Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » No, mit mondtok, Érdemes...

No, mit mondtok, Érdemes házasodni és gyereket vállalni, vagy sem? Miért az egyik, miért a másik?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 19:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
akkor azért érdemes megházasodni, hogyha sikerül megélni, akkor legyen 50. házassági évfordulótok.:P
2011. júl. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
71%
Én tipikus anya vagyok.Az tesz boldoggá, ha látom a férjemen és a fiamon az elégettséget minden téren.Nem is tudnám az életemet elképzelni máshogy.Van egy rokonom, 40-es nő, soha nem volt senkije, se gyerek, se pasi, van jó állása, lakása, hitele nincsen, állandóan utazik a világban, csak mindenhol egyedül fekszik, és egyedül is ébred fel.Nekem ez nem lenne cél, így nem tudnék élni.
2011. júl. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
46%

19:57


Valószínűleg igazad van. Úgy értettem, hogy mi értelme van házasodni, (vagy papír szerinti hivatalos formába önteni egy kapcsolatot) ha mondjuk válás lesz a vége. Mert ha nincs semmi jogi vonzata a kapcsolatnak, egyszerűbb a szétválás, mintha házas, vagy élettársi kapcsolatban lenne az ember. Persze az efféle hivatalos dolgok nem jelentenek semmit. Ha két ember szereti egymást, akkor úgyis együtt lesznek. "Hivatalossá" tétel után viszont elég nagy szívás egy esetleges válás (szétválás).. 19/FF

2011. júl. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
50%
Van, akinek érdemes és van, aki meg se próbálja. Ha valaki képtelen a kompromisszumokra, magát helyezi előtérbe, nem ismeri a lemondást, nem tűri a kötöttséget, ragaszkodik a saját kényelméhez, inkább ne házasodjon. A gyerek vállalással nagyjából ugyanez a helyzet. Tudomásul kell venni, ha megházasodsz, alapjaiban változik meg az életed.
2011. júl. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

20:02: lehet ertelme es nem ugy kell hozzaallni, hogy mi lesz, ha elvaltok...mi lesz, ha a fejunkre esik holnap egy tegla, nem?


Hazassag: van, akinek a vallas miatt is fontos. Vagy nalunk pl. azert is, mert a ferjem kulfoldi, hazassag nelkul egyutt sem tudnank lenni (vizum).

2011. júl. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
63%
Az ember társas lény, ki ne akarna boldog házasságot és gyereket. Nem egyszerű összehozni, de ha sikerül, akkor mindennél fontosabb. Én sajnálom az egyedül élőket, nagyon magányosak lehetnek.
2011. júl. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Bizonyos életkor felett és anyagi háttér illetve biztos megélhetés birtokában érdemes.

Igazából szerintem minden a pénz függvénye.


Nem hiszem, hogy valaki boldog tudna lenni akármilyen szép gyerekei vannak, vagy éppen nincsenek, amennyiben állandóan az anyagi problémákon, és a kilátástalanságon kellene rágódnia.


Vagy hajtania, végkimerülésig, önmagát vagy sokszor még a házasságát is gyakorlatilag feláldozva azért, hogy meg tudja adni a gyerekeknek azt a közepes valamit, amit aztán úgysem fognak kellőképpen értékelni, mert az együttöltött idő rovására megy.


Én régebben akartam gyereket, de aztán rájöttem, hogy sajnos nincs olyan szintű stabil megélhetésem illetve anyagi hátterem amivel felhőtlenné tehetném a dolgot mindenki számára, szóval mostanában adok hálát az égnek, hogy amikor még régebben próbálkoztunk akkor nem jött össze.

Továbbá nem hiszem, hogy el tudnám viselni az élet kényszer szerepjátékait a pénzért a megélhetésért, a család mellett. Szóval tisztelet azoknak, akik nap mint nap felveszik az állarcot, bemennek a munkahelyre kitaposni a beosztottak belét a pénzért aztán otthon eljátszák a gyengéd szerető apukát, és a hűséges férjet. És természetesen Big Respect a másik oldalon állóknak is, akik állják a sarat.


29/F

2011. júl. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Én abszolút házasság párti vagyok, és szerencsére a barátom is:)

Szerintem romantikus, hogy annyira szeretjük egymást, és bízunk egymásban, hogy amikor szóba kerül a házasság, akkor nem rögvest arra gondolunk, hogy "dehiszhaszakítunkakkormilesz", hanem arra, hogy örökké együtt fogunk élni, minden közös lesz, az életünk, a pénzünk, és ezt megünnepeljük azokkal, akiket szeretünk.

Szerintem egy házasság nem arról szól, hogy mit lesz a válás után. Amúgy meg erre való a házassági szerződés.


Persze vannak, akik úgy érzik magukat nagyobb biztonságban, ha nem házasodnak össze, csak élettársi viszonyban maradnak. A mai világban egyre többen szemlélik így a dolgokat, ez persze nem rossz, csak egy új nézet, ami érthető.

21L

2011. júl. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Sokáig nem értettem miért van kint minden irodában, vagy munkahelyen a gyerekek képe meg az egész családé. Aztán rájöttem, hogy talán azért mert legalább ez közös az alá és fölé rendelt felek között az élet csataterein.


Előző voltam.

2011. júl. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
előző előtti:D
2011. júl. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!