Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! Esküszöm, nem bírom...

Segítség! Esküszöm, nem bírom tovább. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy bátyám, 21 éves, és borzalmasan kiállhatatlan. Egyszerűen nem bírom elviselni, és tulajdonképpen már nincs is energiám. Régebben mindig próbáltam nyitni felé, olyankor is lesz*rt, és most is ugyanígy tesz. Már úgy vagyok vele, hogy bárcsak tenne rám magasról, de neem, az túl nehéz... állandóan beszólogat, nem hagy békén, "sérti az egómat", szúrkálódik, rám zúdítja a hibáimat. A gond csak az, hogy semmi, de semmi joga nincs mutogatni és beszólogatni, mert egyáltalán nem tökéletes... sőt.. Annyit hozzátennék, hogy dolgozik, de itthon semmit nem hajlandó arrébb tenni, azonban tőlem elvárja. Folyton beszól, hogy már megint semmit nem csináltam itthon, és jó lenne ha mozdítanék valamit. A családi viták 80%-a MIATTA keletkeznek, én olyankor mindig kimaradok ezekből, én tényleg nem szoktam ennyiszer vitát gerjeszteni. Nagyon el vagyok keseredve és elegem van... mondtam már neki, hogy ha valami nem tetszik el lehet költözni, erre a válasza az, hogy menjek én. (én, aki még gimnazista vagyok..) Saját keresete van, a közösbe nem ad bele semmit, csak szórja a pénzt... Már tényleg megfordult a fejemben, hogy elköltözzek itthonról.. de miből?? és hová? :((

Kérlek segítsetek!

Köszönöm. 18/L


2011. júl. 18. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalon nálunk is így volt, most felnőtt fejjel a legnagyobb támaszom. Én nem vettem fel a hülyeségeit, azért csinálja, mert tudja, hogy ugrasz rá.
2011. júl. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen ember azt nem bírja elviselni, ha tudomást sem vesznek róla.
2011. júl. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Gyere hozzám nálam van elég hely.Itt nem kell veszekedned vele
2011. júl. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Ne reagálj rá, kerüld el, foglalkozz csak a te dolgoddal, és ha hozzádszól, ajánld fel neki ugyaezt (kerülj el, magaddal foglalkozz). Az hogy ő dolgozik alap, mint ahogy te tanulsz. Ez nem mentesíti a saját ganéja takarításától, mint téged sem. Egálban vagytok, nincs alapja bszgatni téged. De nem is szempont, ne törődj vele.

Inkább próbáld meg a szüleid magad mellé állítani, hogy ne legyen neki kifizetődő belédkötni. Nálunk a lánygyerek annyira apa kedvence, hogy a bátyja nem is tud jól kijönni vele szemben semmi konfliktusból.

Amúgy meg jövőre próbálj megpályázni egy koleszt!

2011. júl. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam nem reagálni, kedvesen szólni, csúnyán szólni, de semelyik sem jött be... Lehet, hogy elmegyek kollégiumba, csak nem tudom, hogy ki fogja fizetni... egyébként már mondtam neki, hogy mivel ő is ebbe a házban él, ugyanazok a kötelességei, mint nekem, de tesz rá magasról. A szüleim tudják, hogy igazam van, mellettem i s vannak mindig, de nem tudnak vele mit kezdeni, mert borzasztóan el van szállva magától...
2011. júl. 18. 17:56
 6/6 anonim ***** válasza:

örülj hogy van testvéred,

bárcsak az enyém élne, és inkább piszkálódna csak itt lenne velem :(

2011. júl. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!