Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Testvérem fenyegetőzik és...

Testvérem fenyegetőzik és megkeseríti az egész család életét. Mit tehetnénk? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Bocs, ha hosszú lesz, de nem egyszerű történet. Már a 90-es években kezdődött minden. Szüleink elváltak, pont amikor a bátyám elég érzékeny korban volt (6 éves). A nagymamámék kedvence volt, mert egyedüli fiú a családban. Mondhatjuk, hogy elkényeztették. Ha édesanyám megtiltott neki valamit, már szaladt is a nagyszülőkhöz. Ott biztos elérte. Aztán egyre komolyodtak a dolgok. 17 évesen bilincsbe hozta haza a rendőrség, majd egyre több zűrje volt (rendőrségi is). Nem tudott megmaradni egy munkahelyen sem, pedig az összes családi kapcsolatot kihasználták a szüleim és nagyszüleim, hogy kedvére való munkája legyen. Ha jól tudom, meg is lopta a munkaadóit, sőt kétes vállalkozásokba is kezdett (nem tudok pontos részleteket, de tuti volt adócsalástól kezdve minden). EZ így ment évekig. Ha gáz volt, pl. egy hitelező elveréssel, lecsukással fenyegette, mi, a család mindig adtunk pénzt és kihúztuk a bajból évtizedeken keresztül. Nagyszüleink közben meghaltak, a rá hagyott örökséget már eltapsolta (7 M ft), akkor éppen a játékszenvedélye hatalmasodott el. Elvált tőle a felesége, a gyerek után nem fizet, nem is látogatja, vagy ha fel is ugrik hozzájuk hébe-hóba, akkor csak netezni megy fel. Kifizettem neki az angliai útját, mint utolsó segítség, mert volt kint álláslehetőség. 10 hónap után egy fillér nélkül jött haza. Most nincs hol laknia, már mindenki hátat fordított neki. Most már édesanyám sem engedi be a lakásba. Fél tőle. Erre feltörte a lakását, amikor nyaralni volt. A rendőrség nem tudott semmit tenni, mert be volt jelentve. Kényszerkijelentést tett édesanyám, erre most azzal fenyegetőzik, hogy felgyújtja az otthonainkat. A rendőrség továbbra is tehetetlen. Engem nem érdekel a rengeteg pénz (több millió forint, amivel tartozik. Én csak nyugalmat akarok Anyámnak és a saját családomnak. Én semmilyen testvéri érzést nem tudok vele kapcsolatban érezni. (Már itt is fenyegetőzött a lakásunk elött). Mit tehetek? Hova fordulhatok? A rendőrségen semmit nem tudnak tenni, idézem "amíg személyi sérülés nem történik" vagy ha a "zaklatás nem fizikai". Én nem várnám meg, míg ég a ház (szó szerint!) ;-( Segítsetek!
2011. aug. 2. 13:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
én is a távoltartási végzésre szavazok.vagy elég az,hogy megüt,és mehetsz a rendőrségre a fizika bántalmazással.
2011. aug. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

14:40-es vagyok!

14:32-es ott a pont! :)

2011. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha anyukád egy időre hozzátok költözne, a lakását meg eladnátok? Nálatok azért nagyobb biztonságban lenne.
2011. aug. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"És mi még gyereket akartunk ;(( Ennyi stressz mellett össze sem fog jönni. Ne is beszélve arról, hogy anyám mit él át, hogy a saját gyereke ezt csinálja vele. És ha az enyém is ilyen lesz?"


Ez az egész a neveléstől függ, annak az állatnak akit a testvérednek hívsz mindent megadtak amit akartak, írtad is hogy ha nem engedte a szülő akkor ment a nagyihoz aki aztán mindent megengedett. Szép lassan megtanulta azt is hogyan érjen el bármit bármelyikőtöknél. Ezt nem szabad majd neked is csinálnod a saját gyerekednél, legyél következetes, ha azt mondod hogy nem akkor az legyen nem!

2011. aug. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%

14,32 és 14,40. Nem tudom, nem olvastátok-e, de a távoltartási végzés nem jó a kérdezőnek. Irta a 2. kommentjében. Megveretni? Fasza!! Önbíráskodás, testi sértéssel, 3 évig terjedő szabadságvesztés!


