Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kissé kétségbe vagyok esve és...

Kissé kétségbe vagyok esve és szükségem lenne valakire aki meghallgat, tanácstalan vagyok és elkeseredett, mit gondoltok erről a helyzetről? (Hosszú)

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 20 éves vagyok és várandós. Ezzel nincs is semmi gond, a babát mindketten szerettük volna megtartani és várjuk a megérkezését. Csakhogy egyelőre én még itthon lakom és van egy 2 éves kis tesóm. Aki abból fakadóan, hogy teljesen elkényeztették a szüleim, vagy ha épp nem elkényeztették akkor sok mindent ráhagytak, vagy nem büntették meg számára elég érhetően, teljesen kezelhetetlenné vált. Nos, tud Ő aranyos lenni csak ritkán. Senki nem hiszi el nekem, hogy sokszor reszketünk mellette az idegességtől azok miatt a dolgok miatt amiket csinál (egész nap üvölt, visít, folyton kiborítja a biliből a pisit amikor pisil, néha gondol egyet és játékokat hajigál nekünk, a nagyszüleimet erősen ütlegeli, hiába szólnak rá ... stb.) De még csak nem is ez a fő probléma ... Apukám külföldön dolgozik, nem sokat van itthon, ezért minden anyukám nyakába szakadt. Hivatalos ügyek intézése, gyereknevelés, házimunka. Én amiben tudtam eddig besegítettem Neki, legalábbis igyekeztem úgy segíteni, hogy jó legyen, de amióta a kicsi megvan, azt kell, hogy mondjam, hogy vagy a nagyszüleimmel vagy velem és a másik tesómmal van, mi vigyázunk rá nap mint nap. Ha például egy olyan nap is van, amikor nem vigyázunk rá akkor anya megharagszik, mondván, hogy nem segítünk neki semmiben. Délelőttönként általában a nagyszüleinknél van, de ők is idősek már és nem bírják sajnos, nem bírnak utána szaladgálni amikor pl. cserepeket készül a földhöz vágni. Sokszor amikor Édesapám itthon van, még neki sincs türelme hozzá és inkább átpasszolja nekünk mert 10 perc után teljesen kikel magából ő is és csak ordít. Természetesen szereti Őt, de nagyon nehéz mellette ép idegekkel megmaradni. Ez megy már két éve és most, hogy várandós lettem és az utolsó hónapban vagyok egyre kevesebb ideig bírom már azt, hogy vigyázok rá, sokszor fakadok sírva, hogy már nem megy, mert emellett rengeteg problémánk van még családon belül, amely nap mint nap szóba kerül (ugyanis a családom rettenetesen el van adósodva) és már ez is teljesen rányomja a bélyegét a hangulatomra, a lelkiállapotomra. Én eddig, amivel tudtam támogattam anyagilag a szüleimet de most már szeretnénk a Párommal a saját lábunkra állni és elköltözni, ebbe viszont anyukám nem igazán akar beleegyezni. Azt mondja, nem áll az utunkba ha menni akarunk, de akárhány családtagom igyekezett őt jobb belátásra bírni, nekik mindannyiuknak azt mondta, hogy erről a témáról egy szót sem akar hallani. Azt mondja, hogy bele betegszik ha nem tud majd nekem segíteni a kicsivel kapcsolatban (mert Ő szeretne rá vigyázni ha nekem esetleg dolgom adódna) de én ezt nem igazán tartom hitelesnek látva azt, hogy már a kistesómra is nekünk kell vigyázni és nagyon keveset van Édesanyámmal. Én mindig próbálom Őt is megérteni és segíteni Neki de én sem bírom a végtelenségig és nekem most már nem ez az elsődleges családom, hanem a Párom és a kisbabánk és szeretném nyugodt körülmények között nevelni, ami itt nem igazán lehetséges az állandó feszültség, kiabálás és veszekedések mellett. Ma megint eljutottam egy olyan pontra, hogy elszakadt a cérna és legszívesebben csak ültem volna a földön és sírtam volna tovább, hogy még is hogyan tovább ... Tudom, hogy ha bejelentjük, hogy költözni szeretnénk, nagyon megharagudna. Édesapám amíg nem beszélt vele négyszemközt úgy gondolta nem haragudna meg, de miután beszélt vele erről azt mondta jobban teszem ha lelkiekben felkészülök a közlésre, ugyanis hallani sem akar erről az ötletről. Mit tehetnék? Miért olyan rossz, hogy szeretnék külön élni, pláne úgy, hogy a családom így is elvan adósodva és nem akarom még nagyobb költségekbe verni őket. Én továbbra is amivel tudom, támogatnám őket ha úgy adódik és természetesen rendszeresen járnék haza de szeretnék külön élni a párommal mert ez a rengeteg kiabálás mára már elviselhetetlenné vált ...
2011. júl. 26. 20:40
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Szerintem anyukád a 3. gyereknél kellene már tudja hogyan kell gyereket nevelni. Az sem kizárt hogy a kistesód azért "hiperaktív" mert nincs egy békés pillanat, anyának soha sincs ideje rá, egy meghitt hangulata, hanem csak a lótás-futás, ordibálás. Természetesen átveszi Ö is a feszültséget, ezért csinál balhét. Anyukádnak meg mindennél fontosabb kellene legyen a 2 éves gyereke, és a 9 hónapos várandós lánya minthogy egyfolytába sikálja a padlót. A rosszseb egye meg azt a rendmániát, mikor látom hogy hullik szét a családom, mert nem tudok leállni, és ott lenni velük. Élvezni egymást egy kicsit.

