Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig tart az anyai szeretet?...

Meddig tart az anyai szeretet? Határtalan? Vagy van amikor az ész is számít?

Figyelt kérdés
sokat gondolkodom mostanában ezen.40 éves vagyok tesóm 43.az én életem rendben van,elváltam ugyan,de békés normális maradt a kapcsolat azóta megint házas vagyok,normális,szeretben vita nélkül élnünk,tesóm épp az ellenkezője,alhagyta 3 gyerekét,a pia és a haverok miatt,minden pénzét elissza,csak 1 szatyornyi ingósága van,amit anyámékhoz hozott ide költözött.sokáig nem is dolgozott,csak a éjszakázás meg pia,ha részeg tombol,anyám minden csak nem szép aszony.1 fillért nem adott haza évekig,mert kötelessége eltartania az apjának őt,mondja.most ugyan ad 20 ezret,de anyám vett neki laptopot,cipőt,ruhát,kifzeti az adóságait,állandóan péneli.most megint van 80 ezer adósága,amit anyám megint ki akar fizeni,hogy ne menjen a fia a bíróságra.minden vétkét elnézi neki,én úgy érzem ennyi idősen azért már vállani kéne a felőséget a tetteinkért,én úgy érzem van az a határ amikor már azt mondanám a fiamnak,hogy na ezt edd meg te mert te főzted,vagy igy ez nem helyes?nekem is van egy 19 éves fiam,és bizony mondtam is neki,ha nem keres munkát nincs internet,mert azt nem fizetem ki,nincsenek bulik,mert nem adok rá pénzt neki.én csinálom rosszul?
2011. júl. 19. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális, hogy közli az ember a gyerekével, hogy ez így nem mehet tovább, hogy ő már nem fogja elintézni a dolgait. De azért lássuk be, ha választanod kéne: kifizeted a gyereked adósságát, vagy börtönbe megy, egyértelmű mit választanál. Kicsit el van túlozva a példa, de biztos érted mire gondolok. Attól még egy fejmosás nem ártana a tesódnak, vagy anyukádtól, vagy mástól.
2011. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem, nagyon is jól csinálod. 25 vagyok, nem rég mentem férjhez. Anyu tőlem és a hugomtól mindig többet várt. Hugi 19 éves, havonta 30-at kell hazaadnia, hogy otthon lakhasson, öcsémnek, aki 22, persze semmit. Öcsémnek most épp egy rendőrségi ügye van. Mindenki rossz, mindenki gonosz anyám szerint, de az öcsém egy szent.
2011. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A netet te is használod ne háritsd a fiadra, a buli meg ha normális felfogású és megbízható a fiad én adnék pénzt neki bár talán nem kifejezetten a bulira hanem zebpénzt adnék és azt ossza be vagy esetleg még mellette válalhat diákmunát is ha még tanul.
2011. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja és a tesód szituja megint más mert az már kicsit túlzás.
2011. júl. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
a fiam már nem tanul,május ota csak bulizáson él.nem is ez baj,augusztusig hagytam neki időt,de 19 évesen neki is látni is kell miből áll az élet.én a saját példámat csak azért hoztam fel,mert úgyérzem anyám mindent elfedez részeg,javíthatalan fiának,aki nem is titkolja kihasználja,nekem mondta nem is egyszer.az odóságok természetesen ad ivásai eredménye hisz már keres,és 20 ezer haza adás nem olyan nagy.rendezi a gyerektartást a többi elissza,és hónap végén már tőlem kér.én őszintén mondtam neki,inni nem adok pénzt.a tesóm a fokd be fofádat,hagyj már békén menj a p...rendezi le anyám,aki szerintem ezzel,hogy mindenből kihuzza nem jót tesz vele hanem rosszat.nem a saját pénzét költi,hanem 70 éves apámét aki még reggel 5 kor kell és naponta dolgozik,hogy fiának legyen.
2011. júl. 19. 13:12
 6/13 anonim ***** válasza:

te a szüleidnél laksz?

Abban igazad van, hogyha nem tanul a gyereked, akkor dolgoznia kell és abból hazaadnia, vagy különben max. szállást kap meg kaját.

Pontosan azért ilyen a tesód, mert anyukád mindig kihúzza a bajból. Egyszer esne pofára, rögtön felnőne.

Egyébként a kérdésre válaszolva, ez már nem szeretet, hanem hülyeség, mert anyád nem lesz mindig mellette, és ha meghal a fia ott marad egyedül, és nem lesz aki kihúzza a bajból, akkor mi lesz.

2011. júl. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

teljesen helyesen csinálod, ahogy csinálod. a testvérednek meg ideje lenne felnőni. én megértem az édesanyádat, hogy próbál segíteni neki, mert mégis a gyermeke, de van egy szint- és pont ez az a szint- amikor már ideje volna ráhagyni, és rákényszeríteni arra, hogy megoldja. az alkoholizmus a hibás az egészért, ha nem inna, lenne pénze, munkája, és nem csinálná a konfliktust sem.

18L

2011. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
pont ezt akartam tudni,hogy az az igazi szeretet amikor megpróbálok életre nevelni,mellette lenni és segíteni ha kell,vagy az ha mindent megadok neki,semmit nem kapok vissza,helyette trágár beszédet és még szeretetet se kapok de csak tömöm mindennel.Tudjátok a tesóm nem hülye,azért csinálja ezt mert tudja anyája úgyis kifizet helyette mindent.meg kölcsön ad ha kell.én meg hallgatom reggeltől estig hogy milyen hálatlan a fia.együtt lakunk de mi fent külön lakásban ők meg lent.A fiam még most kezdi az életet,azért gondoltam,hogy nem tolok a segge alá mindent,küzdünk meg érte,mert akkor megtanul értékelni,amúgy se dúskálunk a pénzben.van egy 2,5 éves fiam és 1 keresetből élünk 4-en.én úgy érzem,azért mert ilyen követeléseket állítok fiam elé még nincs az hogy nem szeretem.de nem ugrálok örömömben,ha 2 kézzel szórja a pénz,vagy a kisujját se mozdítja munkáért.anyám szerint nem szeretem,ő meg mindent megtesz a fiáért és ez az igazi szeretet.
2011. júl. 19. 15:37
 9/13 anonim ***** válasza:
Elég lenne, ha épphogy nem hagyná éhen halni.
2011. júl. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A szüleid arra tanítják a testvéredet, hogy nem kell felelősséget vállalnia az életéért. Te gondolod jól, ők csak rosszat tesznek vele.
2011. júl. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!