Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kissé kétségbe vagyok esve és...

Kissé kétségbe vagyok esve és szükségem lenne valakire aki meghallgat, tanácstalan vagyok és elkeseredett, mit gondoltok erről a helyzetről? (Hosszú)

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 20 éves vagyok és várandós. Ezzel nincs is semmi gond, a babát mindketten szerettük volna megtartani és várjuk a megérkezését. Csakhogy egyelőre én még itthon lakom és van egy 2 éves kis tesóm. Aki abból fakadóan, hogy teljesen elkényeztették a szüleim, vagy ha épp nem elkényeztették akkor sok mindent ráhagytak, vagy nem büntették meg számára elég érhetően, teljesen kezelhetetlenné vált. Nos, tud Ő aranyos lenni csak ritkán. Senki nem hiszi el nekem, hogy sokszor reszketünk mellette az idegességtől azok miatt a dolgok miatt amiket csinál (egész nap üvölt, visít, folyton kiborítja a biliből a pisit amikor pisil, néha gondol egyet és játékokat hajigál nekünk, a nagyszüleimet erősen ütlegeli, hiába szólnak rá ... stb.) De még csak nem is ez a fő probléma ... Apukám külföldön dolgozik, nem sokat van itthon, ezért minden anyukám nyakába szakadt. Hivatalos ügyek intézése, gyereknevelés, házimunka. Én amiben tudtam eddig besegítettem Neki, legalábbis igyekeztem úgy segíteni, hogy jó legyen, de amióta a kicsi megvan, azt kell, hogy mondjam, hogy vagy a nagyszüleimmel vagy velem és a másik tesómmal van, mi vigyázunk rá nap mint nap. Ha például egy olyan nap is van, amikor nem vigyázunk rá akkor anya megharagszik, mondván, hogy nem segítünk neki semmiben. Délelőttönként általában a nagyszüleinknél van, de ők is idősek már és nem bírják sajnos, nem bírnak utána szaladgálni amikor pl. cserepeket készül a földhöz vágni. Sokszor amikor Édesapám itthon van, még neki sincs türelme hozzá és inkább átpasszolja nekünk mert 10 perc után teljesen kikel magából ő is és csak ordít. Természetesen szereti Őt, de nagyon nehéz mellette ép idegekkel megmaradni. Ez megy már két éve és most, hogy várandós lettem és az utolsó hónapban vagyok egyre kevesebb ideig bírom már azt, hogy vigyázok rá, sokszor fakadok sírva, hogy már nem megy, mert emellett rengeteg problémánk van még családon belül, amely nap mint nap szóba kerül (ugyanis a családom rettenetesen el van adósodva) és már ez is teljesen rányomja a bélyegét a hangulatomra, a lelkiállapotomra. Én eddig, amivel tudtam támogattam anyagilag a szüleimet de most már szeretnénk a Párommal a saját lábunkra állni és elköltözni, ebbe viszont anyukám nem igazán akar beleegyezni. Azt mondja, nem áll az utunkba ha menni akarunk, de akárhány családtagom igyekezett őt jobb belátásra bírni, nekik mindannyiuknak azt mondta, hogy erről a témáról egy szót sem akar hallani. Azt mondja, hogy bele betegszik ha nem tud majd nekem segíteni a kicsivel kapcsolatban (mert Ő szeretne rá vigyázni ha nekem esetleg dolgom adódna) de én ezt nem igazán tartom hitelesnek látva azt, hogy már a kistesómra is nekünk kell vigyázni és nagyon keveset van Édesanyámmal. Én mindig próbálom Őt is megérteni és segíteni Neki de én sem bírom a végtelenségig és nekem most már nem ez az elsődleges családom, hanem a Párom és a kisbabánk és szeretném nyugodt körülmények között nevelni, ami