Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » No, mit mondtok, Érdemes...

No, mit mondtok, Érdemes házasodni és gyereket vállalni, vagy sem? Miért az egyik, miért a másik?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 19:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

" Mi értelme van házasodni, hogyha X év után (tisztelet a kivételnek) válás lesz a vége."


Utálom az ilyen felfogást. Semmi értelme nincsen. Az ilyen ember akkor minek tervez hosszútávra bárkivel is, ha az egészet alapból úgy fogja fel, hogy úgy is elválik?

Az ember nem így tervezi a jövőjét.

2011. júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

20:02


NE értsd félre, Én alapból házasság párti vagyok, és szerintem egy nagyon szép dolog. Viszont 2 hátulütője lehet.

Az egyik a házas élet. Mert nyilván minden ember változik házasság után. És a házasság még nem garancia az eggyüttes élet leélésére. (Sokan ebbe a hibába esnek bele és pont hogy a házasság miatt mennek tönkre kapcsolatok.)

A második, pedig ugye a válás. Ami Jogi és Pénzügyi szempontból elég ... ügy.


De mindemellett Én szeretnék majd egy feleséget... és én most azt mondom hogyha házas ember leszek akkor is ugyan olyan leszek mint most.... de mi van ha mégsem..?

2011. júl. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Én el sem tudom képzelni miért változna meg egy ember személyisége vagy hozzáállása azért, mert aláírt egy papírt.

De észrevettétek, hogy ezt eddig CSAK olyan billentyűzetéből olvashattunk, vagy szájából hallhattuk, aki még soha nem volt házas? Hogy a házasság megváltoztatja a párokat. Soha nem olvastam még ezt házas ember tollából.

Én nem hiszem, hogy másként tekintenék a páromra, ha aláírnék egy papírt sok ember előtt, utána pedig jól berugnánk, én jó drága fehér ruhában, ő pedig öltönyben.

2011. júl. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Szerintem nem azt írták, hogy a papír miatt változik, csak úgy általában az emberek változnak az idő múlásával...
2011. júl. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

20:40


Én nem azt mondtam hogy ez így meg így van. Csak van rá esély. Mellesleg nem légből kapott dolog. Mert van nem egy olyan (már elvált) ismerősöm akik ezt állították. Persze nem feltétlen a szó szoros értelmében, viszont simán reális dolog lehet.

2011. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Végre normálisan megfogalmaztad a kérdést, ha te vagy aki tegnap kérdezte, hogy unalomból csinálnak-e az emberek gyereket.
2011. júl. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 ava87 ***** válasza:

Sose néztem még ezt olyan szemszögből, hogy "érdemes-e". Nekem speciel előbb volt gyerekem, mint férjem. Voltam már élettárs, egyedülálló szülő, és most meg feleség is. Gyereket azért szültem, mert akartam, nem azért, mert érdemes. Más kérdés, hogy az a kapcsolat nem sikerült, hát ilyen is van. Férjhez meg azért mentem, mert így hozta az élet. Nekem sosem volt kikötésem az, hogy mindenképp férjhez akarok menni (de nem is zárkóztam el előle), viszont életem egyik legboldogabb napja volt, amikor a férjem megkérte a kezem, mert ez azt jelentette, hogy mindenki előtt felvállal engem (minket, gyerekestül), ami a mi kapcsolatunkban nem kis szó. De hogy érdemes-e? Ezt így nem tudom hova tenni. Ez számomra nem valami nehézség volt, aminél el kellett gondolkodnom, hogy érdemes-e ebbe energiát fektetni.

(Bocs, nem olvastam el a válaszokat, szóval lehet, hogy hülyeségeket írtam, és idő közben már részletesebben kifejtetted, csak én még nem jutottam el odáig, de majd végigolvasom itt a dolgokat.)

2011. júl. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Nem én kérdeztem, hogy unalomból csinálnak-e gyereket. Unalomból ki tud sexelni? Nekem fel se állna.


