Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy élek, mint egy gyerek. Mi...

Úgy élek, mint egy gyerek. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, itthon lakom. Igaz, kollégista vagyok, de ez a lényegen nem változtat (amúgy is hetente járok haza). Soha semmiféle házimunkát nem kell(ett) végeznem, sose kértek meg rá, meg magamtól se jutott eszembe. Mivel anyukám munka nélkül van, és más tagja sincs a 'családunknak', mindenre ráér, mindent megcsinál. De nem is vagyok képes semmire, nem tudom, hogy kell pl a mosógépet bekapcsolni, vagy főzni. De olyanokat se tudok például, hogy egy bankból pénzt felvenni, vagy nem is tudom, még miket írjak. A kaját is kiszedik nekem, ha megkérem anyát, szétvágja nekem a dinnyét cikkekre, leszedi a húst a csontról, hoz nekem be szendvicset, ha kérem, stb. Azt hiszem, ő ebbe "éli ki magát", mert nincs senkije és semmije rajtam kívül, nem is csinálna semmit, ha ezeket nem csinálná... Meg ez nekem is eddig teljesen természetes volt, fel se tűnt, de igazából én teljesen életképtelen vagyok így. De nem is merek semmit megpróbálni, mert félek, hogy nem sikerül, annyira ügyetlen vagyok, minden kiesik a kezemből, mindent felborítok, egy szánalom, ami vagyok én is, meg az egész életem. Nekem sincsenek barátaim, mindenki kiutáltak mindenhonnan.


Csak a véleményeteket szeretném megtudni. Sok jóra nem számítok. Köszi előre is.


2011. aug. 1. 21:32
1 2 3
 21/27 ava87 ***** válasza:
100%

Most konkrétan mire gondolsz belekezdés alatt?

Lépésről lépésre haladj, ne egyszerre akarj mindent.

Kezdd mondjuk azzal, hogy ha ettél, elmosogatsz magad után. Azt azért csak tudod, hogy kell. Vizes szivacsra mosogatószer, aztán lemosod vele a tányért, majd leöblíted. Ennyi.

Ha a kollégiumban vagy, nincs abban semmi ciki, ha megkérsz valakit, hogy mutassa meg, hogy kell használni a mosógépet, főleg, mert minden mosógép egy kicsit más. Ha más mosógépet használok (pl. utazáskor, rokonlátogatóban, stb.), akkor én is megkérdezem, hogy azt az adott gépet hogy kell használni, hiszen nem tudhatom fejből az összeset. A gép használatán kívül annyi a dolgod, hogy szétválogatod a ruhákat, világosakat ne moss együtt sötétekkel, mert fognak. A mosószerre meg rá van írva az adagolás, ahogy az öblítőre is. Ha kész a mosás, kipakolsz, kiteregetsz: szépen fellógatod a ruhákat úgy, hogy ne legyenek gyűröttek. Akkor még vasalni sem kell, mármint a nem annyira kényes cuccokat (pl. pólók, farmerek, stb.).

2011. aug. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Rettentően szégyellem, mindenki előtt, ha bárki csak a töredékét is megtudná, hogy miket nem tudok, meg hogyan élek itthon, elásnám magam. Még magam előtt is szégyellem. Eddig azért is nem foglalkoztam ezzel, mert "homokba dugtam a fejem".


Amúgy próbáltam már dolgokat, például egyszer próbáltam palacsintát csinálni, de nem sikerült, annyira remegett a kezem. De bármibe ha belekezdek, remeg a kezem, és így méginkább csak kudarc lesz a vége, és szép kis ördögi kör lesz belőle :S

2011. aug. 1. 22:46
 23/27 anonim ***** válasza:
figyeld meg, hogy anyád hogyan csinálja a dolgokat, és próbálkozz te is. Ha nem sikerül valami, abból is lehet tanulni.
2011. aug. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
már az is nagy szó, hogy felismered, hogy valami nem stimmel. Kérdezd meg anyudat, mit segíthetsz, hogyan indítsd el, nem bonyolult:) sok sikert!
2011. aug. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Ha megpróbálok valamit segíteni, kiveszi a dolgokat a kezemből :S Vagy lehord, hogy úgyis csak több kárt csinálnék, mint hasznot.
2011. aug. 2. 12:07
 26/27 ava87 ***** válasza:

Akkor ne anyukáddal próbálkozz. Nincs valaki barátnőd, vagy rokonod, aki tudna neked segíteni? Őszintén el lehet mondani, hogy te eddig ezt vagy azt sosem csináltad, és kérdd meg, hogy együtt készítsetek valamit. És ne stresszelj, akkora katasztrófát nem tudsz okozni :)

Különben nem a palacsintát javasolnám kezdésnek, hanem inkább valami levest. Kérj meg valakit, hogy együtt főzzetek egy húslevest vagy zöldséglevest, ez még szórakoztató is :)

De a lényeg, hogy ne idegeskedj, nyugodj meg, nem boszorkányság az egész, csak bele kell jönnöd.

2011. aug. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszi :) Nem, barátnőm előtt szégyellném magam, azt hiszem, legjobb lesz, ha egyedül állok neki.
2011. aug. 3. 09:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!