itt nem igazán lehetséges az állandó feszültség, kiabálás és veszekedések mellett. Ma megint eljutottam egy olyan pontra, hogy elszakadt a cérna és legszívesebben csak ültem volna a földön és sírtam volna tovább, hogy még is hogyan tovább ... Tudom, hogy ha bejelentjük, hogy költözni szeretnénk, nagyon megharagudna. Édesapám amíg nem beszélt vele négyszemközt úgy gondolta nem haragudna meg, de miután beszélt vele erről azt mondta jobban teszem ha lelkiekben felkészülök a közlésre, ugyanis hallani sem akar erről az ötletről. Mit tehetnék? Miért olyan rossz, hogy szeretnék külön élni, pláne úgy, hogy a családom így is elvan adósodva és nem akarom még nagyobb költségekbe verni őket. Én továbbra is amivel tudom, támogatnám őket ha úgy adódik és természetesen rendszeresen járnék haza de szeretnék külön élni a párommal mert ez a rengeteg kiabálás mára már elviselhetetlenné vált ...
2011. júl. 26. 20:40
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Hát a kis tesóm már korán reggel megszokta kezdeni a "műsort" és sokszor már akkor ordibálás van, olyanokat szoktam rá ugrani, szabály szerűen megijedek a hirtelen kiabálástól és azt érzem, hogy nem akarom ezt minden nap. Elmondta, hogy ha összeköltözünk akkor tudni kell majd alkalmazkodni egymáshoz. Megkérdeztem tőle, hogy tehát akkor Te sem fogsz tovább kiabálni a kicsire vagy úgy egyébként? Annyit válaszolt, hogy aki Őt ismeri az tudja, hogy ha Ő kikiabálja magát, akkor utána kész, ennyi volt és letudta. Mondtam Neki, hogy de egy kisbaba mellett nem lehet így ordibálni és mondta, hogy ő a kicsi mellett is kiabált ha épp valami gondja volt. De emellett kijelentette már azt is, hogy az ő házában nem lesz helye gyereksírásnak mert ő azt utálja, de én ezzel nem értek egyet. (a kicsit is mindig felkapkodta) Mármint, hogy nem sírni akarom én hagyni a kicsit, de ha minden nyöszörgésére felkapkodom, megszokja és pont olyan követelőző lesz mint a kis tesóm akit folyton azonnal ki kell szolgálni, akármit is kérjen ... Egyébként pici lelkiismeretfurdalásom van, akármilyenek is a körülmények mert egyszer amikor a Páromhoz "költöztem" egy pár napra mert annyira összevesztünk anyukámmal, akkor Nála sokat sírtam mert látom magam előtt, hogy mennyit küzdött a családom és küzd a mai napig a jobb megélhetésért és, hogy ez sajnos eredménytelen és ebbe mennek teljesen tönkre. A mai napig minden pénzüket ránk áldozzák ami van és arra, hogy nekünk jobb legyen annak ellenére, hogy sajnos már a házasságuk is eléggé megromlott bizonyos okokból kifolyólag ... De valahogy erre akkor sem tartom megoldásnak a folytonos ordibálást amitől már azonnal görcsbe rándul a gyomrom és néha csak sírok egymagam és nézek ki a fejemből, hogy hogyan lehetne jobb ... Tehát nagyon vívódok magamban ezzel kapcsolatban, mert tudom, hogy a családom szeret engem és én is szeretem őket de sajnos a rendszer amit édesanyám vezetett ide be és a módszerei egyáltalán nem célravezetőek és csak megnehezítik a mindennapjainkat ... Régebben sok rosszat tettem amivel megbántottam édesanyámat, gyerek voltam még, azóta igyekszem ezeket helyre hozni de sajnos úgy érzem, hogy sosem lesz már teljesen békés kapcsolatunk.
2011. júl. 26. 21:09
 12/25 anonim ***** válasza:

