Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet a vallás probléma két...

Lehet a vallás probléma két ember között?

Figyelt kérdés

Nos...a párommal 4 éve vagyunk együtt és azt mondhatom, hogy nagyon kiegyensúlyozott kapcsolatban élünk...kisebb zörrenések voltak, az első években nagyobb viták, de ma már mindenben ugyanazon a véleményen vagyunk általában, kivétel egy dolgot, a vallást. (itt szólok előre, senki ne vegye zokon az irásomat...) a párom katolikus, eléggé vallásosan nevelték, főleg a nagymamája az anyukáját, és igy persze őt is az anyukája...náluk az összes rokon katolikus, úgyhogy egy nagyobb családi ünnepségen én vagyok az egyedüli református...nekem semmi bajom a vallással, sőt a magam módján vallásos embernek tartom magam (szerintem valaki nem attól hivő, hogy hetente templomban van...:-S) Egyszer már volt egy nagyobb vitánk a párommal a vallás kapcsán amikor azt vágta a fejemhez, hogy minden tökéletes lenne, ha katolikus lennék, ez az egy hiányzik...

Régebben beszéltünk arról, hogy a gyerekeink pl. lehetnek katolikusak, amennyiben csak akkor mennek templomba, ha szeretnének és semmiféle katolikus (és egyéb) vallási szertartás nem kötelező...ebben ő is benne van.

Volt egy vitánk a múltkor egy olyan egyszerű dolgon, hogy ő majd péntekenként nem fog húst enni (mivel diétázni akar, hogy kimélje a máját és pont kapóra jön a katolikusoknál a pénteki böjt nap) Erre még azért is (nem mintha amúgy nem lenne mindegy nekem) mondtam neki, hogy miért nem fog diétázni a csütörtöki napokon a kedvemért...aztán a végén megkaptam, hogy egyáltalán nem vagyok megértő...majd hozzátette, hogy ha választani kéne én lennék a második ilyen téren (azóta ezért bocsánatot kért többször is). Nekem nincs semmiféle vallással semmiféle bajom, ameddig nem megy át bigottá (állandó keresztvetés, állandó imádkozás, szentképek mindenhol a lakásban, templombajárás non-stop) bele őrülnék ha ez lenne a családomban. A párom nem ilyen, mondjuk hinni hisz és látszik rajta a vallásos nevelés...

Néha aggaszt, hogy egyetlen dolog amin sosem tudtunk yöldágra vergődni az a vallás, hogy ki mit és mennyire hisz...én kissé szkeptikus vagyok...

Valaki aki hasonlóan indult neki a házasságnak?

Mi szeretjük egymást és ezen kivül tányleg álom, mennyire jó minden köztünk...vannak akik szerint igy nem lehet hosszúéletű, szerintem meg két értelmes ember ezt megtudja oldani...nem?:)


2011. júl. 20. 21:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem lehet, ti vagytok az élő példa... Már bocsi :-/
2011. júl. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
38%
voltak hasonló gondjaink -de szerintem a szeretet megoldja ezt, úgyhogy a főkérdésre a válaszom: nem lesz ebből gond.
2011. júl. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Amíg ketten vagytok, addig megoldjátok. De, ha lesz egy babátok, gyereketek, a párod neveltetése elő fog jönni, és én, mint kívülálló, és akinek a környezetében volt ilyen, úgy gondolom, az a része teszi tönkre majd a házasságotokat. Mert azt még tiszteletben tartja, "lenyeli", hogy Te nem vagy katolikus. De hogy az Ő része, a saját vére máshogy nőljön fel, mint Ő, ezt nehezen emésztik meg az igazán vallásosak.
2011. júl. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ez legyen a legnagyobb bajotok.

Lehetne gond a szex, a kommunikáció, a bőrszín, a jövőkép...Ez csak egy tényező, ami éppenséggel nem NAGYON tud befolyásolni semmit, ha mindketten engedtek kicsit.

2011. júl. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%
De, két értelmes ember meg tudja oldani. Tolerálni kell a másikat oda-vissza, szerintem beszéljetek sűrűn a dologról, hátha segít és elfogadhatóbbá válik a helyzet. Nincs amit ne lehetne megoldani, de ehhez megfelelő intellingencia és akarat kell. Beszélgessetek sokat. Sose bántóan, sértően, cinikusan. Csak tárgyilagosan. Ha ettől idővel oldódik a helyzet, akkor oké. Bár az a két kijelentése nem sok jóra enged következtetni, épeszű ember ilyet nem mond... kicsit elvakulttá tud válni a vallásában, sőt az is, csak valahol tudja, hogy ez nem feltétlen helyes, ezért visszafogja. De ezek a dolgok néha kijönnek... nem tudok jobb tanácsot adni... ha idővel változik a helyzet, oké, egyébként sajnos a vallás tényleg két ember közé állhat...
2011. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 ava87 ***** válasza:
74%

Igen, ezeket meg kéne tudni oldani. Ráadásul mindketten keresztyének vagytok, ezért sem értem, miért ez a nagy ellenségeskedés. Oké, én értem, hogy a katolikusok meg a protestánsok között van némi ellentét, de azért ennek nem kéne a magánéletetekre hatással lennie.

