Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy élek, mint egy gyerek. Mi...

Úgy élek, mint egy gyerek. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, itthon lakom. Igaz, kollégista vagyok, de ez a lényegen nem változtat (amúgy is hetente járok haza). Soha semmiféle házimunkát nem kell(ett) végeznem, sose kértek meg rá, meg magamtól se jutott eszembe. Mivel anyukám munka nélkül van, és más tagja sincs a 'családunknak', mindenre ráér, mindent megcsinál. De nem is vagyok képes semmire, nem tudom, hogy kell pl a mosógépet bekapcsolni, vagy főzni. De olyanokat se tudok például, hogy egy bankból pénzt felvenni, vagy nem is tudom, még miket írjak. A kaját is kiszedik nekem, ha megkérem anyát, szétvágja nekem a dinnyét cikkekre, leszedi a húst a csontról, hoz nekem be szendvicset, ha kérem, stb. Azt hiszem, ő ebbe "éli ki magát", mert nincs senkije és semmije rajtam kívül, nem is csinálna semmit, ha ezeket nem csinálná... Meg ez nekem is eddig teljesen természetes volt, fel se tűnt, de igazából én teljesen életképtelen vagyok így. De nem is merek semmit megpróbálni, mert félek, hogy nem sikerül, annyira ügyetlen vagyok, minden kiesik a kezemből, mindent felborítok, egy szánalom, ami vagyok én is, meg az egész életem. Nekem sincsenek barátaim, mindenki kiutáltak mindenhonnan.


Csak a véleményeteket szeretném megtudni. Sok jóra nem számítok. Köszi előre is.


2011. aug. 1. 21:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna ki a kérdést. UGYANEZ A HELYZETEM!!!


Most kezdem érezni, hogy mennyire rossz... Ugyanis mióta párom van azóta változom. Mindig figyelmeztet, hogy ne legyek már ennyire gyámoltalan stb. Magamtól eszembe sem jut lesöpörni a járdát vagy hasonlók, mindig ő kell szóljon, hogy észrevegyem a tennivalót. Ilyenkor nem örülök, hogy elkényeztettek. (nem vettek meg mindent nekem, hanem kíméltek mindentől... de ez nálam elkényeztetést jelent)

2011. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ideje önállósodnod. Lehet, hogy unalmas lesz, de kérd meg anyudat, hogy mutassa meg, hogyan kell bekapcsolni a mosógépet, segíts neki mosogatni, és kicsit ideje lenne az alap főzést is megtanulni (rántotta stb). Tudod az öcsém 15 éves, de mindent megtud csinálni.

Ha elsőre nem mersz belevágni a főzésbe, nézz főző műsorokat (ne olyat, amiben mesterek főznek, hanem pl. falubéli néni; sokkal jobban elmagyarázza, hogy mit miért és hogyan kell).

Azt hiszem, ha nem is akarod, muszáj lesz ezeken a dolgokon változtatnod, mert így elég kevés lánynak lennél te az ideális partner.

2011. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

21 éves koromig hasonló voltam hozzád. Nem teljesen, mert a kaját magamnak szedtem meg a banki dolgokkal is tisztában voltam... De házimunkát nekem sem kellett végeznem. Aztán megismerkedtem a férjemmel. Neki a kedvében akartam járni, villámgyorsan összekaptam magam, elkezdtem porszìvózni, felmosni, mosogatni, megtanultam a mosógép használatát, stb. egyedül fözni nem, de azt nem is akarok sosem. Az nem az én világom....

Nagyon nehéz dolgod lesz:( Én is végigjártam. De kellö kitartással hamar meg fogod tanulni. Fel a fejjel, nem olyan borzalmas, csak hosszù idö, mire beleszoksz!:)

2011. aug. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
68%

Úgy vagyok mint te sajnos.

Bankos dolgokat én sem tudom, meg csomó dolgot.

1-2 barátom van de ők sem igaz barátok. :\

Sokszor cseszegetnek érte, hogy buta vagyok, mert csomó dolgot nem tudok, mert nem volt hely ahol megtanulhattam volna.

21/F

2011. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
76%

mi lesz ha nem lesz anyukád?

a párod kétlem hogy pépesre rágja neked a húst.

2011. aug. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez már egy jó lépés, hogy felismerted!!! Innen már nem sok kell hozzá, hogy el is kezdj változtatni. Anyukádnak nyugodtan megmondhatod, hogy szeretnél nagyobb részt vállalni, mert zavar, hogy nem tudsz dolgokat. Meg, itt is tudsz kérdezni, bármivel elakadsz!!! :)

Csak elkezdeni nehéz, de menni fog! Hajrá!!!

2011. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Kb. teljesen ugyanez velem is. Engem is kiutálnak mindenhonnan, lehet, hogy jól ellennénk:D
2011. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A koleszból itthonról vitt főtt kaját ettem (volt mikró), meg olyanokat még én is tudok, hogy boltba elmenni, kaját venni, stb. Csak például a mosatlant mindig hazahoztam, pedig volt mosógép, de nem mertem megmondani senkinek, hogy nem tudom használni, mutassa meg.

Meg ez így két külön dolog, pl a dinnyeszétvágást nem arra írtam példának, hogy nem tudom megcsinálni, hanem hogy tudnám, csak mégis megcsinálják nekem, amit meg se tudok csinálni, az a főzés, mosás, stb.


És hogy kezdjek ebbe bele úgy konkrétan? Valakinek van ötlete?


(Amúgy lány vagyok)

2011. aug. 1. 22:21
 19/27 anonim ***** válasza:

Anya, légyszi mutasd meg, hadd csináljam én.


Am., ha velem laknál koliban, nagyon hamar segítenék. Szépen kézen fognálak, és addig főznénk, mosogatnál, csinálnánk közösen, míg meg nem tanulod. Már rég elvittelek volna egy bankautomatához is... nincs senki, akivel elkezdhetnéd ezeket a dolgokat? Ne szégyelld, nem a te hibád - illetve részben de, ám ezzel se foglalkozz. Vágj bele, nagy kaland, főleg a főzés.


Most kéne, mert a barátoddal már nehéz lesz - bár a kényszer nagy úr.

2011. aug. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Én se tudtam hogy kell kimosni a ruhákat. De megnéztem a gomdokat, meg a használati utasítást és kitaláltam. A gáz nem az ha nem tudsz valamit, hanem az fel sem találod magad.
2011. aug. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!