Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem elveszítem anyut!...

Úgy érzem elveszítem anyut! Mit csináljak? Segítség? Kezdek kikészülni teljesen.

Figyelt kérdés

13 éve a szüleim különmentek.Én anyuval maradtam,aput nem is látom azóta,nem fizet gyt-t sem... Nagyon szemét volt anyuval,folyamatosan megcsalta stb.

Nem sokkal rá anyu összejött a nevelőapámmal,akivel összeházasodott és lett 3 gyerekük.Az ő házasságuk sem volt valami jó,folyamatosan veszekedtek,nevelőm többször is megverte anyut (nem ittak soha alkoholt). Anyu csak a gyerekek miatt maradt együtt azzal a szemétládával,ill. mivel anyu otthagyta az esti suliját+a munkáját a gyerekek miatt,így pénzben is függtünk nevelőmtől.

Aztán anyu talált egy munkát ami átmenetileg jó,de hosszú távon nem (megterhelő fizikai munka),amivel ráadásul nem keres sokat(pedig egész nap dolgozik,alig látjuk 1-1 órára). Elkezdte újra az esti iskolát. Fél éve el is váltak (ill. még szeptemberben lesz egy tárgyalásuk).

Anyu teljesen kikészült ezalatt a 13 év alatt,elege van a pasikból,a sz*r munkájából és úgy mindenből (nevelőmnek a válásuk óta minden összejött,mondhatni jómódú lett mi meg csórók,és ez is nagyon zavarja anyut). Én sok mindenben segítek neki,de egy idő után a sok feszültség miatt csak bőgni tudok. Mindig azt mondogatja hogy mennyire elszúrta az életét,hogy mi miért történt (a múlton rágódik sokszor,mivel a gyerekkora sem volt valami jó). Mondja hogy ennek így semmi értelme,hiába vállalt be minket nem tud minket eltartani,sokszor elviselni stb. Ilyenkor sokszor sír,sírógörcse van hiába nyugtatom. Mondtam neki hogy bármit megcsinálok,még többet fogok neki segíteni csak ne csinálja ezt.


Nem tudom most mit gondolhat,érezhet... Félek hogy elveszítem őt. Kb. egész nyáron ez megy. Már ott tartok hogy hullik a hajam,este nem tudok aludni,fáradt kimerült vagyok minden nap,az arcom úgy néz ki mint egy sokkal idősebbnek,és nem találkozok senkivel csak itthon ülök s nézek a falra.


Nagyon sok problémánk van mostanság... egyik nap jó kedve van,másik nap csak sír. Most utazok le mamámhoz egy pár napra,félek itthon hagyni őt,félek hogy elhagyja magát. Reszketek egész héten,csak sírni tudok.


Mit tegyek? Segítsetek!! (bocsi hogy hosszú lett) 16L


2011. aug. 4. 11:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Te először is próbáld lefoglalni valamivel magad. Barátokkal találkozz, szórakozz.Anyukáddal is találjatok ki valami közös programit. Nem ártana egy kis kikapcsolódás.
2011. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Vigasztald anyukádat azzal, milyen jó, hogy otthagyta az a disznó.Így legalább nincs aki megverje, egy nagy gonddal már is kevesebb.
2011. aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"ők szokták ölelgetni anyut meg beszélgetnek is vele ezekről a dolgokról. "


5-10 eves gyerekek felnott dolgokrol?? Uristen, ez tenyleg aljassag veluk szemben, ennyire megterhelni oket olyan dolgokkal, amiket még nem is erthetnek igazan, meg nem is az ő dolguk! Ezt forditva kene! Még inkabb a gyerek vallarol kene levenni terheket, nem rapakolni felnott bajokat! Plane olyanokat, amikbol azt erezhetik, hogy ok maguk a teher forrasai, hiszen ha ok nem volnanak, konnyebb volna a helyzet... Én nagyon haragszom anyukadra!