Te meg föleg most gondolj magadra. A gyermeked is átveszi ezt a stressz állapotot. ÁLLJ LE, és költözz el éld az életedet, azt majd ha belefér közbe elviszed a kisöcsédet hozzád és te megadod neki a békés családi hangulatot.És ne számíts egy ilyen segítségre amit anyád nyújthatna neked. Az nem lenne segítség, vagy nevelés!


Most légy önzö, és gondolj magadra és a babádra. Kitartást, és jó szülést!



3 gyerekes anyuka

2011. júl. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

"De emellett kijelentette már azt is, hogy az ő házában nem lesz helye gyereksírásnak mert ő azt utálja"


Miért mégis mi a francot vár ha megszületik az unokája???? Halál komolyan mondom hogy ha megszületik vele is ordibálni fog! Ezt nem akarhatod!


"Egyébként pici lelkiismeretfurdalásom van, akármilyenek is a körülmények mert egyszer amikor a Páromhoz "költöztem" egy pár napra mert annyira összevesztünk anyukámmal, akkor Nála sokat sírtam mert látom magam előtt, hogy mennyit küzdött a családom és küzd a mai napig a jobb megélhetésért és, hogy ez sajnos eredménytelen és ebbe mennek teljesen tönkre. A mai napig minden pénzüket ránk áldozzák ami van és arra, hogy nekünk jobb legyen annak ellenére, hogy sajnos már a házasságuk is eléggé megromlott bizonyos okokból kifolyólag ..."


NE hibáztasd magad a szüleid életéért, cselekedeteiért, döntéseikért! Felnőtt emberek akik törődnek a gyerekükkel ahogy te is felnőtt ember vagy akinek törődnie kell a saját gyerekével!


"Régebben sok rosszat tettem amivel megbántottam édesanyámat, gyerek voltam még, azóta igyekszem ezeket helyre hozni de sajnos úgy érzem, hogy sosem lesz már teljesen békés kapcsolatunk."


Akkoriban még gyerek voltál, nem gondolhatod komolyan hogy még mindig azok miatt a hibák miatt kéne vezekelned! Ha anyukád így gondolja az az ő baja, saját magáról állít ki szegénységi bizonyítványt!


