Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hava dugjam el a naplóm?

Hava dugjam el a naplóm?

Figyelt kérdés

Van egy olyan érzésem, hogy anya elolvasta, pedig titkok voltak benne. A szerkényemen a könyvek közé dugtam. Mire hazaértem anya átrendezte a könyveket és a naplómat a könyvek tetején találtam. Anya ilyen, a tesóm cuccai között is folyton turkál amikor nincs otthon. A telefonomat is folyton megakarja nézni.

Pedig csak 11 éves vagyok.

Segítsetek!


2011. júl. 28. 08:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy be szokták-e még csomagolni manapság a tankönyveket, ha igen, akkor a naplódat is csomagold be olyan papírral, mint amilyenbe vannak a sulis könyveid, vagy füzeteid, ragassz rá matricát és írd rá valamelyik tantárgy nevét és rejtsd el a tankönyveid közé, illetve írd bele a naplódba, hogy mennyire rosszul esik, hogy beleolvas és hátha észreveszi magát.

Egyébként ez jó dolog, hogy kézírással írsz, mert lassan kihalóban ez a fajta írásmód és biztos jó lesz megnézni évek múlva.

Remélem tudtam segíteni.Minden jót.

2011. júl. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Meg azért reménykedj, hogy jófej az anyukád és direkt a tetejére rakta, hogy"megtaláltam, nem olvastam bele, csak rejtsd el jobban":S:)


Nincsen zárható szekrényed?(gondolom nincs...)

Én az első lapon megpróbáltam "lelkileg hatni" az olvasóra, hogy tegye le, de vajmi keveset használhat tudom...Esetleg írd más nyelven. Ha te jól tudsz pl. angolul, vagy németül, de anyukád nem akkor írd úgy.Bár tapasztalatból tudom, hogy magyarul jobb, mert úgy sokkal több mindent személyesebb dolgokat tudsz leírni.

2011. aug. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Első oldalon ha látnád hogy milyen figyelmeztetés van xD
2011. aug. 5. 15:41
 14/26 anonim ***** válasza:
52%

írj blogot;

olyat is tudsz, ami nem publikus, illetve csak azok férnek hozzá, akiknek engeded.


(én is így vezetek naplót, a blog adminfelületéhez sem az email cím, sem a jelszó nincs elmentve, így csak én tudom, mely két adat kell a belépéshez)

2011. aug. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
97%
ágyneműtartóba rakd vagy dugd el a többi könyv közé..legyél találékonyabb.. anyád meg egy tahó hogy elolvassa a naplódat.. hagyhatna ennyi magánszférát neked -.- bár őt is meg lehet érteni egy KICSIT h nem akarja h elkallódj vagy valami.. én is évek óta vezetek naplót.. egyszer anyám elolvasta azóta dugdosom mint a lopott biciklit..
2011. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
100%

Nekem 12 éves korom óta van naplóm.26 vagyok,és pár éve hagytam abba. :)

Én mindig normál füzetekbe írtam,amiket a suliban is használtam,az volt ráírva nyelvtan füzet.Na ahhoz tuti,nem nyúl hozzá.De a könyves,csomagolásos módszer sem tűnik rossznak,és a ragasztós is jó.A lényeg h ne keltse azt a látszatot,hogy az nem olyan mint a többi :)

2011. aug. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Szia en sosem irtam naplot nem volt hozza turelmem. Anyukam 1000% hogy elolvasta volna, van akinek ez rettenetes de ez van. Nem azt mondom h egyetertek vele de o ilyen aggodos sose hitt nekem teljesen mindig gyanakodott valamire. Sokszor nevetsegesnek tartottam most h idosebb vagyok tudom h csak nagyon szeret es felt.

Ha valamit titokban akarsz tartani akkor ne ird le vagy irj naplot de a titkokat kulon fuzetbe megszamozva es azt meg nagyon dugd el vagy azt tedd fel a szamitogepre.

Szerintem anyukad nem olvasta el a naplod csak takaritott es azert rakta a konyvek tetejere hogy nyilvanvalova tegye az nem a legjobb rejtekhely. Ha olvasni akarna akkor visszatette volna h hidd azt minden rendben.

Azt h hova rejetenem nem tudom talan valahova a padlason, ha nektek van.

Arra vigyazz h a papir gyulekony es el is tud azni.

Ja es ne ceruzaval irj hanem tollal. A kozepiskolaban megneztuk az elsos fuzeteinket akkor meg grafit ceruzaval irtunk az egyesz lekopott alig lehetett kibetuzni es ez csak par ev alatt. Gondolom h tollal irsz csak a bizti kedveert:)Van egy otletem lehet kapni ilyen lathatatlan tintat (invisible ink) az amazonon is nem olyan veszes az ara ezeket csak UV fenynel lehet elolvasni.a titok reszt ird ilyen tollal a naploban es grafittal rajzolj ala v ragasz be 1 kepet oda igy nem lehet selyeteni h ott is van iras.

2011. aug. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Édesanyád nagyon indiszkrét ember, de ezt tudod magad is.


Első körben beszélj vele, hogy semmi köze a magán dolgaidhoz, sem neki, sem másnak, ha nem használ, akkor tényleg vegyél egy lakattal lezárható naplót vagy még jobb, ha kitalálsz egy titkosírást, amivel írhatsz és amit csak te ismersz.


Azt is megteheted, ha gyanakodsz, hogy elkezdesz szándékosan olyan dolgokról írni bele, amelyek édesanyádat olyan helyzetbe hozzák, és aminek következtében alaposan elszégyellheti magát és elgondolkodhatik azon, hogy mit tesz: pl. "kedves naplóm! Attól tartok, hogy anyu rendszeresen beleolvas a lapjaidba és ez engem nagyon bánt. Nem értem, hogy miért nem tiszeli a privát dolgaimat és miért akar mindenáron mindenről tudni. Ez nekem nagy fájdalmaz okoz..." stb.

Hátha ez észhez téríti és többé kutakszik a magánjellegű dolgaid után.


Nem kell feladni a naplóírást, mert nagyon hasznos. (Nem a Briget J-féle!) Nagyon sokat segít az önmegismerésben és segít a napi vagy heti feszültség elaborálásában feldolgozásában).

2011. aug. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
2011. aug. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Szekrény mögé. Párnák, ruhák, fehérneműk közé.
2011. aug. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!