Én a helyedben már rég elmentem volna. Inkább haragudjon meg rám az anyum,minthogy egy ilyen lelki terrorban éljek. Hamarább a kis testvéredtől lesz korai szülésed,mint egy baráti találkozótól.

Én már csak azt nem értem,h anyukád mi a fenének szült még egy gyereket ha nem tudja felnevelni?Bírom az ilyen embereket. Egy gyereket megcsinálni könnyű,de a felnevelést már másra bízzák.

Sztem anyud téged azért akar otthon tartani,mert fél attól,ha te elmész,akk ki lesz a gyerekével.

2011. júl. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Bezárni a gyereket, amíg le nem nyugszik, bántalmazásnak számít?
2011. júl. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Egyébként anyukám rengeteget dolgozik a házban, ez valóban igaz, szinte már rendmániás, utálja maga körül a kupit. Sokat főz, mos, takarít nagyon házias és gondoskodó édesanya ebből a szempontból. Pedig sokszor mondjuk neki, hogy nem árt meg ha ledől egy kicsit és nem csinál mindent egyhuzamban mert azért is ilyen stresszes mert mindig talál valamit amit csinálhat ... A kistesóm pedig 10 év után érkezett, meglepetésként. Az érkezése előtt 10 évvel szerettek volna egy harmadik babát, akkor Ő elment sajnos elég korán és utána nem fogant meg több baba. Már csak ennyi időre rá. Amikor megtudta, hogy babát vár, nem tudta mit tegyen, kikérte a mi véleményünket is és én akartam a kistesóm de akkor még nem tudtam, hogy ez lesz belőle ... Pedig egyébként olyan édes pofa is tud lenni csak az a baj, hogy senkinek nincs hozzá türelme folyton ide-oda van passzolva, ráadásul folytonos idegesség, feszültség veszi körül talán ezért ilyen kis kezelhetetlen. Meg mindig igyekszik a figyelem központjába kerülni, ezért csinál ennyi rosszat, mert tudja, hogy akkor mindenki vele van elfoglalva, mert azt csak nem fogjuk hagyni, hogy pl. a kanapé tetejéről ugráljon le ... Tehát látom én a jó és rossz oldalát a dolgoknak, azt is látom a sok kiabálás és ordibálás mögött, hogy anyukám mennyi áldozatot hozott értünk, de úgy tűnik mindennek ára van sajnos.
2011. júl. 26. 21:14
 15/25 A kérdező kommentje:
Régebben előfordult (amikor még kisebb volt a tesóm, olyan 1 éves kor körül) hogy ha valami rosszat csinált, betették a játszóágyába és én mondtam nekik, hogy hagyják ott, hogy megtanulja, hogy mit szabad és nem, de amint rákezdett sírni, kiszedték a kiságyból kb. 2-3 perc után. Nyílván ezekhez hozzászokott.
2011. júl. 26. 21:15
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el,mikor meg lesz majd a babád és az öcséd véletlenül "bántalmazza" őt,azok lesznek az első cselekedeteid h idegbeteg leszel,ordítani és bőgni fogsz, majd összepakolsz és elköltözöl.Én a helyedben ezt megelőzném és most eltűnnék otthonról.

Mellesleg anyud takarítás helyet a saját gyerekére vigyázhatna...

2011. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Túlzottan sokat azért nem segítettem életem során Neki, mint pl. más lányok akik megfőztek, sütöttek és komplett nagytakarításokat csináltak nap mint nap. De azért ha úgy adódott elmosogattam, felsepregettem, kiteregettem, kivasaltam ...stb. ilyen dolgokat szívesen csinálok egyébként, meg mostanában már a mosást is, bár Neki erre megvan a maga technikája ezért mindig nagyon fél ha én akarok mosni mert azért elég tapasztalatlan vagyok ebben. Elég körülményes a mosás terén, hogy úgy mondjam, de ezért fel is nézek rá, hiszen mindig gyönyörű színű, illatos ruháink voltak és én erre mindig büszke voltam. :-) De pl. ha vigyázni kell a kicsire, sosem utasítom el, sosem mondtam még, hogy nem vigyázok rá. A tesóm többet van vele jóval de azért én úgy érzem, hogy én is!
2011. júl. 26. 21:24
 18/25 A kérdező kommentje:
Egyékbént a kistesóm ha úgy is van, hogy pl. valakit megdob az nem szándékos, csak mániája hajigálni, tehát azt látom rajta, hogy egyébként csupa szív gyerek csak több törődést igényelne. Amúgy mindig simogatja a pocakomat és kérdezi,hogy felkelt már a baba? :-) Tehát ahogyan írtam tud Ő aranyos is lenni, de azok ritka pillanatok! De ezért nem Ő a hibás szerintem.
2011. júl. 26. 21:27
 19/25 anonim ***** válasza:
Figyeld,akk maradj otthon,ha ennyire akarsz.Ha észrevetted volna a válaszolók többsége arra biztat h költözz el.De ha nem akarsz, akk nem.Csak akkor tudnám h minek tetted fel a kérdést...
2011. júl. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Nem én nem így értettem a dolgot, természetesen költözni szeretnék! De nem akartam azt, hogy úgy adjanak nekem tanácsot az emberek, hogy csak az egyik oldaláról látják a dolgokat szeretném ha látnák mindkét oldalát ennek a bizonyos "éremnek". Nem vagyok az a fajta, aki csak a rosszat tudja megemlíteni pláne ha a saját családjáról van szó, hiszen sok jót is tudok említeni. A szívem azt diktálja, hogy költözzünk el és az eszem is egyben, de nehéz döntés ez nekem hiszen mégis csak a szüleimről van szó és szerintem másnak is nehéz volna ez! Nagyon örültem a sok támogató válasznak, mert megerősítettek abban, hogy helyesen gondolkodom! Tehát ne értsetek félre, egyszerűen csak nem akartam csak rossz színben feltüntetni a családomat ... Ennyi az egész.
2011. júl. 26. 21:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!