Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja egy szülő...

Miért gondolja egy szülő hogyha a gyereke depresszios arról ő tehet?

Figyelt kérdés

Már több helyen olvasam erről hogy ilyenkor a szűlő magát okolja.Miért?

Miért utasitják el élből a szakember segitségét miért gondolják azt hogy beszélgetéssel megoldható a dolog?

A többség a gyogyszeres kezelésre is egyből nem-et mond.

Kiváncsi vagyok ki hogy vélekedik erről.


2011. júl. 29. 07:46
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
Hát ja, nem éppen érezhető a depresszió kiváltása az anyus példádban. Egyébként levezetem én nektek, aránylag jó megfigyelő vagyok. A világban kevés idő van hogy igazán kipihenhesd magad, nincs kivel megbszélni a dolgot, mert a másik is elvan havazva, nincs idejük te rád, orvoshoz meg nem akarsz menni, vagy azt sem tudod hova kell menni, vagy feleslegesnek érzed---> Így szépen lassan depressziós, önbizalomhiányos, az életbe belefáradt ember leszel. :( Ez az igazság, mivel minden embernek szinte a maga baja a legnagyobb, a többit vagy nem veszi vagy nem akarja észrevenni, mert elvan a magáéval, a "tiéd meg úgyis megoldódik hiszen nem nagy gond"
2011. júl. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:

Úgy kezdtem, hogy ha magát a depressziót betegségnek tekintjük de a konkrét betegségtől eltérünk. No de mindegy is. A lényeg szerintem akkor is a szülői szeretet és felelősség.

Egy szimpla náthánál is marcangolhatja magát a szülő, hogy ha jobban felöltöztetem a gyerekemet akkor nem fázik meg.

2011. júl. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
Na jó, de ahhoz nagyon depresszió hajlamosnak kell lenni ahhoz, hogy egy betegség miatt, hiszen egy gyerek ezerszer lesz beteg mire felnő. És ezekről nem is tehetnek sokszor itt a lelki nem törődömség, meg társaik a fontosak, amikről tehet is igazán a szülő.
2011. júl. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

Szerintem baromi kevés szülő okolja saját magát és látja be a hibáit.

Mert sok esetben való igaz, hogy a szülő viselkedése rásegít arra, hogy a gyerek depressziós legyen.

Ez általában az "én jobban tudom, mi jó neked" típusú szülőkre vonatkozik, akik azt is "jobban tudják", hogy a gyerek nem beteg, csak lusta, és jódolgában nem tudja, mit csináljon.

Sajnos ők vannak többségben, és meg sem próbálnak VALÓDI segítséget nyújtani a gyereknek, mivel nem hajlandók beismerni a valódi problémát. Szerintük ilyenkor a megoldás a "kelj fel és járj", pedig ez nem működik.

A másik típus, akit nem is érdekel mélyebben, mi van a gyerekkel, lényeg, hogy hetente kétszer levigye a szemetet. Ezért van annyi táplálkozási meg személyiségzavaros gyerek.

Sajnos.

2011. júl. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
Igazán az lenne a jó, azt vettem észre, és ez lehetetlen dolog, ha minden szülő és így minden ember végül is pszichológussá is vállna ha szülő vagy eleve felnőtt lesz, vagy legalábbis együttérző, magát a másik helyzetébe beleérző. De mikor is annyi dolgon keresztül megy egy ember, felnőtten már épp hogy él, robotként végzi a dolgait, a körítésre már nem figyel. SAJNOS!
2011. júl. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Nálam egyértelmen a szüleim hibája volt, hogy majdnem öngyilkosságot kiséreltem meg. Mindezt 10 évesen! A sors kegyeltjeként akkor találtam egy igaz barátot, akire mindig számíthatok. Ami a legrosszabb, hogy a szüleim észre sem vették, hogy depressziós vagyok, annyira magamba fordultam. Ez a szülői törődés hiánya. Ha bízhattam volna bennük akkor nem lettem volna depressziós. NEm vagyunk az a család akik ilyenekről beszélgessenek. Ha egy napon gyerekeim lesznek én mindig ott leszek Nekik:D


12/L

Ági

2011. júl. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint ilyen esetben nagy a szülő felelősége.Az ha valaki csak szimplán rossz kedvű nem jelenti azt hogy depresszios,de nem a szülő dolga eldönteni azt hogy a gyereknek mi a baja.

Lehet hogy beszélgetéssel megoldható,de lehet hogy nem.nekem a központi idegrendszeremmel volt probléma,az orvosom szerint a jo istennel is beszélgethettem volna akkor sem gyógyulok meg.A szüleimnek csak köszönetet mondhatok hogy elvittek dokihoz,hogy észlelték hogy gáz van és nem maguk akarták megoldani a problémát.

2011. júl. 29. 09:30
 18/39 anonim ***** válasza:

A depresszió egy betegség, olyan, mint a megfázás, gyógyszeres kezeléssel és pszichoterápiával lehet javítani a beteg állapotán. A szülő túlnyomórészt nem hibás.


DE manapság divat az egyszerű szomorúságot is depressziónak hívni. Ma már nincs szomorú ember, csak depressziós, ahogy hangulatember sincs, csak bipoláris. Erre nagyon jó példa az előző, 12/L válaszoló! A szomorúságról viszont tehet a szülő...

2011. júl. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

09:30!


Maximálisan egyetértek veled. Ma már nincs szomorú, vagy levert ember, csak depressziós, nincs rossz vagy eleven gyerek, csak hiperaktív... Nem kell mindenbe betegséget látni.

A depresszió az nagyon nem ugyanaz, mint a levertség, vagy az életuntság.

2011. júl. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

9.30 9:33


A szülő hogy tudja eldönteni a gyerek rosszkedvű vagy depresziós?

2011. júl. 29. 09:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!