Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek bunkoság lenne?...

Szerintetek bunkoság lenne? Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Kiakaszt a szomszéd de nagyon,olyanokat csinál hogy jár a gyomromban az ideg.

Minket arra tanitottak hogy tiszteletben kell tartani a környezetünket,mindig nézni azt hogy másokat ne zavarjunk.

Igy is éltünk soha nem szoltunk semmiért de mostmár kezd nagyon elegünk lenni,a kislányomat nem tudom elaltatni mert tutira akkor jön já a flexelés vagy hangosan hallgatják a zenét.

Kitaláltuk a párommal hogyha a lányunk nagyobb lessz kap jó nagy hangfalakat és ugy hallgatja a zenét ahogy neki tetszik.Nem tartom helyesnek az ilyen dolgot de amikor kikészit bennünket már csak a bosszúra tudunk gondolni.

Szerintetek ez baromság?Mit lehet a rendőrségen kivül tenni?Probáltunk szépen beszélni velük de nem segit.


2011. júl. 19. 11:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
egyrészt megértelek, mert ha állandóan valamit csinálnak a szomszédban, akkor az nagyon idegesítő tud lenni, ha az embernek félnap nyugalma sincs. viszont a szomszéd sem tudhatja, hogy pont akkor alszik el a kicsi. nekem a szomszédomban szintén van egy pár hónapos kisfiú. próbálok mindig tekintettel elnni rá, de néha ez se elég, elég nehéz, pedig eddig jó viszonyunk volt.
2011. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%
"Probáltunk szépen beszélni velük de nem segít." -ezt fejtsd ki bővebben, mert gyanús, hogy ott valami hiba van. Az emberek többsége nem gonosz alapból, lehet velük beszélni akkor is, ha konkrétan valami bajuk van. Nem mindig egyszerű, ezt elismerem. Viszont a bosszú még soha semmilyen konfliktust nem oldott meg.
2011. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem szóljatok neki először mielőtt a rendőrséget hívod, lehet magától is megérti, hogy zavar.
2011. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
úgyértettem, h szólj neki, h most vagy abbahagyja vagy hívod a rendőrséget, hátha úgy leesik
2011. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Az a baj,hogy amire a lányod nagy lesz már nem fog annyira zavarni ez a hangoskodás, mert akkor már nem fog napközben aludni és fel sem fog tűnni. Most kellene valami megoldást találni. Szerintem próbáljatok átmenni és megbeszélni, hogy ez nem mehet így tovább, mert a gyereket nem tudod letenni aludni. Nagyon megkérded, hogy alvásidőben ne zajongjanak egyébként azt csinálnak amit akarnak. Legyenek ennyire tekintettel a másik emberre, mert nem állatok élnek egy mezőn együtt, hanem elvileg intelligens emberek. talán veszik a lapot. Ha nem jutottál előre semmivel, akkor én minden alkalommal becsöngetnék, és nyomnám addig amíg ki nem jönnek, előbb utóbb valaki feladja. Egyébként nálunk is ez van a szomszéddal. Az egyik kisgyerek olyan hangos, hogy nem lehet tőle altatni a gyereket. Fogtam becsöngettem párszor amikor sikított a gyerek és mondtam, hogy ha nem csinálnak valamit, akkor kihívom a védőnőt, hogy segítsen nekik, mert nem bírnak a gyerekkel. Szerencsére azóta hulla csend van 12-15 óráig.
2011. júl. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Első példa.

Amikor terhes lettem átment a párom szolni hogy nagyon zavarja a zene őt és engem is(nem akartam ezen idegeskedni abban az állapotban)akkor a fia hallgatta hajnali 2ig elég hangosan nyitott ablaknál.Nem arra kértük hogy ne hallgassa hanem hogy kicsit hallkabban és ha lehet csukott ablak mellet.

szoltunk egyszer..semmi,szoltunk kétszer még mindig semmi.

Kénytelenek voltunk kiköltözni az ebédlőbe aludni,mert az van a legtávolabb a szomszedtól.A nóta vége az lett hogy bedöglött az erősitő,a vicc, a párom szerelő és hozzá hozta megjavitani...no comment.


Hát nem tudom,este 10kor tenném le a kiscsajt,de akkor ő még a garázsban flexel zeneszó mellet.Szerintem alap hogy olyan későn csendben vagyunk,de lehet csak én kaptam ilyen nevelést.

2011. júl. 19. 12:06
 7/21 anonim ***** válasza:

A házirend által kijelölt időpontokat betartja? Kiírta, hogy mely napokon milyen időpontokban fog zajjal járó munkálatokat csinálni? Először ezt kell kitaposni belőle, akár közös képviselőn keresztül.

Elvileg huzamos időn keresztül nem csinálhatja...(pl hónapok)

Kérdezd meg, mikor számíthatsz zajra, mert akkor addig inkább sétáltok. Nekünk annak idején lefektettem a 2 kicsit, elaludtak, 10 perc múlva panelt fúrt a felső lakó. Kiderült, hogy az ebédszüneteiben jön haza felújítani. 4 hónapon keresztül. Megbeszéltük vele...

2011. júl. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

Reggel 7 és este 10 között a rendőrség kb. körberöhög a zenével együtt, max. azt javasolják, hogy keress magadnak egy jó pszichológust, aki segít elviselni a környezetedet. Akinek nem tetszik, elköltözik - kb. ez van.

Este 10 után viszont bejelentheted. Sokat nem érsz vele, de ha rendszeresen bejelented, előbb-utóbb lesz foganatja. Talán.


A szép beszéd egyébként engem is érdekelni. Konrétan MIT kértetek szépen? Egész napos csendet, vagy csak pl. ebéd utáni alváshoz csendet meg este? Mennyire voltak irreálisak az elvárásaitok?

Valóban szándékosan hangos a zene, vagy csak a falak vékonyak és áthallatszik a légy zümmögése is?

Vajon a szomszédokat mennyire zavarja a gyereksírás?

2011. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

12,09 vagyok, este 10 után jogos az elvárás.

Közös képviselőt próbáltátok? Neki kell szólni első körben. Ha nem, marad a rendőrség.

2011. júl. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Arra kértük hogy este 9 után lehetőleg ne zajongjon a garázsban,illetve vasárnap dél körül legyen nyugalom.Ennyi,ez nem nagy kérés szerintem.

Kertes házban lakunk,szembeszomszéd.A falakat leszigeteltük tehát el lehet képzelni menyire hangos a zene ha halljuk.Ha becsukja az ablakot már nem zavaró,dehát cigizik a fiatalur és ugy meg büdi van bent ha nem nyitja ki.

A párom kérte hogy a basszust vegye lejjeb mert az hallatszik nagyon,a válasz ugy nem jó a zene.

Probáltunk már több lehetőseget,volt hogy a párom mérgesen is átment,de semmi.Az egész család semmibe vesz mintket,már apu is volt itt szolni(az ővé a ház)akkor nyugi volt pár napig.

2011. júl. 19. 12:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!