, ha nem találják pár hónap alatt rendeztem volna.

2011. júl. 12. 11:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!