Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a helyzetet?

Hogy kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Édesanyámról lenne szó. Eddig sem volt teljesen felhőtlen a kapcsolatunk, de újabban különösen háklis mindenre, ami velem kapcsolatos.

A szüleim kb. 6 éve váltak el - apám új életet kezdett, de engem sem hanyagol el, ott segít, ahol tud. Anya viszont azóta is egyedül van... itthon ül, a háztartási dolgokon kívül nem csinál semmit, nem jár el barátnőkkel... Úgy tűnik, mintha beletörődött volna abba, hogy ő egyedül van, és egyedül is hal meg (40es évei második felében jár). Lassan a barátai is eltűnnek mellőle - de nem úgy látszik, mint aki változtatni akarna ezen. A munkahelyén is sok problémája akad, és ez így együtt nagy teher neki, sokszor levert, rossz kedvű, ideges.

Néha úgy érzem, engem okol ezért. Persze ezt nem mondaná ki, ahhoz nagyobb mártír ő, de nekem akkor is van egy ilyen sejtésem - mintha féltékeny lenne rám, hogy nekem úgymond "bejött az élet". Egyetemre járok amit nagyon szeretek, így nyáron diákmunkából keresem meg a zsebpénzt, amin elmehetek bulizni, mozizni stb. a barátnőkkel, és két hónapja szerelmes is vagyok :) Alig járok haza, hetente maximum kétszer alszom itthon, élem az életem. Ám amikor mégis itthon vagyok, folyton csak pörölne velem, hogy ezt meg azt nem jól csinálom, már megint hova megyek, miért nem segítek többet itthon (ha valamit meg kell csinálni, megcsinálom, de csak úgy unalomból nem szoktam kitakarítani egy-egy szobát), vagy ha épp nincs is min balhézni, akkor is olyan undokul beszél hozzám, mintha valamivel megsértettem volna és most büntetne.

Nagyon fárasztó így az itthon-lét, gyakran nincs is kedvem hazajönni. Inkább csak bezárkózom a szobámba, elintézem amit kell és már megyek is tovább... ugyanakkor bűntudatom van, hogy tudom, hogy ő meg naphosszat itthon van és nem beszél senkivel... Nem tudom mit tehetnék érte. Csak azért, mert ő nem hajlandó kimenni az emberek közé, én nem akarok szintén itthon ülni két szobával arrébb tőle. Mit gondoltok, van erre megoldás?

20L


2011. júl. 16. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Edesanyad otthonat hotelnek hasznalod. Anyukad depis, nem kell otthon ulni vele, ha van idotok, vidd ki magaddal egy kicsit. SEtalni, kavezni. Tudom, most azt mondod, ugysem jonne, de megprobaltad mar? Igen, feltekeny rad, hogy eled az eleted. Szerintem nem varna tobbet mint ket napot, hogy bezelgessetek, vasaroljatok, stb. Lehet megjonne a kedve a baratokhoz is. Hat Te tudod.
2011. júl. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen! Ülj le vele beszélgetni, egyrészt azért mert valószínű ez hiányzik neki, másrészt pedig mondd el, hogy fiatal még ahhoz, hogy egyedül élje le az életét. Menjen fodrászhoz, kozmetikushoz. Vegye fel a kapcsolatot a régi barátnőivel, barátaival. Vagy fizessen be valami üdülésre, kirándulásra. Ha neki az úgy jobb, esetleg először utazzatok el együtt.

Rángasd ki az otthonülő életmódból, és "tanítsd meg neki", hogyan kell ismét emberek között lenni. Sajnos azok az édesanyák, akik hosszú évekig, évtizedekig csak a munka és a háztartás, család között ingáztak, "elfelejtik" hogyan kell egy-egy idegen helyen (legyen az akár szórakozóhely, akár üdülőhely) mozogni, stb. Ettől feszélyezve érzik magukat, félnek az ilyen helyeken való megjelenéstől, és ezért inkább otthon ülnek.

Ettől besavanyodnak, mogorvák lesznek, és a végén egy megkeseredet személyiséggé válnak.

Segíts neki, hogy ő ne legyen ilyen.

2011. júl. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

/ ` ___[ ::::::::::::::::::::::: ]__|

/_=+= _____________.:/ __/

),---. (_(__) /¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

//::(\)::),¯¯¯''. . . . . . . . . .

//::::::// . . . . . . . . . . . . . . .

//____|| . . . . . . . . . . . . . . . .

'¯¯¯¯¯ . . . . . . . . . . . . . . . . . .

2011. júl. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!