Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiváncsi vagyok a véleményetek...

Kiváncsi vagyok a véleményetekre, ti hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés
Vidéki csj vagyok 2éve Pesten élek a párommal. Szeretjük egymást,és jön a baba,albérletben lakunk egy panelba és jön a baba. Nem az énvilágom a város,mert 27évig falun családi házban laktam. De máshogy nemtudtuk megoldani hogy együtt legyünk,meghát munka sem nagyon volt. Most hogy babám lesz,nemszeretném albérletbe szülni. Ti mit tennétek haza mennétek a családhoz ahol volna segítség,és volna hol lakni,de nem lenne munka. Vagy maradnátok albiba,mert esélyünk nincs egy saját házra. A szívem nagyon haza húz,de félek miböl fogunk megélni. Ja és se a párom se az én apukám nem él sajnos, anyáink minimálbérböl élnek így segíteni nem tudnak,anyagilag.
2009. júl. 19. 20:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elég furcsán fogalmaztam!
2009. júl. 19. 20:54
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem fogalmaztál furcsán, érthető volt.

Elsősorban a pároddal kell ezt a kérdést megbeszélni, remélem ezt Te is tudod.

2009. júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Bp-en is munkanélküliség van, de mégis könnyebb boldogulni, mint vidéken...


Itt a megélhetés is olcsóbb (valahol mindig vannak akciós cuccok, egyik bolt nyomja le a másik árát, stb.)


Ha van munkátok, lesz esélyetek saját lakásra is, ez csak átmeneti állapot!


Vagy még lehetőség a külföldi munka, amivel gyorsabban lehetne lakást vásárolni.


Akármilyen jó lenne anyukád családi házában, ha ott nincs munkalehetőség, mit csináltok?!


Vagy valami saját vállalkozás?... :]

2009. júl. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Én azt csinálnám, amit anyukám csinált anno, mikor mi kicsik voltunk. Amíg ő eleve nem is dolgozott, egész nyarakat töltöttünk vidéken az ő szüleinél, később, mikor már dolgozott, akkor is ott töltöttük az egész nyarat gyerekként, és a többi időt zömében Pesten töltöttük. Így ott is voltunk meg itt is. Segítség nekünk csak olyankor volt nagyszülőktől, mikor ott voltunk, mert ők nem utaztak fel. Mi mondjuk nem albérletbe születtünk, de nem is nagy házba, csak kis lakásba, én egy régi MÁV társasházba (másfél szobás mini lakás), öcsém meg oda, ahol most is lakunk, 9. emeleti panelba.


Nem tudom, a párod mit gondol?

2009. júl. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Feladni az albérletet és hazaköltözni nem túl jó ötlet szerintem. Ha párod nem kap ott munkát, anyagilag nem lesztek jobban, anyukád jelenléte pedig jelentősen megterhelheti a házasságot. Párod elvesztheti a talajt a lába alól: nincs munka, a család perifériájára szorulhat, úgy érezheti, hogy a baba meg anyuka közelebb kerül hozzád, mint ő.

A nyári ottt tartózkodás jó ötlet.

2009. júl. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az utolsó hozzászólóval.Az anyós jelenléte,még ha jó indulatú is,akkor is sok lehet egy házasságban.Szerintem,amig csak lehet,ragaszkodjatok a külön élethez.Ráadásul itt a munkalehetőség is a panel mellett szól.Ugyan albi,de legalább van tető a fejetek felett és ki tudja mit hoz a jövő,lehet,hogy ez csak ugródeszka és sikerül lakáshoz jutnotok.Ne ess kétségbe!Anyukád pedig,ha tud úgyis segíteni fog a gyerekfelügyeletben gondolom.A nyári vakációk vidéken a gyerekeknek pedig kifejezetten élményt jelentenek,hisz nagyvárosban nőnek fel.Sok sikert!
2009. júl. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, maradjatok, ahol most vagytok. Ne keseregj, nagyon sok pár lakik albérletben. A párodra is gondolj. Ha a baba megszületik, kicsit háttérbe szorul. Ha meg még haza is költöztök anyukádhoz, akkor meg tuti nem fogja magát rózsásan érezni a bőrében: oda az önálló otthon, oda a munkahely...

Viszont ha annyira hűz a szived, akkor utazz le minél többször anyukádhoz a babával majd. Jót tesz neked is, a gyereknek meg főleg.

Anyukád meg bizti örülni fog nektek.

A család vállalása sokszor önmagunk háttérbe szorításával jár. Te vágysz vissza vidékre, de a párod? És a gyereknek hol van több-jobb esélye egy jobb-színvonalasabb iskolára majd. Pesten vagy vidéken? (Ne értsd félre, én is kisvárosban lakom, Pesten két hetet bírtam ki anno. De nekem itt van családi házam, meg munkahelyem, be tudom szuszakolni a gyereket egy jobb suliba. De ha ez nem így lenne, tuti lépnék, mennék oda, ahol majd neki jobb lesz.)

2009. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21:18 - Miért lett lepontozva?
2009. júl. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A párom sem szeret itt lenni,semmi sem köt ide csak a munka.

Anyukám nagyon szereti a páromat,és a nagyszüleim is. Ez fordítva is igaz. Lehet hogy furcsa de nekem hiányzik a zöld,az állatok. Világéletemben volt kutyám macskám,most meg tök egyedül vagyok 30nm-en nincs is kedvem ki menni.

2009. júl. 20. 12:59
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem véletlenül mondja itt a többség,hogy az összeköltözés nem túl jó ötlet.Nem arról van szó,hogy nem szeretik egymást a felek,attól,hogy szeretek valakit nem biztos,hogy tudok vele lakni.Ráadásul külön család vagytok,más szokásokkal,életritmussal.Ha nem olyan a ház,ami külön bejáratos,külön fürdővel és konyhával,akkor borítékolom,hogy lesznek konfliktusok,attól függetlenül,hogy szeretik egymást a családod és a párod.Ráadásul ott lesz a baba,plusz konfliktus forrás a nevelése körül.Hidd el nem véletlenül nem javasolja az,aki már próbálta ezt az életformát.Jobb külön.Azt teljesen megértem,hogy nem szereted Pestet,nekem is kicsit sok az a város.Szórakózni jó,de napi szinten ott lakni nem tudnék.Azt nem lehet megoldani,hogy zöldebb övezetben keresnétek egy albit,ahonnan még a munkahelyre be tudnátok járni? Én inkább ezt javaslom,de persze a te életed,te döntesz,csak a véleményünket kérdezted.
2009. júl. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!