4. válaszolónak: Kedves :) Ne aggódj az anyagiak miatt. Énelég rossz körülmények között nőttem fel, meg élek most is. Pénz és meg minden. De ezt soha nem éreztem hátránynak. Soha!!! Érted? És nem hibáztattam a szüleimet egyetlen alkalommal se, ha nem tudtak venni ezt vagy azt. A-a :) ... Nincs kedvem hegyibeszédet írni, de ez nem akadály, hogy nincs stabil jövedelmetek. Ne akarj amerikai filmbeli csodaéletet :) Azokban nincs tűz és élet ;) ... De ez a gyerekre vonatkozik. Ami meg rád, azt gyönyörűen leírja a 29 éves fiú. Ő tud valamit. Látszik, hogy már nem kamasz :D


10. válaszoló: "gyereket vállalni mindenképp szeretnék. anélkül egy idő után üres és céltalan az ember élete. "


szóval te azért szeretnél gyereket, hogy ne und magad agyon? Ha céltalannak és üresnek érzed az életed, a gyereked mellett is úgy fogod. Csak még őt is akarod okolni miatta, és az ő életét rontod el. De ne aggódj, csak kamasz koráig. Aztán átlép rajtad.


20:02: "lehet ertelme es nem ugy kell hozzaallni, hogy mi lesz, ha elvaltok...mi lesz, ha a fejunkre esik holnap egy tegla, nem?"


A tégla oké... de a válás picit nagyobb tégla. Mondhatni talán egy háznyi esetleg :D ? De kit érdekel ez a része. Akkor van gáz, ha van gyerek. Azért kell kétszer meggondolni. Ha a fejemre esik egy tégla, engem nem érdekel. De ha a gyerekemére esne, ráadásul miattam, nem lenne mindegy.


21 éves lány: Nem szeretném összetörni a rózsaszín ködfelhőt, ezért nem írok semmit. És remélem a fiú sem fogja. Csak óvatosan. Ameddig meg minden jól megy, sok siekrt!!! :)))


"Utálom az ilyen felfogást. Semmi értelme nincsen. Az ilyen ember akkor minek tervez hosszútávra bárkivel is, ha az egészet alapból úgy fogja fel, hogy úgy is elválik?

Az ember nem így tervezi a jövőjét." - Izé... aki jövőt tervez, az már nem él, csak élni próbál. Nincs jövőd, az csak mese. Amikor azt mondod, holnap reggel felkelek, megfőzöm a kávét, csak egy illúzió. Mert mikor holnap reggel felkelsz, hogymegfőzd a kávét, az már ma és most. És miközben főzöd a kávét, azon gondolkodsz, mit fogsz majd bevásárolni, ha lemész a boltba. De az csak illúzió, mert még nem mentél sehova. FŐZÖD A KÁVÉT. Amikor este elképzelted, hogy főzöd a kávét, tudtad, hogy közben azon gondolkodsz, mit fogsz bevásárolni? Ez a példa talán rámutat arra, hogy nincs jövő. Csak az agyban. Kint nincs.


"Én el sem tudom képzelni miért változna meg egy ember személyisége vagy hozzáállása azért, mert aláírt egy papírt.

De észrevettétek, hogy ezt eddig CSAK olyan billentyűzetéből olvashattunk, vagy szájából hallhattuk, aki még soha nem volt házas? Hogy a házasság megváltoztatja a párokat. Soha nem olvastam még ezt házas ember tollából.

Én nem hiszem, hogy másként tekintenék a páromra, ha aláírnék egy papírt sok ember előtt, utána pedig jól berugnánk, én jó drága fehér ruhában, ő pedig öltönyben." - Megkérdezném a férjed, ő mit gondol az egészről.


29/F Zsírkirály vagy, olvasd el az én állápontom (egy részét, ami eszembejut. :)


Szóval, aszondi hogy: aki a mai társadalomban nem alapít családot, az lenézendő. Meg lehet bélyegezni, hogy magának való, egymagára keres, utazik, kefél mindenkivel. Vagy épp senkivel. FELELŐTLEN :D ... Miért, aki házasságban él, és gyerekei vannak, az mivel jobb? Egy becsületes polgár, aki végzi a társadalom által megszabott lépéseket? Tanuljál 25 évet, szerezz jó állást, házasodj meg, legyél hasznos tagja a társadalomnak, alapíts családot, nevelj gyereket, öregedj meg, legyél nyugdíjas, játsz az unokákkal. Vágj mindehhez jópofát.

