Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem enged el dolgozni,...

Miért nem enged el dolgozni, amikor ő is tudja, hogy nem vagyunk olyan helyzetben, hogy én itthon legyek?

Figyelt kérdés
2 éve élünk együtt, jól megvagyunk. Volt egy közös cégünk, ami igen jól jövedelmezett, de tavaly sajnos tönkre ment.A férjem jelenleg dolgozik egy gyárban, ám nem keres túl sokat. (kb. 120.000 ft)Én itthon vagyok, mint "htb", de már nagyon elegem van belőle, főleg azért is, mert az ő jövedelméből éppen, hogy kijövünk, azt is csak úgy, hogy sok olyan dologról le kellett mondanunk, ami az előtt természetesnek számított. 1 éve nem voltam fodrásznál, se kozmetikusnál, mert minden fillér ki van számolva előre, hogy mire fog kelleni... Sajnos nekem csak érettségim van, ezért max. gyárba, vagy pultozni tudnék elmenni, amit ő nem akar. Nem érti meg, hogy ha csak 80 rugót keresnék is, már azzal kijjebb lennénk a vízből. Németül egész jól beszélek, szoktam korrepetálni diákokat, de sajnos az is nagyon időszakos. Szeretnék egyetemre menni, de ahhoz is pénz kell. A férjem támogatná a tovább tanulásom, de dolgozni nem enged, viszont az ő keresetéből biztos, hogy nem fogunk kijönni. Mit tegyek? Kérlek adjatok tanácsot!
2011. júl. 26. 14:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Te csak egy háztartási gép vagy neki nem tiszel,feleslegesen jártatod a szád mindent elárul,hogy alávagy neki rendelve.Nem udom jó ötlet e az keresek munlát és bemegyek,mert lehet még meg is veri majd érte,az ilyen pasi nem viseli el ha gépnek gondolatai lesznek.Apám is igy kezdte,bezárta anyámat nincs munka,elzárta a családjától,nem mehetttem oviba emberek közé nem engedett minket,folyton vert minket anyám lépett szerencsére.Vannak olyan pasik akik uralkodni birtokolni akarnak,és már az első randin letesztelik az áldozaotto,hogy mennyire lábtörlő,elnyomható stb.A z ilyen tipús feleséget is igy választ.
2011. júl. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Igen, ha el tudod tartani magad, kevésbé függsz majd tőle.
2011. júl. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Így miből lesz neked majd Gyed (ha szeretnél babát, nem mindegy, hogy havi kb. 70.-80.000 Ft-ot kapsz, vagy 28.000 gyest), nyugdíj, stb...???

Az ő hülyesége miatt kell ennyire összehúzni mindent? na, neeee......Állj a sarkadra!

2011. júl. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én már holnap kezdeném nézni az álláshirdetést, azt ha találtam valamit mondanám neki: " Szivem, holnap kezdek!"
2011. júl. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Vegyél egy webkamerát, s ddddd "dolgozz" otthonról.


Érettségivel nemcsak gyárban lehet dolgozni.

2013. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Érdekes az élet. Én épp ma vesztem össze sokadszor a férjemmel, hogy nem vagyok hajlandó dolgozni járni. Kérem, hogy aki nagyon feminista, és önállósági párt, ne szidjon, nagyon rossz a lelkiállapotom. Az, hogy miért nincs kedvem dolgozni? A férjem (aki fiatalabb tőlem 3 héttel), 2006. április 24 óta nem dolgozik. Először "csak" táppénzen volt, mert ez kellett ahhoz, hogy nyugdíjaztassa magát. Ez megtörtént 2007. október 15-tel. Tehát ennyi ideje ül otthon. Amikor nyugdíjazták nem volt még 39 éves. Persze másodállása nincs, csak a kocsmában ül nyitástól zárásig. Igaz, a saját pénzét issza el. De nekem még, ha a 40 évet számolom 12 évem van, ha a 65 évet, akkor 18 évem a nyugdíjig. Közalkalmazott vagyok, létszám stop van, már mindenféle munkát kell végeznünk, konkrétan már 5 ember különféle munkáját és az alap bérem 4 ezerrel van a 8. általános minimálbér alatt. Nem akarok dolgozni járni, mert 28 év szolgálati idővel sehol sem tartok, nem becsülnek meg sehol. És a férjem ma reggel arról tartott szemináriumot, hogy olyan nincs, hogy nem dolgozik az ember. És ilyenkor hiába mondom, hogy van, mert te sem dolgozol. Akkor csak veszekszünk. Mert hogy szerinte az ő munkáltatója előre kifizette az államnak az ő nyugdíjat. Igen, ez így van, csak épp az ő munkáltatójának nincs és nem is volt, nem is lesz saját pénze, az emberek adójából van bevétele, tehát az emberek adójából fizette ki előre a férjem nyugdíját. És ezen nagyon összeveszünk mindig. Én hálát adnék a jó Istennek, ha hagyná, hogy otthon maradjak. Mert ugyanakkor a házimunkát elvárja, megköveteli. 3 gyerekünk van, már ez is sok időnként, annyira elfáradtam. Az eltelt 10-15 évben 5 betegségre tettem szert, amik már életem végéig elkísérnek. Na, kinek jobb az élete? Tudom, mindenkinek a maga keresztje...
2014. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!