Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvállalni ezt a megalázást,...

Elvállalni ezt a megalázást, vagy inkább nélkülözni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves nő vagyok. Jelenleg nincs állásom, édesanyámmal élek. Ő nyugdíjas. Levelezőn tanulok, amit magamnak fizetek. Őt annyival terhelem, hogy enni kapok tőle. :(


Keresgettem, de semmi állást nem találtam egyenlőre, ami teljesen lehangol.


Ma elmentem egy gyárba, mert már azt is bevállalnám alapon gondolkodom. VISZONT


Láttam már gyárat, de még ilyet soha. Kezdhetnék hétfőn, felvettek, aláírtuk a szerződést, ha azt annak lehet nevezni. Se bérről, se munkarendről nincs benne szó. Egy értelmes emberrel nem tudtam beszélni, innen oda, onnan ide küldtek. Még bérről se tettek említést, én még ilyet nem hallottam. Mint egy kutyával úgy beszéltek velem.

Megkérdeztem mikor indul tőlünk a munkásbusz, erre az volt a válasz, valamikor 3 után. Na ezt sakkozzam ki.


Annyit megtudtam a munkásoktól,nem a vezetőségtől, hogy 80 ezret keresnek. Munkarend: heti 6 nap munka , délután 3:30-tól reggel 3-ig, pontosabban addig , amíg a rakomány kész nincs. Ha reggel 6 óra, így jártál.


Csirkepucolóról van szó. Tele primitív ksebbségivel. Gyakorlailag a szellemifogyatékosok szintjén vannak, vicet félre téve. Mivel a gyár olyan helyen fekszik, ahol analfabéta kisebbség él. Komolyan. Jéghidegben kell dolgozni. 40-es ruhaméretemre kaptam 58-as méretet.


Nekem ez már több , mint megalázás. Úgy érzem a sok év tanulás nem ennyit ér, nem süllyedek ezeknek az embereknek a szintjére. Bocsánat, ha ezzel bárkit is megsértek, de úgy vélem tanult ember révén nem a fogyatékosokkal vagyok egy szinten. Fogyatékos alatt, nem a szellemileg fogyatkozottembereket értem, hanem a tipikus primitív c_gányokat.


Úgy érzem , emberi mivoltomban leszek megalázva, ha közötük dolgozom. Nem ezen a szinten vagyok szellemileg. Ez megalázó számomra. Lehet segítenék anyának ezel, de hogy idegileg én készülnék ki tőlük, az biztos. És a sulit oldjam meg, ahogy akarom, mert onnan el nem jöhetek, műszakot cserélni nem lehet.


Anyukám azt mondta el ne vállaljam. Majd lesz nekem megfelelő.


Ti mit tennétek? Még így is elvállalnátok, vagy várnátok kicsit, de szellemi szinteteknek megfelelőt?


2011. júl. 29. 17:05
1 2 3 4
 11/37 LN09 ***** válasza:
100%

Ez nekem is fura, hogy nem bézted meg mit írsz alá. Akár a halálos ítéletedet is...


Én is tanultam nem keveset, mégsem vagyok megbecsülve, megfizetve. Eü.-ben dolgozom, ahol alap dolgok sokszor nincsenek. A beteg rajtunk töltik ki a mérgüket. Nap mint nap megaláznak napi 8 órába. Bezzeg az orvos elött hírtelen elszáll minden gonoszságuk, meg bunkóságuk. Eszükbe sem jut, hogy az ápoló az aki ápolja őket, segíti és nem (csak) az orvos.

Nah, mindegy.


Én sem dolgoznék a helyedben ebben a gyárban, de azért érdeklődj utána, mert ki tudja mit írtál alá.

De azt hiszem ezentúl 10x meggongolom, mielött csirkét veszek :S

2011. júl. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
94%
azért fura hozzáállása van egyeseknek...de ti biztos nem voltatok még olyan helyzetben, amikor vagy egy szar munkát csináltok vagy nem esztek...kívánom, hogy ne is kerüljetek ilyen helyzetbe, bár, akkor legalább felfognátok, miről van szó
2011. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

17:15-ös!


Pontosan, ahogy mondod.


Mondom, én vártam, hogy mikor kerül sor a szerződés aláírására, akkor mondták, hogy ez az. Ledöbbentem!