Anyám majd megszakad, hogy az idióta, pszichopata férje (apám) után felneveljen minket, akik felét nem becsüljük annak, amit értünk tesz. Nem azért, mert szemtelenek vagyunk. Csak nem értjük meg, mert igenis, hogy gyerekek vagyunk, akiknek azért a s*gge alá van téve a létbiztonság, úgy ahogy. És nem kell aggódunk. De ki tudja, neki mikor van nyugodt éjszakája. Ő azért álmatlan, hogy mi jót horkoljunk, meg follyon a nyálunk a párnára. A mostanija egy puhap*cs. De nem bir sajnos semmit, mert ANYAGI VONAZATI lennének a dolognak, súlyosak. Pedig CSAK NEKÜNK AKART JÓT. És bizony, hogy nem nyaljuk fényesre a fenekét. Nem két tűz közt van, hanem három-négy. Pedig nem érdemelte meg.


Szóval ha jól be akarod fogni a másik ember száját, csináld azt, amit mindenki. De közben beszéld ki azért mögötte (Pont úgy, mint mindenki :D )... Véleményből álló emberek ezrei vannak mindenhol, akik mást nem csinálnak, csak bélyegeznek. Ez ilyen, az olyan, ez jó, az rossz... Ez helyes, amaz helytelen. És annyira is függnek tőle. A sajátjuktól is, meg a másikétól is. Nem szabad így élnem, mert megszólnak. Nem szabad, mert mi lesz? Mond valamit esetleg? Ne már.


Egyébként is, miért kell sajnálni a magányos embereket? Ti talán a párotok mellett nem vagytok soha magányosak? Ha nem, akkor valószinű az nem párkapcsolat, hanem szimbiózis. Egyébként is, a magányosság elkerülése is csak egy érdek. Vagyis önzőség. Ha megszakad is az ember, csak önző lehet. De jólvan. Amúgy meg, aki magányos, az nem biztos, hogy egyedül is érzi magát. Ha valaki megtapasztalja a magányosság valódi formáját, és hogy mit is jelent az, hogy egyes egyedül van az egész világon, a párkapcsolatokban is másmilyen lesz. Szabad ;) ... Szabadnak fogja magát érezni. De nem azért, emrt nem vállal felelősséget a másik iránt. Csak egyszerűen szabad. Mert ő él a párkapcsolatban, és nem a párkapcsolat él őbenne.

2011. júl. 17. 22:41
 29/33 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló. Te nagyon lazának tűnsz :D Nem hiszem, hogy sok mindenen eszed magad. Jópofa :D
2011. júl. 17. 22:44
 30/33 anonim ***** válasza:
Érdemes! Számomra minden szempontból érdemes, hisz együtt vagyok azzal, akit szeretek. Jobbik esetben egy házasság nem kis időre szól, így nem kell egyedül lennem. Én nem szeretek egyedül lenni, igényelem a társaságot, igényelem, hogy gondoskodjanak rólam, és ezt viszonozhassam. Házasodni csak akkor szabad, ha érdemes rá a másik fél is, szóval próbálni kell a választást alaposan átgondolni. Jó dolog, ha egy problémára ketten vagyunk, és együtt kell megoldanunk, mert van mellettünk valaki. Az ember egy ideig jól érzi magát egyedül, de az öregség magányossá teszi az embert, hisz fiatalon csak találunk programot, de később ülhetünk az üres házban. Gyereket pedig azért szeretnék, hogy legyen kiről gondoskodni, és szerintem a családi nyaralások is nagyon jók lehetnek egy picivel. Egy gyerek mellett nem lehet unatkozni, és ha nagyobb lesz, akkor láthatod a "munkád" gyümölcsét, hisz a jelleme nagyban függ a neveléstől. És egy gyerek mellett sok vicces pillanatot él át az ember. Egy gyerek rendesen próbára teszi az embert, hisz minden helyzetet meg kell oldani, és néha ez nem olyan egyszerű. Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond:D
2011. júl. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!