Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elméletileg ma (vagy a héten...

Elméletileg ma (vagy a héten valamikor) fogok először telefonon beszélni a leendő (remélem) családommal (au pair), miket kellene megkérdeznem?

Figyelt kérdés
Tudom a gyerekek napirendjét, hogy mit kell majd csinálnom (rendet tartani, heti 1x jön takarítónő szóval olyan nagyon sokat nem kell takarítani), fizetés, stb, eddig ami eszembe jutott hogy hogyan lesznek szabadnapjaim mert arról nem esett eddig szó, meg hogy mi van az állatokkal, elvileg van nekik de nem tudom mi. Mi az amit fontos lenne tudnom még mielőtt döntök? És tőle milyen kérdésekre számíthatok, ti mit kérdeznétek a helyében?
2011. júl. 12. 14:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy működik ez az au pair dolog de megkérdezném (a helyükben), hogy foglalkoztál e már gyerekekkel.
2011. júl. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
77%

Az állatokra mindenképp kérdezz rá, mondasd ki velük, hogy azt nem neked kell majd rendben tartani (hacsak nem ragaszkodsz hozzá).


Az én családomnál először csak szívesség szintjén kértek meg, hogy takarítsam ki a nyúlketrecet, én meg persze megcsináltam, és természetesen onnantól kezdve elvárták minden héten :S


Úgyhogy mindenre kérdezz rá. Én azt is megkérdeztem minden családtól, hogy fogadhatok-e látogatókat. Lehet, hogy ez nem tűnik fontosnak, de nekem nagyon jól esett, mikor egyszer a barátnőm, egyszer pedig a nővérem jött el látogatóba pár napra.


Emellett szabadság, nyelvsuli...


A gyerekek kedvenc elfoglaltságaira is rákérdezhetsz, milyen játékokat szeretnek (ez tippet adhat, hogy milyen ajándékot vigyél nekik).


Egyelőre ennyi jut eszembe.

2011. júl. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.


Tőlem elég nagy hülyeségeket kérdezett a család, pl. láttam-e már mosógépet. Nem b@zmeg, mi még kézzel mosunk.. :D

2011. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Amúgy hova mész ha megkérdezhetem?
2011. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Én rákérdeztem arra is, hogy allergiásak-e valamire a gyerekek illetve, hogy minden ételt megesznek-e vagy sem. Meg olyankokra, hogy vasalnom nekem kell-e, bevásárlást hogy intézzük, ja és a vezetésre (ha van jogsid.)
2011. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Első: azon már túl vagyunk nagyjából, mondtam hogy eddig hosszabb távon csak a saját testvéreimmel, meg néha-néha ismerősökéivel.


Második: Londonról van szó, úgyhogy gondolom max. ilyen kisállataik lehetnek, vagy kutya, azokkal meg szívesen foglalkozom, nekem is van egy macskám tehát nem lenne azért teher. A többi tippet is köszi. :)

2011. júl. 12. 14:41
 7/31 A kérdező kommentje:
Vezetnem nem kell majd, nem is kértek jogsit, szerencsére mivel nincs, a bevásárlásra rákérdezek.
2011. júl. 12. 14:42
 8/31 A kérdező kommentje:
Meg az allergiára, ételekre.. Még tippek arra is hogy mire számíthatok én? szeretnék azért kicsit felkészülni. :)
2011. júl. 12. 14:43
 9/31 anonim ***** válasza:
kérdezz a gyerekekről, hogy milyenek...van-e állat a háznál...volt-e már au-pair náluk...mi a szülők foglalkozása....mik az elvárásaik egy au-pairrel kapcsolatban...ilyesmiket, mivel a napirendet tudod, a feladatokat tudod, ez a beszélgetés arról szól, hogy megkedveltesd magad ;)
2011. júl. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
És mindenképp beszélj a korábbi au pairrel.
2011. júl. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!