Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kíváncsi vagyok a véleményetek...

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Hogyan döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Válófélben vagyunk 20 év után. Mivel nem tudja egyikőnk sem kifizetni a másikat, el kell adni az ingatlanunkat. Osztatlan közös tulajdonról van szó. Jogilag az egész telek fele és a rajta lévő ház közös néven van. A telek másik fele a házzal csak az én nevemen, mivel 5 éve örököltem és az külön vagyonnak számít. A "férjem" csak akkor hajlandó bele menni az eladásba, ha fele-fele arányban osztozunk az egészen, mert nem tudja tudomásul venni, hogy ahhoz semmi köze.


Kérdésem az lenne, hogy menjek bele a fele-fele arányú osztozkodásba és akkor hamarabb szabadulok tőle, vagy évekig pereskedjek???


2011. aug. 2. 16:08
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok-sok választ. Nem vagyok rossz indulatú és tényleg leéltünk nagyon sok időt egymás mellett, megfordult a fejemben, hogy "úgymond" sajnálatból is felezek vele. Egy férfi a legtöbb esetben többet keres mint egy nő. De egy anya (19, 14, 10 éves gyerekeink vannak) a nap 24 órájában van jelen, míg egy férfi ledolgozza a munka idejét és ennyi. Ő sajnos rosszindulatú és azt hangoztatja, hogy mindent ő teremtett meg..stb.. Sőt nekem semmi nem jár, mert én nem csináltam semmit. Dolgoztam, neveltem a gyerekeket, ápoltam a nagynénémet, aki után örököltem később.
2011. aug. 2. 19:48
 22/22 anonim ***** válasza:
Sajnálatból ne felezz! Jól mondta valaki a tulajdoni lap szerint van az osztozkodás.
2011. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!