Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek? Tisztelni való...

Szerintetek? Tisztelni való vagy Becsülni való aki még 18 évesen szűz?

Figyelt kérdés
Anyu egyfolytába kérdezi.. már annyira idegesít engem... várom a megfelelő fiút aki megérdemel engem.. nem akarom jött menttel elveszteni.. Köszönöm a válaszokat !18L
2011. júl. 13. 19:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
65%
Azt én tisztelem, hogy valaki vár arra, aki megérdemli, nem az első emberrel fekszik le, aki rámászik... de ha ezt 14 éves korában találja meg, azzal sincs semmi baj. Az, hogy vki később veszti el a szüzességét, az magában sem nem megvetendő, sem nem piedesztálra emelendő dolog... és egyébként is magánügye mkinek.
2011. júl. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%

Az első vagyok és akkor hozzátenném még a válaszomhoz, hogy én majdnem 20 éves voltam, amikor elveszítettem a szűzességemet. Nem elveim vannak, csak így alakult.


33 évesen vagyok olyan véleményen, hogy szerintem csak mert valaki elveszíti a szüzsségét teszem azt 16 évesen még nem lesz ribanc, de lehet azzá akkor is, ha vár vele huszonxig. Ez nem azt jelenti, hogy én ribanc lettem, bár azért jó lenne pontosítani ezt a fogalmat, mert nem hiszem, hogy ugyanazt értjük alatta.


Még valamit. Nem pontoztam le senkint csak mert tőlem eltérő véleménye van, valamint azért sem, mert ismeretlenül elítélt. Hozzáteszem nem igazán értem, hogy miért lettem leribancozva, csak azért mert nem állítottam piedesztálra a kérdezőt. Azt sem mondtam, hogy hülye, hogy még szűz. Azt viszont továbbra is tartom, hogy nem is tisztelni vagy becsülni való... egyszerüen egy döntés. Ez az ő döntése, ettől még nem lesz se apáca... mint ahogy attól sem lesz ribanc valaki, mert esetleg 18 évesen már nem szűz.

2011. júl. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

Hogy találhatná már meg valaki 14 évesen az igazit?

Gyerekek mint testileg mint agyilag, át sem érzik igazán....

A szexualitáshoz is fel kell nőni....

2011. júl. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
89%
En 21 voltam, mikor elvesztettem a ferjemmel, de nem tisztelt senki jobban ezert. Sajnos a mai vilagban ez abszolut nem szamit. Nem masnak kell elni, hanem magadnak. Ha neked ez fontos, magadat becsuld. Kit erdekel, hogy ki mit gondol? Magad irant kell tiszteletet erezni, mert csak igy lesz egeszseges onbizalmad.
2011. júl. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
65%

Érdekes dolog ez a szűz-kérdés. A legtöbb barátnőm még szűz, pedig már elmúltak 18 évesek. Mindegyik büszke rá, annak ellenére, hogy nagyon rövid kapcsolatok alatt hagyják, hogy benyúljanak a bugyijukba. Engem meg kb. kinéztek, mikor megtudták, hogy milyen rövid idő után, 17 évesen lefeküdtem a barátommal, akivel már 5 éve együtt vagyok.


Melyik a tisztelni vagy becsülni való?


Itt az a lényeg, hogy egyiket sem kell elítélni. Attól, hogy valaki 16 évesen elveszti a szüzességét még nem lesz ribanc, és az, aki 20 évesen veszti csak el, nem lesz egy szent.


Lehet te sem lennél már rég szűz, ha évekkel ezelőtt sikerül találkoznod a megfelelő partnerrel.

2011. júl. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%

engem nem érdekel hogy ki hány évesen vesztette el vagy hogy 18 évesen vagy 20 évesen még szűz, én nem tisztelem érte, de nem is nézem le, egyszerűen még nem találkozott azzal a fiúval akibe szerelmes lett volna.


Kapcsolatban azért vagyok valakivel mert szerelmes vagyok az adott partnerbe és a szerelemhez hozzá tartozik a szex is.

2011. júl. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is semleges információ. Körülbelül olyan ez, mintha azért tisztelnél valakit, mert öreg. A tiszteletet nem ilyen dolgokkal lehet kivívni. Tudok tisztelni valakit, aki jó ember, tehetséges valamiben, okos, művelt, illetve egyéb más erényekért. De az, hogy valaki szűz, nem erény, hanem egy állapot.
2011. júl. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen más dolgokért tisztelek vagy becsülök valakit.

Nem szeretem, mikor valaki magasztalja saját magát, hogy még nem feküdt le senkivel, akkor ő biztos jó ember.

Mondom ezt úgy, hogy én is szűz vagyok.

De lenézem azokat, akik az alapján ítélnek meg valakit, ami a lába közt van.

24/L

2011. júl. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom melyik válaszoló irt egy olyan dolgot, hogy sajnos a mai világban nem nagyon értékelik már. Ezt sajnos én is észrevettem. 15 éves vagyok és szűz. Volt egy 10 hónapos kapcsolatom, biztos voltam benne, hogy ő lesz az első nekem. Még pár hónapot akartam várni vele, de már alig birtam tűrtőztetni magam. De még jó, hogy nem történt meg, mert szakitottunk és nagyon g'ci mód viselkedett. Az igazság az, hogy még gyerek is vagyok. Én pl nagyon tisztelek mindenkit aki még szűz, mert szép dolog. De nem nézem le azokat se akik nem szüzek, kivéve akik felelőtlenül mindenkivel. És igen, nincs megbecsülve. Az én volt barátom se becsülte meg. Neki olyan mindegy volt, hogy szűz vagyok vagy nem. Hát én ebbe nem nyugszok bele, és ha kell életem végéig várni fogok arra, aki megbecsüli, hogy szűz vagyok.

A kérdésedhez visszatérve, addig vársz ameddig te akarsz. 18 éves vagy, felnőtt. Vagy olyan szinten agyilag, hogy el tudd dönteni, te hogy akarod az elsőt vagy kivel. Ne érdekeljen más véleménye.

2011. júl. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 ava87 ***** válasza:
63%

Utolsó, azért ezzel a kijelentéssel vigyázz. Nagyapámnak volt egy ismerőse, 89 évesen halt meg a néni, és még szűz volt, sose ment férjhez, mert senki nem volt elég jó neki.

Persze nem azt mondom, hogy olyannal feküdj le, aki nem becsül téged eléggé, de azért nem kell átesni a ló másik oldalára.

2011. júl. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!