Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy élek, mint egy gyerek. Mi...

Úgy élek, mint egy gyerek. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, itthon lakom. Igaz, kollégista vagyok, de ez a lényegen nem változtat (amúgy is hetente járok haza). Soha semmiféle házimunkát nem kell(ett) végeznem, sose kértek meg rá, meg magamtól se jutott eszembe. Mivel anyukám munka nélkül van, és más tagja sincs a 'családunknak', mindenre ráér, mindent megcsinál. De nem is vagyok képes semmire, nem tudom, hogy kell pl a mosógépet bekapcsolni, vagy főzni. De olyanokat se tudok például, hogy egy bankból pénzt felvenni, vagy nem is tudom, még miket írjak. A kaját is kiszedik nekem, ha megkérem anyát, szétvágja nekem a dinnyét cikkekre, leszedi a húst a csontról, hoz nekem be szendvicset, ha kérem, stb. Azt hiszem, ő ebbe "éli ki magát", mert nincs senkije és semmije rajtam kívül, nem is csinálna semmit, ha ezeket nem csinálná... Meg ez nekem is eddig teljesen természetes volt, fel se tűnt, de igazából én teljesen életképtelen vagyok így. De nem is merek semmit megpróbálni, mert félek, hogy nem sikerül, annyira ügyetlen vagyok, minden kiesik a kezemből, mindent felborítok, egy szánalom, ami vagyok én is, meg az egész életem. Nekem sincsenek barátaim, mindenki kiutáltak mindenhonnan.


Csak a véleményeteket szeretném megtudni. Sok jóra nem számítok. Köszi előre is.


2011. aug. 1. 21:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Ideje elkezdened nekedis mindenbe belefogni megpróbálni. Ha elsőre nemsikerül majd sikerül másodikra. Segíts anyukádnak amiben csak tudsz.
2011. aug. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy változtass. Az életet lehet nagyon élvezni, hülye vagy, ha kihagyod a lehetőséget.
2011. aug. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%

velem is kicsit hasonló a helyzet, habár talán nem ilyen erősen. én is 20 vagyok, egy éve albérletes, de én is hetente hazajártam, most nyáron meg itthon vagyok.


sztem próbálj meg önállóbb lenni, csinálj meg direkt egyedül olyan dolgokat, amiket nem szoktál, hamar bele lehet jönni.

2011. aug. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó, hogy felismerted ezt.

Sokan vannak így, mint te, de ők sosem ismerik be, hogy ez így nem jó.

Ha zavar, akkor próbálj változtatni, meg beszélj anyukáddal erről. Ha tényleg szeret, akkor észreveszi ő is magát, hogy ez neked valójában káros, és nem segít.

2011. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
De hogy élsz a kollgéiumban? Ott mit csinálsz, ha éhes vagy?
2011. aug. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 ava87 ***** válasza:
100%

A véleményem az, hogy anyukád borzasztó rosszul nevel(t) téged, sikerült egy teljesen önállótlan felnőttet(?) létrehoznia.

Ennek később te fogod meginni a levét. Kezdj magaddal valamit, mert nem normális dolog, hogy 20 évesen is így élsz. Mondjuk nem hibáztatlak érte, hogy ilyenné váltál, hiszen senki nem ösztönzött, szoktatott arra, hogy önálló emberként élj. De az már rajtad múlik, hogy ezen változtatsz-e vagy sem.

2011. aug. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó, hogy tudod a saját hiányosságaidat, tisztában vagy vele, hogy mi nem jó körülötted. Próbálj tudatosan befolyni ezekbe a dolgokba, először akár csak szemlélőként, ha másképp nem megy. Tűzz ki kisebb célokat magadnak, hogy miket szeretnél megtanulni. Menni fog az.
2011. aug. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj,ez a lényeg, próbálkozni kell,ha elsőre nem megy,nem feladni,neki állni újra.Életem első levesétől a macska is elfordult,első mosásomban kimostam az angora pulóveremet 90 fokon.Stb.De nem adtam fel.Anyukádnak ez igy jó lehet,neked viszont késöbb bajod lesz ebből.
2011. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
68%
Akkora pofonok fognak érni, hogy az hihetetlen
2011. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Még nem késő változtatni.. Néha maradj benn a kollégiumban hétvégén is. Kezdj el megtanulni önállósodni, eleinte talán nehéz lesz,de aztán belejössz.. Vegyél háziállatot, pl egy kutyát de kisebbel is kezdheted..
2011. aug. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!