Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Testvérem fenyegetőzik és...

Testvérem fenyegetőzik és megkeseríti az egész család életét. Mit tehetnénk? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Bocs, ha hosszú lesz, de nem egyszerű történet. Már a 90-es években kezdődött minden. Szüleink elváltak, pont amikor a bátyám elég érzékeny korban volt (6 éves). A nagymamámék kedvence volt, mert egyedüli fiú a családban. Mondhatjuk, hogy elkényeztették. Ha édesanyám megtiltott neki valamit, már szaladt is a nagyszülőkhöz. Ott biztos elérte. Aztán egyre komolyodtak a dolgok. 17 évesen bilincsbe hozta haza a rendőrség, majd egyre több zűrje volt (rendőrségi is). Nem tudott megmaradni egy munkahelyen sem, pedig az összes családi kapcsolatot kihasználták a szüleim és nagyszüleim, hogy kedvére való munkája legyen. Ha jól tudom, meg is lopta a munkaadóit, sőt kétes vállalkozásokba is kezdett (nem tudok pontos részleteket, de tuti volt adócsalástól kezdve minden). EZ így ment évekig. Ha gáz volt, pl. egy hitelező elveréssel, lecsukással fenyegette, mi, a család mindig adtunk pénzt és kihúztuk a bajból évtizedeken keresztül. Nagyszüleink közben meghaltak, a rá hagyott örökséget már eltapsolta (7 M ft), akkor éppen a játékszenvedélye hatalmasodott el. Elvált tőle a felesége, a gyerek után nem fizet, nem is látogatja, vagy ha fel is ugrik hozzájuk hébe-hóba, akkor csak netezni megy fel. Kifizettem neki az angliai útját, mint utolsó segítség, mert volt kint álláslehetőség. 10 hónap után egy fillér nélkül jött haza. Most nincs hol laknia, már mindenki hátat fordított neki. Most már édesanyám sem engedi be a lakásba. Fél tőle. Erre feltörte a lakását, amikor nyaralni volt. A rendőrség nem tudott semmit tenni, mert be volt jelentve. Kényszerkijelentést tett édesanyám, erre most azzal fenyegetőzik, hogy felgyújtja az otthonainkat. A rendőrség továbbra is tehetetlen. Engem nem érdekel a rengeteg pénz (több millió forint, amivel tartozik. Én csak nyugalmat akarok Anyámnak és a saját családomnak. Én semmilyen testvéri érzést nem tudok vele kapcsolatban érezni. (Már itt is fenyegetőzött a lakásunk elött). Mit tehetek? Hova fordulhatok? A rendőrségen semmit nem tudnak tenni, idézem "amíg személyi sérülés nem történik" vagy ha a "zaklatás nem fizikai". Én nem várnám meg, míg ég a ház (szó szerint!) ;-( Segítsetek!
2011. aug. 2. 13:56
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Édesapánk meghalt. A férjem már többször kiállt melletem/mellettünk. Nem akarom őt annyira belevonni, hogy a testvérem haragja (hogy a páromat hibáztassa a történtekért)a férjemre irányuljon.

Kedves válaszolók, akik az bíróságot/ügyvédet javasolták!

Tudnátok ajánlani ügyvédet Budapesten, akinak már volt ilyen vagy hasonló ügye?

2011. aug. 3. 09:06
 22/23 anonim ***** válasza:
Sajna én nem, de ha rákeresel, biztosan találsz olyat, aki elvállalja. Egyébként ha a konzultáció után kiderül, hogy nem megfelelő embert kerestél fel, akkor tudnak ajánlani kollégát.
2011. aug. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, úgy tűnik találtunk egy ügyvédet.
2011. aug. 4. 09:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!