Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg rossz testvér nélkül?...

Tényleg rossz testvér nélkül? Miért akad ki mindenki, hogy csak egy gyereket akarok?

Figyelt kérdés

Mindenki lesokkol rajta, mikor mondom, hogy csak egy gyereket szeretnénk. Hogy milyen rossz lesz neki, ha nem lesz testvére stb stb. Nekem van egy bátyám, de őszintén szólva nem sok előnyöm származott belőle gyerekkoromban. Állandóan csak szekált, veszekedtünk, mindent én kellett csináljak helyette, mert én vagyok a lány, nem kaptam meg sokmindent, amire vágytam, mert neki kellett a pénz biciklire, edzésre, különórára, egyetemre, esküvőre stb stb.

Mindig is úgy gondoltam, hogy én csak egy gyereket akarok, akinek mindent meg tudok adni, aki nem kell nélkülözzön semmit, akinek lesz saját szobája( csak egy szabad szobánk van).

Tényleg olyan rossz ez? Mindenki kiakad, mikor mondom, hogy nekünk egy gyerek tökéletesen elég. Szerintem a mai nehéz világban azt is kell nézni, hogy mennyit tudunk megengedni magunknak...

Vélemények?


2011. aug. 2. 12:46
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
És most, hogy felnőttek vagyunk se nagyon tartjuk a kapcsolatot, pedig nem vagyunk rosszban. De soha nem hív fel, csak úgy, hogy hogy vagyok vagy ilyesmi. Ha pont egyszerre megyünk anyuékhoz akkor találkozunk csak. Szerintem hülyeség, hogy csak egymásra szamíthatunk majd. Én, akkor majd a páromra, a gyerekemre, a barátaimra fogok szamítani, nem rá.
2011. aug. 2. 12:57
 12/45 anonim ***** válasza:
80%

Nyugi, mindenkit piszkálnak valamiért.

Mármint az az ember, aki piszkálódós.

Ennek soha nincs vége.

Amint az ember elmúlik 18 éves ez szinte állandó.

Miért erre az egyetemre mentél, miért erre a szakra, mit fogsz csinálni,nem fogsz megélni, miért nem mész már férjhez, miért nem szülsz már, miért csak egyet? stb...


Mondom, ennek nincs vége.


Vannak emberek, akik egyszerűen mindenbe beledumálnak, ha kérdezzük őket, ha nem. És vég nélkül osztják az észt.


Ha tudod, kerüld el őket, mert, ha lenne két gyereked, akkor meg beleszólnának abba, hogy hogy neveled őket.


Ne foglalkozz ezzel, nekem anyám ilyen. Ha mondom neki, hogy ne kritizálja már folyton a döntéseimet, akkor azt mondja, hogy "Neked nem lehet semmit mondani." Lehet, de nem állandóan.


Ne törődj vele!


Éld úgy az életedet, ahogy akarod!

2011. aug. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem akinek nincs testvére, annak egy fontos dolog kimarad az életéből. Az egykék nyilván azt mondják, hogy jó így, hiszen nem is tudják milyen az, ha az embernek van testvére.

Mondjuk az is igaz, hogy egy bizonyos kor felett nem egészséges a közös szoba, főleg különböző nemű testvérek esetén. Azt el tudom képzelni, hogy ez sajnos megrontja a kapcsolatot.

2011. aug. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
81%

Én is egyke vagyok,de szeretem.Voltak és vannak is barátaim,ritka az a perc,hogy unatkoznék.Szeretem,hogy nem kell közösködnöm senkivel (ez persze nem jelenti azt,hogy irigy vagyok),de örülök,h nincs vita h jaj most ki megy a fürdőbe..stb,értitek:D A legjobb barátnőmnek volt egy kiálhatatlan nővére,egy szobába voltak,a csajnak folyton volt vmi gondja, a másik bnőm imádja a testvéreit,de sokszor az agyára megy:D


És ez a felfogás hülyeség,hogy legyen testvére,mert ha nem lesznek szülők,nem lesz senkije.Ott lesz az ő családja,barátok .. Akkor most nézzem én is ilyen szemszögből,hogy egy emberrel kevesebb szenvedés,ha meghal? Mert ez így is pozitívum.

2011. aug. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
44%

Nekem az összes egyke ismerősöm önző, magának való, nem tudnak alkalmazkodni, nem mutatják ki az érzelmeiket, sokszor sértődnek meg érthetetlen dolgokon (amin egyébként egy normális ember nem sértődne meg), mindent maguknak akarnak (mivel egykeként sokkal többet kapnak általában, mint egy olyan gyerek, akinek van testvére) és kisajátítóak.

Nekem biztosan nem lesz egyke a gyerekem, mert nem akarom, hogy ilyen legyen.

2011. aug. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
74%

Én nem vagyok annyira családcentrikus fajta, szeretem a magányt is, de nagyon örülök, hogy van egy testvérem. Az életben többször voltak már olyan pillanatok, amikor csak rá számíthattam.

Attól még, hogy neked ilyen volt a viszonyod a testvéreddel még nem jelenti azt, hogy ez a normális és másnál is így van.


Persze erőltetni nem lehet, ha te úgy érzed, nem szeretnél több gyereket, ne vállalj. Ilyen egyszerű.

2011. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nem jó egykének lenni,bár nekem kicsi tesóim vannak.1-2évesek.Én meg 19vagyok.:D Imádom őket.Legalább 2 gyereket szeretnék.De ha te egyet,akkor legyen egy,ezt neked/nektek kell eldönteni nem másoknak.
2011. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim válasza:
24%
Szeritem az a válaszoló aki azt írta h nem lesz senkije gondolom úgy értette hogy az anyai és apai családból ő marad neki,nem úgy hogynedm lesz senkije,ez én így gondolom hogy így értette
2011. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

Egykeként nőttem fel, nekem nem volt rossz, de másokat látva azt sem tartom szörnyű dolognak, ha az embernek testvére van - kivéve, ha szegények, ha nincs külön szobájuk (legalább valami kis lyuk, de magánszféra nélkül szerintem ill. ahogy látom, a kamaszodó gyerekek közt öldöklés lesz), illetve az egyikkel kivételeznek.

Te nagyon rossz példát hoztál a családból, de nem mindenhol ez van, ne ez befolyásoljon. (Persze mások véleménye se!) De ha egyszer mégis lesz 2 gyereked, Te pl. befoghatod otthon a fiút is, megteheted majd, hogy nem ajnározod az egyiket és elhanyagolod a másikat, stb. stb.

Abban viszont egyetértek, hogy az ember az anyagi helyzetéhez mérten, józanon átgondolva vállaljon x számú gyereket.

2011. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
85%
A volt barátom egyke,nála alkalmazkodóbb,odaadóbb embert nem is ismerek.. Semmi önzőség, sértődékenység ... !!!!!!
2011. aug. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!