Anyám alatt egy állat lakott évekig, aki zaklatta az anyámat, rányomta az ajtót többször, anyám idegileg kiborult, de semmit se tudott tenni senki. Veretni nem akartuk. Maradt a költözés. De jobban járt, mert szebb helyen lakik és közelebb hozzánk :)

2011. aug. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, hogy nekem is megfordult a fejemben a megveretés. De akkor lesüllyednék az ő szintjére.

Anyukám költözése: Több, mint egy hónapja nem él a lakásában az édesanyám. Nálunk is lakott egy darabig, majd inkább vidékre ment a barátnőjéhez, és aztán hazajött, de elviselhetetlen volt számára a helyzet ezért vissza ment vidékre. De ez sem megoldás! Nem élhet az anyám állandóan valaki nyakán, amikor ott vana lakása, amiért egy életen át dolgozott.

A lakásainkat nem tudjuk eladni, mint azt valaki említette is. Sajnos nem kivitelezhető időben és térben sem. Nem is beszélve arról, hogy ha a fenyegetését valóra váltja, akkor mit adunk el?

Nincs valami családsegtő szolgálat, aki közvetítőként be tudna kapcsolódni. Én nem beszélek vele semmiféleképpen, mert az elmúlt 15 évben hasztalan volt minden értelmes beszédre irányuló próbálkozás. De talán egy kívülálló "közvetítő" segíthetne, nem?

2011. aug. 2. 15:16
 17/23 anonim ***** válasza:
Kérjétek a bíróságon az elmeorvosi kivizsgálását. Hivatkoztok ezekre a dolgokra, kirendelnek egy szakértőt. Még mindig jobb, ha gondnokság alá helyezik (ne vállaljátok, akkor kineveznek egy idegent), mint ha mindannyian tönkremennétek tőle idegileg.
2011. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
61%

Semmilyen illegális eljárás nem jó, mert akkor végleg minden törvényes lehetőségtől elesel. Fordulj ügyvédhez, az megmondja, hogy hogyan indíthatsz ellene eljárást a rendőrség megkerülésével.


Szerintem hülyeség lenne elköltözni, ha van rá pénzetek, szereltessetek rendes biztonsági ajtót (ha azon keresztül tört be eredetileg, akkor nincs ötletem - hivatalosan a legjobb ajtókon professzionális betörőknek 15 percig tart átmenni, azalatt az idő alatt lehet ugrasztani rendőrt, szomszédot, családot, és több riasztószerelő cégnek is van olyan szolgáltatása, akik azonnal kimennek, ha beindul a riasztó). Plusz te tudod, hogy mire van kapacitása a testvérednek - nem ugyanaz a kategória büntetés szempontjából egy kis lopkodás meg adócsalás, mint bennégetni valakit a lakásában, esetleg a szomszédok halálát is okozni (már ha társasházban lakik az anyukád). Esetleg dokumentálhatjátok a fenyegetéseket videó- és hangfelvétellel, azzal már biztosan lehet kezdeni valamit.



Innentől szinte vicc, mert nyilván nem használható ötletek:

Ha meg illegális megoldáshoz folyamodsz, nem hiszem, hogy a verőlegények a legjobb ötlet, azok nem örökre szüntetik meg a problémát. Amúgy nem tudom, hogy egyáltalán hol lehet fizetős izomembereket vagy bérgyilkost találni, és gondolom, te sem, szóval halottnak a csók az ötletelés ilyen típusa.


Viszont becsalhatod a lakásba, mondhatod, hogy szívesen látod egy ideig, aztán elteheted láb alól egy alkalmas pillanatban és azt mondod a rendőrségnek, hogy ő kezdte a verekedést - ha a környezetetekben mindenki tudja, micsoda alak, nem hiszem, hogy ne hinnének neked.

2011. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Szörnyű dolog,egyébként apukáddal mi a helyzet?Miért nem őt zaklatja és miért titeket?
2011. aug. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
férjed miért nem állítja le? miért nem beszélget el vele néhány haverjával? nem kell megütni sem, csak megijeszteni. szépen elmenni sarokbaszorítani elbeszélgetni vele, megfenyegetni.
2011. aug. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!