Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem igazságtalannak...

Jogosan érzem igazságtalannak a dolgot? Többi lent.15/L

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy 14 éves vagyok, és van egy 18 éves bátyám. Nekem mindig mindent meg kell csinálnom a bátyám helyett; kivinni az ő szobájából a szemetet, hozni a táskáját ha sétálunk a családdal, feltakarítani utánna a borotválkozás után hagyott mocskot. És ha azt mondom a bátyámnak hogy ez az ő feladata, akkor jönnek a szüleim, és jól leszidnak hogy ennyit igazán megtehetném érte.

De mikor ki kell vinnem a szemetet, és tele van az összes kezem üres flakonos üvegekkel, és megkérem hogy nyissa ki az ajtót, ismét jönnek a szüleim hogy ennyit én is meg tudok csinálni.

Mindez azért, mert ő okos,és elég napi félórát tanulnia ahhoz hogy kitűnőlegyen, és persze a szüleim azt hiszuk hogy rengeteget tanul. Ellenben én közeped tanuló vagyok, naponta évközben tanulok úgy kb. másfél órát, de még így is állandóan elrontok midnent...valakinek van ehhez adottsága valakinek nincs. De a szüleim meg azt hsizik hogy semmit se tanulok, és mikor mondom hogy igenis tanulok, csak lecsesznek hogy biztos nem annyit mint a bátyám.

De az hogy neki jobbak a kéepsségei lehet ok arra hogy mindent meg kell csinálnom helyette, vagy jogosan érzem igazságtalannak? Köszi előre is.


2011. júl. 30. 22:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Természetesen a felháborodásod teljesen jogos. Ez kb úgy lenne a legtisztább hogy mindenki megcsinálja először is a saját feladatát, tehát rendbe tartja a szobáját, eltakarítja a mocskot az aki maga után hagyja. A többi ház körüli munkákba is az lenne a legtisztább hogy vagy fel váltva csináljátok vagy közösen. Nálunk is ugyan ez volt a szitu, bátyámat ugráltatták mindenért pedig ő a "jó gyerek" alíg jár bulizni, barátaival is ritkán jár el, persze ez a szüleimnek köszönhető, mert folyton korlátozzák és meg alázzák mindenki előtt, persze ő lépett is ebben egy elég nagyot. Tavasszal elhozta ide a barátnőjét és persze anyámék rögtön rászálltak és cikizték meg hát eléggé úgy viselkedtek mintha a lányt le akarták volna koptatni innen, amint a csaj elment akkor volt hogy bátyám úgy összebalhézott anyámékkal ezzel kapcsolatban hogy az valami hihetetlen. Persze akkora düh kitörései voltak hogy persze szétzúzott pár poharat itthon, de végül is amikor lenyugodott sikerült tisztázni a helyzetet mindenféle komolyabb gond nélkül.


Nem azt mondom hogy te is zúzz szét pár dolgot, hanem azt hogy állj a sarkadra és légy szókimondó, és állj ki magadért. És arra is beszéld rá szüleidet hogy a bátyád is csinálhatna valamit és ne ő legyen teljesen elkényeztetve, ha kikerül a saját életébe saját lakásába oda is te fogsz eljárni takarítani mert gondolom nem.

2011. júl. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
kérdező, tisztázd a testvéreddel, h mindenki takarítja a maga mocskát. nem neked kell utána törölgetni a mosdókagylót... teszem hozzá, anyám sem csinált ilyet soha apám után. és sosincs piszok... ki tudod vinni a flakonokat, és meg tudod kérni a testvéredet, h nyissa ki az ajtót. amúgy nem kötelességed cipelni a táskáját senkinek. egészséges felnőtt ember. oldja meg. írtad, h a testvéred okos. kérj tőle segítséget a tanulásban, lehet, h nem a szellemi képességeitek eltérőek, hanem rossz technikával tanulsz, nem tudod esetleg kiemelni a lényeget stb. ennyit meg ő is megtehet a testvéréért. ha már te ganézod a fürdőt...
2011. júl. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!