Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem elveszítem anyut!...

Úgy érzem elveszítem anyut! Mit csináljak? Segítség? Kezdek kikészülni teljesen.

Figyelt kérdés

13 éve a szüleim különmentek.Én anyuval maradtam,aput nem is látom azóta,nem fizet gyt-t sem... Nagyon szemét volt anyuval,folyamatosan megcsalta stb.

Nem sokkal rá anyu összejött a nevelőapámmal,akivel összeházasodott és lett 3 gyerekük.Az ő házasságuk sem volt valami jó,folyamatosan veszekedtek,nevelőm többször is megverte anyut (nem ittak soha alkoholt). Anyu csak a gyerekek miatt maradt együtt azzal a szemétládával,ill. mivel anyu otthagyta az esti suliját+a munkáját a gyerekek miatt,így pénzben is függtünk nevelőmtől.

Aztán anyu talált egy munkát ami átmenetileg jó,de hosszú távon nem (megterhelő fizikai munka),amivel ráadásul nem keres sokat(pedig egész nap dolgozik,alig látjuk 1-1 órára). Elkezdte újra az esti iskolát. Fél éve el is váltak (ill. még szeptemberben lesz egy tárgyalásuk).

Anyu teljesen kikészült ezalatt a 13 év alatt,elege van a pasikból,a sz*r munkájából és úgy mindenből (nevelőmnek a válásuk óta minden összejött,mondhatni jómódú lett mi meg csórók,és ez is nagyon zavarja anyut). Én sok mindenben segítek neki,de egy idő után a sok feszültség miatt csak bőgni tudok. Mindig azt mondogatja hogy mennyire elszúrta az életét,hogy mi miért történt (a múlton rágódik sokszor,mivel a gyerekkora sem volt valami jó). Mondja hogy ennek így semmi értelme,hiába vállalt be minket nem tud minket eltartani,sokszor elviselni stb. Ilyenkor sokszor sír,sírógörcse van hiába nyugtatom. Mondtam neki hogy bármit megcsinálok,még többet fogok neki segíteni csak ne csinálja ezt.


Nem tudom most mit gondolhat,érezhet... Félek hogy elveszítem őt. Kb. egész nyáron ez megy. Már ott tartok hogy hullik a hajam,este nem tudok aludni,fáradt kimerült vagyok minden nap,az arcom úgy néz ki mint egy sokkal idősebbnek,és nem találkozok senkivel csak itthon ülök s nézek a falra.


Nagyon sok problémánk van mostanság... egyik nap jó kedve van,másik nap csak sír. Most utazok le mamámhoz egy pár napra,félek itthon hagyni őt,félek hogy elhagyja magát. Reszketek egész héten,csak sírni tudok.


Mit tegyek? Segítsetek!! (bocsi hogy hosszú lett) 16L


2011. aug. 4. 11:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak benneteket, de tényleg... szörnyű lehet. Talán próbáld meg megkérni a mamádékat, hogy beszéljenek anyukáddal. Hátha nekik van ötletük. A testvéreid kicsik még?
2011. aug. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Sajnállak,de ne aggódj.Ha elmész nagyidhoz lazulj el egy kicsit.Anyudat pedig mindennap hívjad hogy van stb.

DE NE TEDD TÖNKRE MAGAD!

2011. aug. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Rendes tőled, hogy ennyire érdekel édesanyád sok-sok problémája. De "csak" ennyi, hogy rendes tőled. Túlzottan belemásztál érzelmileg.

Édesanyád sok rossz döntése felett csak neki van felelőssége. Lelkileg erősítheted, támogathatod, segíthetsz neki a mindennapi teendőiben, de csak neki, egyedül és kizárólag neki kell elszámolnia a saját döntéseivel és azok eredményével. Feldmár híres mondása: Az anya baja nem a gyerek baja. Nagyon rosszul csinálja anyukád, hogy ennyire rádzúdítja.

Van jogod haragudni rá annak ellenére is, hogy nagyon szereted. Neked sem jó ez így.

Nyugodtan menj le mamádhoz, anyukád egy felnőtt nő, tud magára vigyázni. Te pedig kapcsolódj ki, jót fog tenni, hogy kikerülsz ebből az egészből.

