Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elméletileg ma (vagy a héten...

Elméletileg ma (vagy a héten valamikor) fogok először telefonon beszélni a leendő (remélem) családommal (au pair), miket kellene megkérdeznem?

Figyelt kérdés
Tudom a gyerekek napirendjét, hogy mit kell majd csinálnom (rendet tartani, heti 1x jön takarítónő szóval olyan nagyon sokat nem kell takarítani), fizetés, stb, eddig ami eszembe jutott hogy hogyan lesznek szabadnapjaim mert arról nem esett eddig szó, meg hogy mi van az állatokkal, elvileg van nekik de nem tudom mi. Mi az amit fontos lenne tudnom még mielőtt döntök? És tőle milyen kérdésekre számíthatok, ti mit kérdeznétek a helyében?
2011. júl. 12. 14:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Tőlem azt kérdezte a host mum, hogy miért akarok kimenni, mennyire szeretem a gyerekeket (van-e tapasztalatom), mennyire vagyok türelmes, mennyit engedek egy hisztis gyereknek. Az étkezésre is rákérdezett. Ja meg arra, hogy tudok-e síelni, mert a síszünetben vinnének magukkal.

2011. júl. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Igen. Ha ő nem ajánlaná fel (angol családoknál ritka, hogy íratnak ilyet, kivéve ha közvetítővel mész) akkor kérdezz rá, hogy van-e lehetőség egy szerződés megírására amiben a napirendet és főbb pontokat rögzítitek.

Mi két nyelven írtuk meg (ez érthető, mert anyuka magyar) németül és magyarul, de ha teljesen brit családhoz mész elég az angol változat, lényeg, hogy legyen benne minden fontos dolog (suli, kiutazás, kötelességek, fizu)

2011. júl. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Oké. És ti mennyit beszéltetek angolul? Én még mindig attól félek hogy majd jól elszörnyülködik rajta hogy nem tudok rendesen beszélni, vagy hülyén hangsúlyozok stb.
2011. júl. 12. 18:48
 24/31 anonim ***** válasza:

A svájci vagyok: én csak angolul beszélek, egész jól. Beszéltem brit hostokkal is, megértettem őket, bár nagyon figyelnem kellett mert hadartak. :D Ahova megyek németül beszélnek, én úgy nem tudok, ezért megyek nyelvsuliba. Az anyuka és a gyerekek tudnak magyarul, szóval így könnyebb.

Ne félj, hogy nem tudod kifejezni magad. :) Épp azért mész, hog tanulj. Én keveredtem vicces szituba, annyira koncentráltam, hogy amikor rákérdeztek az étkezési szokásaimra, közöltem anyukával, hogy nem vagyok disznó (a nem eszek disznó hús helyett). Szóval ne félj. Vagy írd ki a kérdéséket angolul amiket fel szeretnél tenni és akkor nem fogsz hibázni.

2011. júl. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Nem vagy disznó ez jó. :DDD Na amúgy már túl vagyok rajta... hát nem tudom. Azt mondta több lánnyal is beszél és jövő héten dönt majd. Kíváncsi vagyok.
2011. júl. 12. 19:33
 26/31 anonim ***** válasza:
S eltaláltuk a kérdéseit? Leírhatnád az utókornak, hogy miket kérdezett :)
2011. júl. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Várjál, amennyire emlékszem. :D De igazából nem kérdezett most túl sokat, a nagyját már emailben megbeszéltük, kérdezte hogy mennyit akarok maradni, miért akarok menni meg miért pont oda ahova (London), mit szeretek csinálni a gyerekekkel (meg a szabadidőmben), meg hogy meg tudom-e neki adni az referenciáim elérhetőségét (van egy volt szomszédom akinek van gyereke), aztán azt hiszem ennyi... Elmondta mikor lenne szabadidőm, szabadságom, meg hogy tengeri malacai vannak amit vagy 3x ismételtettem el vele mert nem esett le mi a franc az a ginea pig. :D Ja meg kérdezte voltam-e már Londonban, meg hogy mióta lakom a városban (mármint itt bp-n).. gondolom azért hogy tudja, nem lenne új a városi környezet. Bár London biztos nem egyyenlő Bp-vel, de ezt nem tudom én. :)
2011. júl. 12. 20:05
 28/31 anonim ***** válasza:

Szuper!

Írj hha kiderült, hogy mit döntöttek. :)

2011. júl. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Majd írok, remélem engem választ annak ellenére is hogy telefonba azért nem tudtam hirtelen sok túl mindent mondani, mert eddig akikkel emaileztem ő a legszimpibb, és telefonban is rendesnek tűnt. Remélem a többiek bénábbak. 8D Na, de majd írok tényleg hogy mi lett.
2011. júl. 12. 22:57
 30/31 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2011. aug. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!