Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért esik olyan nehezen a...

Miért esik olyan nehezen a nevén szólítani, és mit tehetnék ellene, baj ez?

Figyelt kérdés

A páromat Lajosnak hívják.Így túl komolyan hangzik, a Lalira pedig nem áll rá a szám,nem tudom miért...

Tudom vannak sokkal csúnyább,és furcsább nevek is ennél.

Más is van így a férjem nevével,hogy oldja meg,

Apósomat is így hívták,viszont az ő apja József volt,már azt se bántam volna, ha ezt a nevet adják neki,mert azt legalább Jocónak,meg sokféleképp lehet becézni..


2011. júl. 27. 15:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Laja? Az nem is olyan rossz:-) Szerintem maradj a "drágám" és társai megszólításnál:-)
2011. júl. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Köszi!

A Lajcsi,= Lagzi Lajcsi:)

Ha lehet kerülöm a megszólítást.

ha magunk közt vagyunk,még elmegy a drágám, szívem,de társaságban ,és a gyerekek előtt már nem mondanám.

Kedves becenevet már én is adtam neki,de nekem konkrétan a nevével bajom:(

2011. júl. 27. 15:40
 13/24 A kérdező kommentje:

Ja,és lehet,hogy csodálkoztok, de mi már régi házasok vagyunk,apának papusnak ,hasonlónak sose szólítottam.

Ez valami fóbia lehet nálam,mert anyósomat se anyukázom, sőt,nem szólítom meg-ha el lehet kerülni.

2011. júl. 27. 15:43
 14/24 anonim ***** válasza:

De érdekes, azt hittem csak én vagyok így vele :D! Az én párom Bandi, de nekem sem áll rá a szám, és én is kerülöm, ahol csak lehet, hogy ki kelljen mondani a nevét, nem tudom miért.Nagyon ritkán hívom így, csak ha pl messzebb áll, és szólok neki, de így is furcsa :) Mi több, mint egy éve vagyunk együtt.Ő Nyuszónak hív, neki is furcsa az én nevemet kimondania, ha valakinek rólam beszél, szóval a közös ismerőseink előtt csak Nyuszó vagyok :D.Én sem szeretnék ráaggatni semmiféle hülye beceneveket, mert nem szeretem becézgetni, drágámozni a másikat, a szívemtől meg egyenesen a szőr feláll a hátamon.

Legalább nem egyedi a problémám, tök jó:D!

24L

2011. júl. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 ava87 ***** válasza:

Azt hittem, csak én vagyok ilyen :) Vagyis hát inkább csak voltam. Akikkel korábban jártam, még ha sokáig is, soha senkit nem szólítottam a nevén, mindig csak ilyen drágám, meg édesem, meg ilyenek. Valahogy nekem sem állt rá a szám, nem tudom miért.

A férjemet viszont a nevén szólítom általában. Pontosabban a becenevén, de azt nagyon kevesen használják. Elég ritka neve van, szerintem nagyon szép is, ezért szoktam így szólítani, ha meg "puncsolni" akarok valamiért, akkor a becenevén hívom, abból már rögtön tudja, hogy vagy kell valami, vagy csináltam valamit :D


Különben ez a Lajos név nekem is olyan... fura, vagy nem is tudom. Kiskoromban az alattunk lakó bácsit hívták Lajos bácsinak, erről a névről nekem mindig ő fog eszembe jutni :) De azért szerintem meg lehet szokni ezt is, csak ízlelgetni kell egy kicsit.

2011. júl. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával!

Sajnos nekem lett volna már időm megszokni a nevét!:(de nem ment...

Ha Csabának,Zsoltnak, Attilának hívnák,semmi gond nem lenne!Meg lenne még egy pár név...

Sajnos nem ö tehet a nevéről..Nekem a sajátom se tetszik...

Gabriellának hívnak, de Gabi,Gabika vagyok ált.-ban.

Azt nem szeretem benne,hogy a Gábort is így becézik.

Szóval,Nem vagyok szerencsés a nevek terén:

De a gyerekeimnek legalább olyan nevet adtam,amit szívesen mondok ki!

2011. júl. 27. 18:33
 17/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális. Az én szüleim sem szólítják egymást a nevükön sosem, és nem tűnik furának, ezt szokták meg. Nekem ugyan nincs barátom, de amikor volt, sosem szólítottam a keresztnevén, mert egyébként senki sem szólította így, a becenevét is ritkán használtam. Egyébként most hogy elgondolkodtam ezen, sokszor történt már velem hogy ha csak tetszett is valaki, nem mondtam ki a nevét még másoknak sem, olyan furán éreztem magam tőle. Viszont a mostani "kiszemeltemet" meg csak a keresztnevén szólítom, mert nagyon tetszik a neve és szeretem kimondani :D Bár ez nem biztos hogy számít, mert nem a párom, de úgy összességében, szerintem normális az egész :-)
2011. júl. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Luigi, Big Lu...

Ha véletlen meg akarnak támadni, te csak mondod, hogy szólok Luiginak/Big Lu-nak, és rögtön azt hiszik, hogy a férjed olasz maffiafőnök. (:

2011. júl. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

:))

Ezekre ,attól tartok nem hallgatna,hiába szólítanám így.

Egyébként van egy becenév,ami még tetszene is, a LALER,de őneki a roller jut róla az eszébe:))

2011. júl. 28. 17:16
 20/24 anonim ***** válasza:

én páromnak Vaszilij a neve...na hát, én sem tudom becézni :D a Vaszja olyan öregemberes :D

kitaláltam neki becézőket, Drágámnak, Dögöcskének, vagy Békácskának hívom :D

tényleg nehéz a Lajos-t is becézni.

sztem te is találj ki v.mi egyedi becenevet. :)

2011. júl. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!