Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családban kinek a "dolga"...

A családban kinek a "dolga" (lent a példa)?

Figyelt kérdés

NÁLATOK kinek a dolga?


Parkettázás: a felújításhoz szükséges anyagok beszerzése, hazaszállít(tat)ása, a parketta lerakása, stb.?


Családi autó karbantartása: izzócsere, lemosás, szervízbe vitele, stb.?


Kiváncsi lennék, másoknál hogy megy a munkamegosztás ezekben a témakörökben.


2011. júl. 31. 12:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egyedül élek, és nő vagyok, vagy szakember csinálja, vagy én, Anyuval és a húgommal.

24/L

2011. júl. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Parkettázást szerintem megoldanánk ketten.

Autónk nincs, de ha lenne, biztos a férjem dolga lenne, mert én nem értek hozzá.


27/N

2011. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Parkettázáshoz, felújításhoz mesterembert hívunk, mert szeretnénk, ha tökéletes lenne és egyikünk sem csinálta még. Autóval kapcsolatos dolgokat a párom intézi, mert én nem értek hozzá. Nekem más feladataim vannak, pl ő nem tud főzni.
2011. júl. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Amíg haza nem ér az alapanyag addig az én dolgom(én választom ki, járok utána, én szerzem be a mesterembert is:S, amikor ideért, akkor a mesteremberé vagy apósé. A férjem meg van:D

Kocsi: nincs és nem is lesz...

24L

2011. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a felújitásokhoz minden közösen szerzünk be, és a legtöbb munkát is közösen végezzük.

Az autót meg mindig én rendezem, mert neki kevesebb az ideje, mivel hosszabb a munkaideje.

54/Nö

2011. aug. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a parkettázást együtt csináltuk a férjemmel, de a munka zömét ő végezte :) Az autó karbantartása is nagyban az ő dolga. Persze, van, sokszor én is kitakarítom, de a műszaki részét mindig a férjem végzi.
2011. aug. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Parkettázás és egyéb befejező munkálatok a házon az én dolgom,mert én ebből éltem pár évig.Én értek hozzá.Párom meg a vízvezeték szereléshez,ha ilyen gond van,azt rábízom,legyen az akár egy csöpögő csap,az az ő reszortja,minden ami vizes.A többi az enyém.

Kocsi: mindenki a sajátját javítja,én az enyémet,ő az övét.Egymásnak szoktunk segíteni(pl.az olajcseréket mindig ketten csináljuk)Izzócsere,mosás az szintén ő az övét,én az enyémet.

22/L

2011. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nemrég újítottuk fel a fürdőszobát, nem parkettázás, de hasonló. Nálunk a férjem csinálja az ilyesmit, én nőként nem igazán értek hozzá. Lehet, hogy meg tudnám csinálni, de neki jóval gyorsabban megy. A férjem szabit vett ki és a neten kiválasztottuk, hogy milyen parkettát akarunk. A férjem összeírt mindent, amire szükség lehet és én pedig munka után szépen bevásároltam a kocsival. DE, hogy mondjak egy ellenpéldát: festeni például én szoktam. Ilyen dolgokból soha nincs vita nálunk, ha egyikőnknek éppen nincs kedve, megcsinálja a másik vagy ha egyikőnknek sincs kedve, akkor együtt mert úgy gyorsabban kész van.


A családi autót többnyire együtt takarítjuk. Persze ezért a státuszért meg kellett küzdeni, mert a férjem nagyon szereti az autónkat, egy jó darabig hozzá se lehetett nyúlnom, majd ő megcsinálja. Aztán egyszer kitakarítottam sunyiba míg dolgozott és azóta megengedi, hogy segítsek. Valamiért imádok autót mosni. Az izzócserét, szervízelést ő intézi, mert egy nőt az esetek 90%-ában megpróbálnak jól lehúzni a szervízben (engem meg le is lehetne, mert lövésem nincs az ügyről), így inkább ő megy el.

2011. aug. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Ezek nálunk férfimunkák, úgyhogy a férjem intézi:D

33/N

2011. aug. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
A parkettázást, izzócserét a férjem csinálja, az anyagbeszerzést, szervizbe vitelt együtt intézzük.
2011. aug. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!