Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elméletileg ma (vagy a héten...

Elméletileg ma (vagy a héten valamikor) fogok először telefonon beszélni a leendő (remélem) családommal (au pair), miket kellene megkérdeznem?

Figyelt kérdés
Tudom a gyerekek napirendjét, hogy mit kell majd csinálnom (rendet tartani, heti 1x jön takarítónő szóval olyan nagyon sokat nem kell takarítani), fizetés, stb, eddig ami eszembe jutott hogy hogyan lesznek szabadnapjaim mert arról nem esett eddig szó, meg hogy mi van az állatokkal, elvileg van nekik de nem tudom mi. Mi az amit fontos lenne tudnom még mielőtt döntök? És tőle milyen kérdésekre számíthatok, ti mit kérdeznétek a helyében?
2011. júl. 12. 14:29
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Nem tudom az mennyire fog menni, emailben is rávilágítottam már hogy annyira nem beszélem jól az angolt mert hogy nem tanultam túl sokat (főleg arra céloztam hogy beszélni nem tudok olyan szépen mert hogy magamtól tanultam), de mondták hogy nem nagy baj mert majd megtanulom kint rendesen.. De szerintem a beszélgetés után rögtön keresnek inkább valaki mást. :D Jó, remélem azért nem.
2011. júl. 12. 14:49
 12/31 A kérdező kommentje:
Igen azt majd megkérdezem tudnak-e valami elérhetőséget adni a régebbihez.
2011. júl. 12. 14:49
 13/31 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá arra, hogy kell-e főznöd a gyerekekre,ha igen, akkor van-e köztük ételallergiás.

Hol van, milyen messze az orvosi rendelő, suli, óvoda, napközi, gyógyszertár stb. Használhatsz-e kocsit, vagy tömegközlekedés. Adnak-e bérletet, vagy neked kell venned.

Áthívhatsz-e szabadnapon/idődben hozzátok/hozzájuk saját vendéget.

Ja, és mindenképpen (ha lehet) informáld le őket.


[link]

2011. júl. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Én az ő helyükben megkérdezném, hogy dohányzol-e, alkoholt, drogot fogyasztasze, van-e valamiféle krónikus betegséged (olyanokra gondolok, hogy asztma, epilepszia stb), van-e barátod-vőlegényed-férjed-gyerkőcöd. Ha nem fix dátumig van a szerződésed akkor megkérdezném, hogy mennyi ideig szeretnéd az au-pairkodást csinálni. Aztán megkérdezném, hogy mikor tudsz kezdeni nálunk :)
2011. júl. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Én még rákérdeztem, hogy a fizetés hetente vagy havonta lenne, az e.ü. biztosításra, az útlevélre (bár én Svájcba megyek, nekem ezért volt fontos), ki fizeti az oda utat. Szerződés!!!Azt mindenképpen írass! MAgadat véded vele. Mikor indulnál azt nem tudod?
2011. júl. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Elméletileg szeptember 1-től kell nekik valaki. Szerződést azt hogyan kivel? Ebben nem vagyon jártas egyáltalán.
2011. júl. 12. 17:42
 17/31 ava87 ***** válasza:

Én a helyedben olyanokat kérdeznék tőlük, hogy a gyerekek mit szeretnek csinálni a szabadidejükben (nem tudom, mekkorák, nyilván ha babáról van szó, akkor a szabadidő elég viccesen hangzik). Szeretnek-e sétálni, gyurmázni, mesét nézni (és miket), szeretnek-e olvasni vagy könyvet nézegetni, stb.

Ha én vennék fel valakit au-pairnek,akkor olyasmit kérdeznék (azon kívül, ami nyilván már a levélváltásból kiderült), hogy pl. mennyire tudja kezelni, ha egy gyerek hisztizik, mennyire jön ki könnyen a sodrából, van-e valami krónikus betegsége/allergiája, mit szeret csinálni szabadidejében, mit szeret enni, és mi az, amit egyáltalán nem szeret enni, stb.

2011. júl. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Mi a host mummal írtunk szerződést, amiben benne van, hogy mi az én dolgom: gyerekek iskolába vitele, hazahozása, könnyű ebéd mindennap, alap takarítás: portörlés, konyha rendbe rakása, fürdőszoba, felmosás-porszívózás, illetve ő ezért mit nyújt: fizetés (+koszt és külön szoba és fürdőszoba), a kiutat és hazautat ő fizti, a gyerekek szüneteinek idejét (ami nekem szabad), hogy a kantoni szabadnapok nekem is szabadok, az eü biztosítás felét ő állja a másik felét én, a sulit ő fizeti.

Ezt a családnak kell elkészítenie és hozzád eljuttatni. Azért jó ha van, mert ha a nyakadba akarnak valami melót varrni, akkor hivatkozhatsz rá, hogy erről nem volt szó (mint a nyuszis hozzászólónál). Pl: a szerződéseben nincs benne, hogy vasalnom kell, ezt anyuka fogja csinálni. Persze besegíthetek, de nem kötelezhet rá.

A legjobb ha felajánlod a családnak (ha ők nem tennék), hogy készítsetek szerződést, hogy védve legyenek ők is.

2011. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Köszi! :) 8 & 10 évesek a gyerekek amúgy, babákat nem is akartam vállalni, mert azokhoz nem igazán értek.
2011. júl. 12. 18:32
 20/31 A kérdező kommentje:
Értem, akkor csak annyi hogy majd kérjem meg őt hogy írjon egy szerződést ha lehet?
2011. júl. 12. 18:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!