Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az apukám? Rám...

Miért ilyen az apukám? Rám miért nem költ?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni 1 könyvet, de nem ad pénzt rá :S

Ráadásul nem is keres keveset, heti kb 100 ezret... A számlák sem kerülnek annyira sokba, hogy ne tudna nekem kifizetni egy 4000 ft-os könyvet... :S

Elég ritkán kérek valamit, nem kellenek 20.000 ft-os cipők, semmi drága cucc, a számítógépem is régi, tök lassú meg minden baja van, de akkor sem kell új, csak egy könyvet akarok...


Ja, és ha szétmegy a cipőm, akkor is kb 1 hétig kell kérlelni, hogy menjünk, vegyünk újat.. (pedig csak olyankor szólok, amikor már pl leválik a fél talpa)


Miért ilyen? Mit csináljak?


16/L


2011. júl. 31. 13:49
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Jó majd előtte veszek egy nyomtatót, indulok is...
2011. júl. 31. 14:09
 22/45 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem apukádnak ilyen a természete,nekem van egy ismerősöm,sokat keres,de mindenre sajnálja a pénzt kiadni... Beszéld meg vele,hogy szükséged lenne havi vagy heti zsebpénzre,mert vannak dolgok amiket meg szeretnél venni. Mindig adjon egy kisebb összeget amiből majd te gyűjtögethetsz,cserébe pedig mondd, hogy segítesz a házimunkában meg bármiben,amire megkérnek. Mondd el neki,hogy nagyon fontos az a könyv,és magyarázd el,hogy csak a hasznodra válik ha olvashatsz. :)
2011. júl. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:

Könyvre nem kapsz pénzt, vagy egy bizonyos könyvre nem?


Ha meg akarod érteni apádat kellene bizony az a cím.

Ha meg a könyv kell inkább, akkor pláne kellene a címe.


Másrészt az nyilvánvaló baromság, hogy dolgoznod szégyen (neki), de ugyanakkor széteső cipőbe járva meg nem az (neki).

2011. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
49%
azért vicces egy lány van, de most már tényleg kíváncsi lennék melyik könyv olyan fontos neked, hogy csak az új bolti példány jó neked...szívesen elolvasnám én is :D
2011. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
95%

Mi olyan érdekes azon, hogy nem kap zsebpénzt? Én sem kaptam soha zsebpénzt, mindig ha kellett valamire arra kértem, és eldöntötték, hogy vagy adnak vagy nem.


Kisebb könyvtárban alig van valami, egyébként meg arra senki nem gondol, hogy simán elolvasni meg elolvasni és BIRTOKOLNI egy könyvet nem ugyanaz? Mikor bármikor leveheted a polcról, belelapozhatsz, tízszer elolvashatod a kedvenc részedet amikor akarod stb. Monitoron olvasgatni meg igénytelenség.

2011. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
Azért meglepő, mert így soha nem tanulsz meg bánni a pénzzel. Ha ezt sikerül megértetned apukáddal - hogy vannak dolgok, amiket meg szeretnél venni magadnak, és erre szeretnél gyűjteni -, akkor hamarosan a kezedben lehet a könyv. Én két évig spóroltam az első telefonomra anno, egy Nokia 3410-esre. A következőre meg az utána levő 3 évben.
2011. júl. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:
Meg se mondtam neki, hogy mi a könyv címe, mert minek. Már amikor felvetettem az ötletet, akkor azt mondta, hogy nem.
2011. júl. 31. 14:13
 28/45 anonim ***** válasza:
68%
14:11 monitoron olvasni nem igénytelenség, hanem pénztelenség. Ha tehetném, megvenném, amit elolvasnék, nem várnék hónapokig jegyzettámogatásra.
2011. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

Amikor régebben felhoztam, hogy zsebpénzt szeretnék, akkor elmondta hogy csak abban az esetben, hogy ha abból veszek magamnak mindent. Reggelit, vacsit, a tankönyveimet, sulis cuccokat, ruhát, sampont, fogkrémet, stb...

És ezt mind heti 1000 ft-ból.


Ezek után szerintem érthető, hogy nem kell zsebpénz

2011. júl. 31. 14:14
 30/45 anonim ***** válasza:
65%

"Monitoron olvasgatni meg igénytelenség." nem anyukám, az nem igénytelenség, hanem csóróság...és ne gyere az áramdíjjal, mert egy 400 oldalas angol nyelvű regényt 2 óra alatt elolvasok ;) viszont sajnálatos módon nincs 3-4 naponta 6-8-10-12 ezrem egy-egy könyvre...sőt havonta se...

+ audiokönyveket is "olvasok" rendszeresen ;)...a többségük olyan, ami még magyarul sincs meg a helyi könyvtárban, nem hogy eredetiben

2011. júl. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!