Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem fura, mikor tizenév...

Csak nekem fura, mikor tizenévesek azt mondják "a párom"?

Figyelt kérdés

Nekem ez a párom, inkább olyan középkorúakat jutatt eszembe, akik nincsenek megházasodva, de már azt se mondhatják, hogy a barátom, barátnőm. Én sose mondom így, eleinte a barátom volt, mostmár a vőlegényem, aztán a férjem lesz. De felnőttektől mondjuk nincs bajom vele, egyáltalán. De láttam itt már olyat, hogy 14-17 éves lánykák meg fiúcskák írták, hogy a párom. Csak szerintem vicces, furcsa?

23/L


2011. júl. 18. 08:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%

Ha kemény pár hónapnyi "járás" után már így beszélnek egymásról, az tényleg fura, de többéves kapcsolatban szerintem oké a kifejezés.

Amúgy én is páromnak hívom a párom, csak mi már 2 éve egy fedél alatt élünk közös kasszán. Szóval abszolút legálisan használom a szót. :)

2011. júl. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 ava87 ***** válasza:
72%
Szerintem csak nem akarják, hogy komolytalannak tartsák őket mások. Mert ha mondjuk ide úgy írna valaki, hogy fiúm/pasim, akkor meg azért kapná a beszólást.
2011. júl. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
42%
Néhányan azért, mert olyan "komolynak" hiszi magukat, de viszont vannak olyanok akik azért írják a párom szót, mert a "barátom" kétértelmű. A pasim, csávóm szó meg nem mindig lehet idősebb, tapasztaltabb embernek mondani.... Amikor középiskolás voltam és kérdezett valamit a tanárom a fiúmról és csak nem mondhattam neki, hogy a pasim vagy a csávóm... A barát meg akkor megint csak kétértelmű lett volna.
2011. júl. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
45%
Én 24 éves vagyok és páromnak mondom, bár még nem élünk együtt és nem a vőlegényem, de szerintem had ne szabd már meg hogy csak az hívhatja úgy aki már el van jegyezve... amúgy ez a kérdésed egy dicsekvés a részedről:" eleinte a barátom volt, mostmár a vőlegényem, aztán a férjem lesz." Örülünk a boldogságodnak, de ha a fiatalok úgy akarják mondani, hát had mondják már úgy. Szerintem is személyesebb, jobb mint a pasim, csávóm, csajom kifejezés. Én sem szerettem volna ha így neveznek.
2011. júl. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
26%

Engem nem zavar igazából. Szép magyar kifejezés, nem olyan durva/ otromba/ menözös/ cigányos, mint a: csávóm, pasim, palim...

a barátom, az még jó, sokáig így használtam a férjemre is amíg jártunk. Csak édesanyám mondta mindig, hogy a párod így meg úgy, utána vettem át. Most is sokszor így mondom, ritkán áll rá a számra, hogy férjem :)

Amikor én voltam tini, akkor nem is volt "divatos" szó a párom, akkor mindenkinek barátja volt. Nekem tetszik így is, úgy is.:)

2011. júl. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
26%

"de szerintem had ne szabd már meg hogy csak az hívhatja úgy aki már el van jegyezve... amúgy ez a kérdésed egy dicsekvés a részedről"


Te meg mi a francot kötekedsz, bal lábbal keltél? Jesszusom...

2011. júl. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
55%

15 évesen ismertem meg a párom. Az első két évben használtam a "barátom" kifejezést, de sosem szerettem a kétértelműsége miatt. Mindig rákérdeztek, hogy: "A barát-barátod, vagy a párod-barátod?". Közös jövőt tervezünk, együtt vagyunk 4 éve, bár hivatalosan nem élünk még együtt, de a hét nagy részében együtt alszunk, szerintem nincs gond a párom kifejezéssel. Sokkal jobb, mint a pasim (ezt szerintem csak komolytalan kapcsolatban használják), és ha még nem a vőlegényem, akkor nem is nagyon marad más. Nem minden fiatalon kezdődött kapcsolat komolytalan :)

20/L

2011. júl. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
26%

Kedves utolsó!

Biztos nem minden fiatalon kezdett kapcsolat komolytalan, én 13 évesen jöttem össze egy fiúval 6 évig voltunk együtt, majd az utunk mégiscsak különvált. Én is azthittem örökké együtt, aztán bumm... de remélem azért nektek összejön. Én abban a 6 évben egyszer nem hívtam páromnak, sőt még a húszat betöltve sem amikor volt egy 3 éves kapcsolatom soha nem neveztem így, de a mostanit akivel lassan 2 éve együtt vagyunk egyből rá állt a számra. Szóval részemről ez a szó, csak akkor jött, amikor éreztem, hogy ő az én PÁROM mindenben és mindenhogy.

2011. júl. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
26%

Már megint egy ilyen kérdés? Ha tudsz JOBBAT, akkor szólj.

Amúgy tényleg fura, bár 17évestől már nem annyira.

Azért ez a középkorú elég durva.

2011. júl. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
A barátom szerintem abszolút megfelelő lenne egy tininek. Én mindig úgy mondtam, sose értette senki félre. Mert A barátom az akivel járok, EGY barátom meg csak egy barát. Én 23 évesen is túl fiatalnak érzem magam ahoz, hogy a párom.
2011. júl. 18. 10:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!