Mi is más vallásúak vagyunk a férjemmel, most abba nem megyek bele, hogy az ő családja mit szólt hozzám kezdetben, mert ez nem lényeg, viszont kettőnk között ez sose okozott gondot. Nálunk maximum ilyenek voltak, hogy "jé, ti ezt így szoktátok csinálni?" "jé, ti meg úgy?" Pedig a férjem is vallásos, én meg mondhatni, hogy korábban hívő voltam, de nem vallásos, bár mostmár ez kicsit nálam változóban van. De a lényeg az, hogy mi sose kritikával, hanem érdeklődéssel fordultunk egymás felé ilyen téren.

2011. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ha alapvetően mindketten vallásos, hívő emberek vagytok, csak egyikőtök kicsit jobban és kicsit más elveket követ, akkor az nem akkora probléma, hogy ne lehetne áthidalni.

Szerintem akkor nehéz inkább, ha két olyan ember kerül kapcsolatba, akik közül az egyik egyáltalán nem vallásos, a másik viszont rendszeresen gyakorolja vallását. Én például abszolút nem vagyok vallásos, még egy misén sem voltam soha (szüleim családja katolikus, de már ők maguk sem istenhívők, ezért az én nevelésemben sem játszott szerepet a vallás), ezért nekem nehéz lenne együtt élnem egy olyan emberrel, aki betartja a vallás szabályait, aszerint él, rendszeresen templomba jár, böjtöl, és bizonyos programokat is a valláshoz kell igazítani. Biztos lennének vitáink, főleg a gyereknevelés terén! Semmi bajom nincs a vallásos emberekkel, teljesen elfogadom hogy mindenki másban hisz, nagyon jó barátaim közül többen hívők, semmi probléma. Viszont együttélésnél, házasságnál, gyereknevelésnél gondot jelenthet ez szerintem.


Amit te leírtál, abból viszont úgy gondolom, hogy megoldható nálatok a helyzet. Hiszen mindketten hajlotok kompromisszumra, a gyereknevelés terén is igyekeztetek szépen megegyezni. Úgy látom, a párodnál is csak alkalmanként jön elő a nagyon katolikus önérzet, szerintem ezeket az időszakokat át kell vészelni. Minden kapcsolatban vannak olyan tényezők amik időnként problémát okoznak, nálatok a vallás, másnál a pénzügyek (pl. az egyik spórolós, másik költekezősebb), vagy a lakhely (egyik városban, másik faluban), stb... Viszont ha nem óriási az ellentét (márpedig nálatok szerintem nem az), akkor nem szabad feladni egy kapcsolatot, ami amúgy szépen, harmonikusan, hosszú ideje működik!

2011. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Ő nem ilyen "bigott" vagy ilyesmi, egyszerűen fontos neki és én ezt elfogadtam, már 2 éve tettem ezt az igéretet és tartom is a szavam...

Néha velem nevet amikor rákérdek valamire amire ő sem tud vállaszt, magyarázatot keresni, meg azért nem viszi túlzásba...csak néha bukkan elő.

Egyszer beszéltünk arról is, hogy mi lenne, ha a gyerekek reformátusok lennének, de nem jutottunk sokáig, mert ott találtuk magunkat, hogy neki fontosabb a téma, igy egyértelmű merre húzunk. Kompromisszumokat is sikerült kötnünk néhány hasonló esetben:)

Persze most nem akarom fényezni magunkat csak tegnap megint szóba jütt a dolog onnan a kérdés...kicsit félek majd a vallásos ünnepek miatt a családban...de bizom abban is, hogy ez lesz a legkevesebb bajunk!:)

Nagyon köszönöm a válaszaitokat még jöhetnek tapasztalatok

2011. júl. 20. 22:08
 9/22 anonim ***** válasza:

Nálunk ez soha nem okozott gondot. Pedig én még amellett, hogy vallásos vagyok, még némi ezoterikus és asztrológiai érdeklődésem is van, amit valamilyen szinten gyakorlok is. De nem kényszerítem rá a páromra, aki nem igazán vallásos és minden dologgal szemben egy kicsit szkeptikus. Ha kérdez valamit, a témában, elmondom a véleményem, de akkor is csak úgy, hogy ne érezze, hogy ezt kötelező is elfogadnia. Sőt a hitemet inkább a magánügyemnek tartom és úgy is kezelem.

De a párom is tiszteletben tartja, amiben hiszek, nem kötözködik velem miatta. Sőt, már azt is felajánlotta, hogy ha akarom, eljön velem templomba, pedig szerintem még nem is járt olyan helyen, hacsak nem valami kiránduláson. Persze nem fogtam a szaván, egyrészt mert én sem vagyok nagy templomba járó attól függetlenül, hogy hiszek Istenben, meg tényleg nem akarok rákényszeríteni semmilyen vallási dolgot.

Úgyhogy nem értem ezt a vitátokat a diéta és böjt kategóriában. Most nem mindegy volt az neked, mikor kezd diétázni? Miért kellett belekötni? Meg gondolom a többi vitátok is ilyen pitiáner dolgokon folyik. Több tolerancia kellene egymás felé talán.

2011. júl. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy csak emiatt sosem szakitanánk:) mérgelődni meg lehet, hogy fogok:P
2011. júl. 20. 22:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!