2011. aug. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Utolsó: mégis ki az istennyilával beszéljen? A falakkal? Azért velük beszéli, mert gondolom így még tud legalább létezni, te talán elmehetnél vele beszélgetni. Ne az anyját szidjátok, nem ő építette magának, amibe került, hanem a "kedves" apukája a kérdezőnek, onnan kezdődik a zuhanás, másik kapcsolatba menekülés. Olyanban bízott, akiben nem kellett volna. Beszélj vele a jövőről, hogy majd felnőttök, ő nyugdíjas lesz, viszitek hozzá az unokákat, lesz szép nagy család,itt vagytok neki ti, segítitek, és sosem marad egyedül. Kell valami pozitív jövőkép, amibe kapaszkodhat! Bíztasd, hogy a helyzetetek nem a világvége, van tető a fejetek felett, van mit enni, megvagytok, lesz majd jobb is.
2011. aug. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"mégis ki az istennyilával beszéljen? A falakkal?"


Esetleg egy felnott ember tud maganak tarsakat szerezni, ahogy pl. ferjet is tudott ketszer is szerezni. Elmehet orvoshoz és csaladsegitohoz is, ha mar baratkozasra keptelen...


"Ne az anyját szidjátok, nem ő építette magának, amibe került, hanem a "kedves" apukája a kérdezőnek, onnan kezdődik a zuhanás, másik kapcsolatba menekülés. Olyanban bízott, akiben nem kellett volna. "


A menekulest es a nem jo emberben bizast ki csinalta? Bizony, az anyuka. A gyerekeket ki szülte? Bizony az anyuka. Az allasat ki adta fel, hogy anyagilag 100 %-ig kiszolgaltassa sajat magat es 4 kicsi gyermeket egy rossz embernek? Bizony, az anyuka! Tehát ő építette magának. Vagyis nem csak maganak, hanem még 4 masik artatlan gyermeknek is.

A 16 eves kislanynak nem erre van szuksege most, ezt kizarolag Neked irtam, kedves Utolso Hozzaszolo.

2011. aug. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

"Az allasat ki adta fel, hogy anyagilag 100 %-ig kiszolgaltassa sajat magat es 4 kicsi gyermeket egy rossz embernek?"


Azért adta fel,mert gyerekeket szült. Nem mehetett be nagy hassal a munkahelyére,ráadásul eléggé szemetek voltak akkoriban a munkahelyén úgy mindenkivel. Hitt abban,hogy megváltozik majd a nevelőapukám,azt hitte majd minden jó lesz (változást ígérgetett nevelőm és mi bedőltünk neki).

Miután nem volt állása,és bevállalt minket egyedül (az apuka fenyegetőzött hogy elveszi a gyerekeket és nem láthatjuk majd őket,meg hogy ha anyunak lesz barátja azt megöli),így nincs a legtöbb pénzünk de boldogabbak vagyunk mint régen!


Amúgy a "velük beszéli meg a dolgokat" alatt nem azt értettem,hogy elmeséli hogy mennyi pénzünk van,vagy hogy ki van idegileg... én írtam kicsit értelmetlenül.


Most talán jobb a helyzet úgy érzem... többet beszélgetek anyuval.Azt mondta összeszedi magát,ill. mondtam hogy én is magamat.


Családsegítőhöz nem hiszem hogy fog menni ezek után,viszont a pszichológust nekem muszáj lesz meglátogatnom úgy érzem!


Köszönöm a segítségeteket!

2011. aug. 5. 11:43
 17/17 anonim ***** válasza:

Ne hagyd, hogy bantson az a pszichologus! Ha nem tetszik, menj masikhoz. Sok keruletben van a szakrendeloben. A mienkben 3 is van.

ÉS ne pszichiáterhez menj, mert az orvos, az gyogyszeres segitseget tud adni, nem lelkit.

Majd ird meg, mi lett, oké?

2011. aug. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!