2011. júl. 29. 17:17
 14/37 anonim ***** válasza:
71%
T sem vagy a letra tetejen meg. Munkad, penzed, onallo lakasod nincs. Ne szapuld a szomszednot, inkabb koszond meg hogy egyaltlan bevitt, probalt segiteni. Ilyen hozzaallassal, kitorolheted a diplomaddal.
2011. júl. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 tetris ***** válasza:

Hogy írhattál alá egy olyan szerződést, amiben pont a leglényegesebb dolog nincs benne, a fizetés? Vagy nem is bejelentett munka?

Én abban a pillanatban fordultam volna ki onnan, amint az első kormosképűt megláttam volna. Mert nekik pont megfelel az ilyen munka, de egy homo sapiens más értékrenddel rendelkezik, mint azok.

Ha anyukád azt mondja, hogy egyenlőre még nem vagytok annyira koldusszegények, és még képes eltartani téged annyira, hogy fizeti a kajádat, akkor szerintem ne menj oda dolgozni. Borzasztó hely lehet!

(Lehet, hogy adnak ingyen csirkét a saját dolgozóiknak?)

Inkább várj, ha lehet, és vállalj egy téged megillető munkát, vagy legalább hasonlót.

Ezt meg hagyd meg az előembereknek.

2011. júl. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 LN09 ***** válasza:
* Hozzáteszem nem keresek 80.000 ft-ot sem :S Egy gyári munkás, akinek lehet semmi esze, többet keres.
2011. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben csinálnám legalább egy kicsit, és nem törődnék semmivel.

Dolgoztam már gyárban, és két diplomás volt mellettem, miközben a főnök volt az a tipikus, 30 IQ-s bunkó. Érhet még meglepetés.


Fizetést kapsz, a többi most ne érdekeljen. Senki se kérdi, kivel dolgozol, meg milyen a szellemi színvonalad, ha jön a számla. Azt pénzből kell kifizetni.

Egy kicsit összeszeded magad anyagilag, annyit félreteszel, hogy ki tudd fizetni a suli hátralevő részét.

Ha tényleg ennyivel okosabb vagy, még jöhetsz ki jól. Feltéve, hogy a főnök észreveszi.

A gyárban, ahol dolgoztam, több irodistát vettek fel a gyártósorról. Pont mert tudják, hogy nincs munka, és iskola ide vagy oda, az emberek BÁRMIT elvállalnak. (Én két hónap után mentem irodába.)

Szóval ne add fel, és ne becsüld le. Ha a pénzed megvan, akkor fogod magad, és felmondasz a fenébe. (Sok főiskolás megy nyárra vagy egy évre ilyen helyre dolgozni.)

Addig meg keresel egy másik állást, ami a te szájízednek megfelel. Más is így csinálja, egy meglévő munkahely nem jelenti azt, hogy már tilos önéletrajzokat küldögetni, nem onnan mész nyugdíjba, ne félj. :D

2011. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:20

Én vagyok.

Látom, azóta született pár beírás. Fogod magad, írsz egy normális munkaszerződést, és beviszed azt a főnöknek, hogy annak így kéne kinéznie.

Megkérdezed, miért nincs olyan munkatársuk, aki egy ilyet meg tud csinálni. Aztán teszel neki egy ajánlatot, mennyiért vállalnál el egy normális állást.

Bár nem tudom, mi a végzettséged...

Lehet, pont a képzett munkaerő hiányával küzd a főnökség, azért nem képesek egy normális, szabályos hivatalos papírt összedobni.

2011. júl. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Megnéztem mit írok alá, ne értsétek félre. Csak azt nem tudtam, hogy náluk ennyi a szerződés. Vártam, hogy a többi papírt mikor kapom meg, illetve kivel beszélhetek a bérről, munkarendről stb.


Azt hittem hanyatt esek,mikor a munkások mondták.


Nem arról van szó. Nem szégyen számomra a munka,dolgoztam gyárban, de ez megalázás. Nem a 8 általánost sem végzett cigó szintjén vagyok.


Van végzettségem, de nem tudok vele elhelyezkedni. Most 3. éves jogász hallgató vagyok.

2011. júl. 29. 17:26
 20/37 anonim ***** válasza:
En semmi esetre se vallalnam el ezt. Primitiv bunkokkal dolgozni, ilyen orarendben ennyi penzert........... kizert dolog. Keresgelj tovabb, ennel barmi jobb! Sok sikert!
2011. júl. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!