Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a lehetőségem? Munkát sem...

Mi a lehetőségem? Munkát sem tudok így elvállalni.

Figyelt kérdés

A gyerek 3 éves, óvodába jár. Én munkát keresek. Rájöttem, hogy nem is az állás keresés bonyolult hanem az én állapotom. Ha beteg a gyerek akkor csak én tudok vele otthon maradni, és gyógyítgatni egész héten át. Így hová vesznek fel munkaügyben, ha tudják, hogy akár egész héten otthon kell lennem a beteg gyerek miatt? Az apja dolgozik, talán 1-2 szabadnapot ki tudna venni és otthon maradni a gyerekkel, de egész héten már nem.

Milyen megoldást tudtok nekem ajánlani? Van-e olyan közösség, intézmény, ami NEM óvoda, vagy bölcsőde, ahová elvihetem a gyereket ápolásra, mert beteg, ahol adják neki a felírt gyógyszert, és pihenhet. Mert csak így tudok elhelyezkedni állásügyben, ha mindezt tudják fel se vesznek. Csak ennyit kellene megoldanom.


2010. dec. 1. 12:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az a helyzet ,hogy ilyet nem nagyon tudok én sem. Azt tudom,hogy párom egy multi igazgatója és náluk kiemelt figyelmet kap, egy gyerekes szülő. Nem szólnak, ha beteg lesz a gyerek és otthon kell maradni. Ha sokszor csinálja ezt és emiatt mások szívnak, akkor van gond. Pl. párom 3 éve nem volt sem szabadnapon, se szabadságon és amikor úgy volt, hogy eljön végre 2 napra, akkor jelentette be a csaj, hogy most Ő beteg és ezt eljátssza 2 hetente. Ezt már nem nézik jó szemmel.

Ha viszont mondjuk 1 évbn 2x beteg a gyerek, akkor ne törődj azzal,hogy mások mit mondanak. Én egyszer voltam 3 év alatt a munkahelyemen 1 hét hiányzással, mert a mandulámat ki kellett venni és amikor kirúgtak, megemlítette a főnököm, hogy ez nem volt szép húzás.

Én meg azt mondtam neki, kívánom, hogy legyél hasonló helyzetben te is köcsög, tetüláda.

2010. dec. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mi a végzettséged?

Érdemes olyan munkát találnod, ami akár távmunkában is végezhető (a legtöbb számítógépes munka ilyen). Így ha a főnök rugalmas, akkor belemegy abba, hogy ha a gyerek beteg, akkor otthonról dolgozz.

Én asszisztensként dolgozom egy informatikai cégnél, és bármikor hazavihetem a munkám. Igyekszem is rá vigyázni, mert így ha babám lesz, fogok tudni mellette dolgozni otthonról.


DE! Nehogy elkezdj ilyan "otthoni munkát ajánlok" típusú hirdetésekre jelentkezni, mert azzal semmire nem mész! Hanem jelentkezz olyan típusú munkára, amit akár otthonról is lehet végezni, és ha előjön a gyerek-téma, vagy az interjú végén beszélj erről a főnökkel, hogy engedje meg!

2010. dec. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. dec. 1. 12:14
 4/17 anonim ***** válasza:
Ezt nálunk úgy oldották meg a munkahelyen (multi cég), hogy ugyanarra az irodai munkakörre két kisgyerekest vettek fel, így csak egymás között kell egyeztetnünk. Elméletileg persze lehetne egyszerre mindkettőnknek is beteg a gyereke, de - lekopogom - ilyen eddig nem volt. Meg aztán valamennyi hiányzás nyilván belefér, de így, hogy ketten vagyunk, nincs az, hogy minden harmadik héten üres az iroda.
2010. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Munkaügyet értem. És van valakinek jó ötlete a másik oldalról? Közösség, esetleg átmeneti gyerekotthon. Ez mit jelent?
2010. dec. 1. 12:16
 6/17 anonim ***** válasza:
Szülők, megbízható barát, bébiszitter nem jöhet szóba?
2010. dec. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
átmeneti gyerekotthon???Beadnád a BETEG gyereked??
2010. dec. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az átmeneti gyerekotthonra feltettem egy kérdést, hogy " mit jelent? " Egyáltalán mi az?


Másik kommentre: Nagyszülő csak egy van, ő is ezervalahány kiló méterre Erdélyben, a gyerek apjának az anyja. Nekem sosem volt anyám, eldobott amikor megszülettem. Bébiszitterre nincs pénzünk.

2010. dec. 1. 12:25
 9/17 anonim ***** válasza:
Bébiszitterre gondoltál már? Beszéld több (5-6 vagy még több) egyetemistával, hogy ha szükség van rá, akkor felhívod őket és átmehetnek hozzátok babázni. Valamelyikük biztos rá fog érni.
2010. dec. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, most írtad, hogy nincs pénzetek rá. De azt ugye nem gondolod, hogy ha lenne ilyen "átmeneti otthon", ott ingyen foglalkoznának vele?
2010. dec. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!