2011. aug. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Anyukád elég rossz helyzetben van, egyrészt próbáljon másik munkát keresni, ami jobban tetszene neki, meg kevésbé megterhetö. Ezen kivül nem tudna a mamád valamit segiteni? (anyagilag is esetleg, meg néha vigyázni a kisebbekre)


Lehet, hogy jó lenne, ha felkeresnétek anyukáddal a családsegitöt, ott tudnak esetleg támogatást is adni, de ami még fontosabb, anyukáddal el tudnak beszélgetni, hogy azért annyira nem tolta el az életét, ha ilyen lánya van, mint te, csak büszke lehet rád. Valószinüleg jó lenne, ha pszichológussal is tudna beszélni, sokat segithetne rajta.

2011. aug. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

5-10 év közöttiek. Ők most nincsenek itthon,de pl. ők szokták ölelgetni anyut meg beszélgetnek is vele ezekről a dolgokról.

Mamám sem piskóta,régen let*jta anyut,nem foglalkozott vele... tehát anyu nem hiszem hogy hallgatna rá. A hugát szereti nagyon,mivel régen anyu nevelte a saját hugát (az anyukát nem érdekelte mi van a lányaival)...és nagyon szeretik egymást :).

2011. aug. 4. 11:40
 6/17 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de anyukádnak talpra kell állnia, mond meg neki, hogy sajnálod, hogy úgy érzi, az életét elcseszte, de ő felelősséggel tartozik a gyerekeiért, nem temetheti magát az önsajnálatba.
2011. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Mamám a lányával lakik együtt (akinek született 2 gyereke) vidéken,és nem tud mindig beutazni hozzánk mert nincs pénze. Anyagilag egyáltalán nem tud minket segíteni,inkább mi segítjük néha őt. Anyu keresgél munkát,de kevés van mivel olyan szakmája van ami a mai világban elavultnak számít,ezért is végzi el jövőre a gimit. Lesz érettségije.

Pszichológushoz mindenképpen szeretnék menni,mert már nem tudom kivel megbeszélni és úgy érzem magam mint egy öregember. Fáj mindenem... eleve szívproblémás vagyok baba korom óta szóval nem egyszerű elviselnem a feszültséget.

2011. aug. 4. 11:45
 8/17 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 11:41


Igen,ugyanezt mondtam én is neki... de hát amikor magatehetetlen hiába mondom ezt neki:(

2011. aug. 4. 11:46
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia! 35 eves vagyok, de én is ugy vagyokk, hogy amig valakim akár csak influenzás, addig az én egy részem is fekszik...:) És a felmenőim is ilyenek. De azt megtanultam, hoyg nem szabad ennyire belefolynia masik vilagaba, bar mindel jobban fuggsz valakitol, annal nehezebb ezt megvalositani, Te egyelore még gyerek vagy.

Tenyleg nagyon nehez helyzetben van anyukád, de nincs benne részed, hogy ilyen elethelyzetbe kerult, szépen reszletesen leirtad, hogy ő maga hogyan epitgette fel maganak ezt az életet. Ha valaki maga is szarul van (gyerekkor ota), és szenved az élettől (ki nem??), akkor mi az istennyilanak hív testbe még 4 masik lelket?? Hogy ők is szenvedjenek? Vagy mit tud nekik adni ilyen boldogtalan emberi roncsként? Ez az ő terhe, az ő tetteinek kovetkezmenye, hogy osszeroppanóban van, ne vallaj at belole semmit, igy is tul sok terhet rakott a valladra avval, hogy egy ilyne kornyezetben kell elned általa. Ha atvallalod a terheit, sosem kenyszerul ra, hogy megvaltoztassa az eletstrategiajat...

Puszi.

2011. aug. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én is javaslom egy családsegítő felkeresését. Azért vannak, hogy ilyen helyzetekben tanácsot adjanak, segítsenek. Gyakran, ha egy kívülállóval beszél az ember a problémáiról, az jobban átlátja a helyzetet, és közösen elemezve már nem is tűnik olyan kilátástalannak. Talán te is vele mehetnél.

A másik, amit tehetsz, hogy találsz valami diákmunkát magadnak a nyárra. Ha nem tudsz magaddal mit kezdeni, az legalább egy kicsit kikapcsol, más dolgokra irányítja a figyelmedet, belecsöppensz egy új közösségbe is, nomeg persze zsebpénz sem árt.


Egyébként szociális segítőnek tanulok, ha van kérdésed velük kapcsolatban, akármi, vagy csak szeretnél beszélgetni, írj nyugodtan.

2011. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!