Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetet hogyan lehet...

Ilyen helyzetet hogyan lehet kezelni hosszútávon?

Figyelt kérdés

Van egy személy, aki életem során igen sok mindent tett értem, de ennek ellenére mégsem szeretem őt. Ezt úgy értem, hogy teljesen egymás ellentétei vagyunk, ha idegenként ismerném meg, valószínűleg kifejezetten antipatikusnak találnám. Mivel egy háztartásban élünk, és ez így is marad egy darabig még, ez az ellentét elég sok konfliktust idéz elő. Ezek során általában előjön részéről az a vád, miszerint én nem vagyok hálás azokért amiket tett. Viszont ez nem igaz, mert szerintem a hála nem feltétlen egyenlő azzal, hogy szeretek, vagy szimpatikusnak találok valakit. Ő viszont nehezen viseli, hogy teljesen más vagyok, mint ő. (Hogy konkrétan mikről van szó, az szerintem családi ügy, ezért nem szeretném leírni.)

Tehát hogy lehet ezt úgy megoldani, hogy elfogadja, hogy két külön világ vagyunk, és ez ne szüljön konfliktusokat?


2011. júl. 21. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ő nem szimpatikus neked, egy szinten túl nem szabadna hagynod, hogy segítsen. Kérned meg pláne nem kellene rá (nem tudom, h szoktad-e). Morális kérdés, ezért veti a szemedre.
2011. júl. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Soha nem kértem még, csak hát a családtagok általában segíteni szoktak egymásnak, én is neki.
2011. júl. 21. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyival tartozol, hogy viszonozd a szívességeit, ha neki van szüksége valamire.
2011. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elsővel értek egyet. Nem kellett volna elfogadnod a segítségét. A másik részről pedig aki segít, az ne várjon cserébe semmit, hiszen nem azért segített....
2011. júl. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kisgyerek voltam, fel sem fogtam mi történik körülöttem.
2011. júl. 21. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!