"azt is látom a sok kiabálás és ordibálás mögött, hogy anyukám mennyi áldozatot hozott értünk, de úgy tűnik mindennek ára van sajnos."


Neked komolyan lelkiismeret furdalásod van amiatt mert anyukád törődött veled? Szerinted nem ez egy szülő dolga?


"Régebben előfordult (amikor még kisebb volt a tesóm, olyan 1 éves kor körül) hogy ha valami rosszat csinált, betették a játszóágyába és én mondtam nekik, hogy hagyják ott, hogy megtanulja, hogy mit szabad és nem, de amint rákezdett sírni, kiszedték a kiságyból kb. 2-3 perc után. Nyílván ezekhez hozzászokott."


Jó ötlet volt hogy hagyják ott amíg megnyugszik de nem voltak elég következetesek, sírt egy picit és kiszedték és hát ezért is lett olyan kezelhetetlen. Neked viszont következetesnek kell lenned mint szülő, tehát el kell költöznöd ha jót akarsz a gyerekednek!


"Túlzottan sokat azért nem segítettem életem során Neki, mint pl. más lányok akik megfőztek, sütöttek és komplett nagytakarításokat csináltak nap mint nap."


Az a baj hogy lelkiekben még te is gyerek vagy, elhitted anyukádnak hogy ő az életét áldozta fel érted és erről te tehetsz és ezért vezekelned kell (pl. azzal hogy ingyen bébiszitterkedsz nála). Ez nagyon durva.


"Neki erre megvan a maga technikája ezért mindig nagyon fél ha én akarok mosni mert azért elég tapasztalatlan vagyok ebben."


Úgy hiszi hogy ő mindent jobban csinál mint te, te pedig el is hiszed neki. Az unoka nevelésénél is beleszólna mindenbe, hidd el. Ismerek ilyen embereket.


"De nem akartam azt, hogy úgy adjanak nekem tanácsot az emberek, hogy csak az egyik oldaláról látják a dolgokat szeretném ha látnák mindkét oldalát ennek a bizonyos "éremnek". Nem vagyok az a fajta, aki csak a rosszat tudja megemlíteni pláne ha a saját családjáról van szó, hiszen sok jót is tudok említeni. A szívem azt diktálja, hogy költözzünk el és az eszem is egyben, de nehéz döntés ez nekem hiszen mégis csak a szüleimről van szó és szerintem másnak is nehéz volna ez!"


Gondolj a gyermekedre és a férjedre, az új családodra! Máris könnyebb lesz. Az anyukádról pedig válj le érzelmileg (nem azt mondom hogy ne szeresd hanem azt hogy valld be magadnak hogy ő is ember, szülő, felnevelt téged és ez így van rendjén, de te nem tartozol neki főleg nem azzal hogy a saját gyereked életét keserítsd meg anyukád kedvéért!).

2011. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
21:53-as annyira köszönöm a válaszod! Mintha csak végre valaki leírta és kimondta volna amiben én eddig nem voltam egészen biztos! Nagyon hálás vagyok érte! :-) De persze mindenki másnak is, aki volt olyan kedves és leírta a véleményét nekem! :-)
2011. júl. 26. 22:08
 24/25 A kérdező kommentje:
Jah am a gyereksírást nem azért utálja mert idegesíti hanem mert sajnálja a kisbabákat hagyni sírni! :-) Ezt kicsit félreérthetően fogalmaztam meg!
2011. júl. 26. 22:12
 25/25 anonim ***** válasza:

20 évesen egy gyerekkel mégis hova akarsz menni

dolgoztál már valaha miből akarsz boldogulni gondolod albérletben 1 bevételből majd meg lesztek nem lesz kiabálás....

ha már a tesodat nem bírod idegileg az üvöltő ujszülötel mit kezdesz

álomvilágban élsz

2015. okt. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!