Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 éves lányotokat meddig és...

18 éves lányotokat meddig és hova engednéd el szórakozni?

Figyelt kérdés
Ha el akarna menni a Balatonra több napra,a barátaival,akkor elengednéd?És Budapestre,a Sziget fesztiválra?Olyan veszélyes az a nagy város,sok a bűnöző,meg a gyilkos,ki tudja,milyen emberek szaladgálnak az utcán éjszaka.Annyira féltem.
2011. aug. 8. 22:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

A Balatonra elengedném simán,de azért elmondanám neki,hogy vigyázzon a drogosokkal,nehogy belevigyék,meg hogy ne igyon túl sok alkoholt(úgyis inni fog egyébként,csak ne igyon sokat),és azért hívjon vagy én hívom.Pestre..hát már nehezebben engedném el.

16/L (igen,annyi,nincs is 18 éves lányom)

2011. aug. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%
Ha a gonosz emberektől félted akkor az utcára se engedd ki mert ott is van ugyanannyi. 14 éves koromtól magam járok sziget fesztiválra, sose volt semmi gondom. 18 évesen meg már nem tilthatsz neki semmit, nem kisgyerek már hanem felnőtt.
2011. aug. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen nem lesz kérdés, hogy hová engedem... Felnőtt, mehet ahová akar. Csak reménykedhetek abban, hogy addig megtanítottam neki mindazt, ami a felelősségteljes felnőtt élethez kell.


Budapesti vagyok, jöttem már haza éjszakai járattal éjfélkor is, hajnal 3-kor is, egyedül. Soha nem történt semmi. Egy kisváros diszkójából hazajövet is megerőszakolhatják, nem kell ahhoz nagyvárosba menni. Csak be kell tartani pár alapszabályt, hogy idegenektől ne fogadjon el semmit (meghívás szórakozóhelyen), italát őrizetlenül ne hagyja, forgalmas helyen mászkáljon, stb. De ha a barátokkal van és ők is megbízhatóak, akkor nem hiszem hogy gond lenne.

2011. aug. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan így van, ahogy feljebb írták.

Én ezért költöztem inkább anyósomékhoz, mert édesanyám 20 éves koromban is úgy kezelt, mint egy óvodást.

Elviekben felnőtt ember, oda megy ahová gondolja. Te elmondhatod hogy szerinted ez miért nem helyes, de aztán ennyi kéne hogy legyen a szereped.


Egyébként meg a Balaton egész nyugis hely, a sziget fesztiválról meg anno anyám! jött el előbb, mert unalmas volt, nemhogy veszélyes :)

2011. aug. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%
Hú.. Ha nekem anyám ilyeneken még csak gondolkozott is volna mint te, biztos nem mentem volna egyetemre. Mentem volna dolgozni, hogy függetlenedjek tőle. Hál Istennek 17 éves korom óta azt csinálok amit akarok. Indulás előtt fél órával jelentem be, hogy megyek. Ha egyszer is gond lett volna ebből, most nem lennék egyetemen és nem lenne két felsőfokúm. Mivel mentem volna innen világgá, csak hogy ne korlátozzanak. Azt ajánlom, hogy nagyon vigyázz mennyire tiltod meg neki a dolgokat mert ellened fog fordulni. 23/L
2011. aug. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt csinál amit akar... Maximum azt MONDHATOD neki, hogy ha megkereste a pénzt rá akkor menjen.

Nekem mindig mindent megtermtettek a szüleim, de most volt először lehetőségem nyáron dolgozni és nagyon jó volt lelkifurdalás nélkül megvenni azt a 40.000 forintos órát amit kinéztem már régen magamnak. A szüleim is adtak volna rá pénzt, de tudom hogy mennyit dolgoznak és nincs pofám költeni 18 évesen már az ő pénzüket, legalább a "luxus" kiadásaimra és bulizásra én keressem meg a pénzt! :)

2011. aug. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Mivel már 18, nem kötelezném semmire, nem tiltanám semmitől. Azért megpróbálnék elbeszélgetni vele abban az esetben, ha még velünk lakik, hogy:

-olyan helyre menjen, ahonnan tud hazafele útvonalat, vagy legyen pénze taxira egyéb esetben

-lehetőleg barátokkal együtt menjen ameddig csak tud

-ha vmi gáz van, minket hívjon


Egyébként az sem jó, ha az ember túlfélti a gyerekét és szinte semmit nem enged meg neki. Én már csak tudom, tipikus túlféltett gyerek vagyok még mindig, pedig már 22 vagyok. Képes volt kijönni alig pár hónapja elém metrómegállóba, mikor utolsó metróval jöttem haza... csak azért, mert színházban voltam egy olyan darabon, ami 3órás volt, és ő úgy gondolta(!!!), hogy max. 2órás a darab, és nekem már haza kellett volna érnem, és ott ordította le a fejemet... még szerencse, hogy nem volt ott senki. Annál rosszabb nincs, mint amikor az embert nem hagyják önállósodni... én annyival később kezdtem el ejárni itthonról, mint a többiek, a túlféltés miatt (15-16 éves koromig még délután sem mehettem el a haverokkal, csak akkor, ha min. egy héttel előtte megbeszéltük a programot... akármi spontán dolog volt, és késtem akár 10 percet is, máris nekem esett anya otthon, de ha meg szóltam neki mobilon, akkor meg egyszerűen megtiltotta, merthogy rossz hatással vannak rám, csak mert az egyik volt kint a Szigeten, a másik meg cigizett stb -.-), hogy egy csomó dolgot egyedül kellett megtanulnom, mert ilyen idős korban ciki megkérdezni a többieket... mármint ciki az, hogy az ember nem tudja... hogy durván mennyi egy taxi (vagy milyen tarifával dolgoznak), hogy vannak egyáltalán éjszakai tömegközlekedési járatok (komolyan fogalmam nem volt róla tavalyig, mert erről nem beszéltünk), hogy mire és hogy kell figyelnem, amikor egyedül utazom és járkálok a városban (17 éves koromban egy srácnak kellett megvédenie este a villamoson két tolvajtól, mert mivel nem engedtek tömegközlekedni addig este, max. hírből hallhattam az ilyen esetekről, és fel sem tűnt, hogy arra készül az a két alak, nem jöttek hozzám túl közel stb)...

2011. aug. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
66%
Magyarországon az egy főre eső gyilkosságok száma az egyik legalacsonyabb a világon.
2011. aug. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
67%
Szakadjál már le róla !! Felnőtt !!! A féltéseddel lefogadnám hogy az őrületbe fogod kergetni majd egy szép nap múlva azt veszed észre hogy volt gyereked - nincs gyereked !!!!!!!!
2011. aug. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
70%
mi bajotok a Szigettel? ha nem egyedül megy, semmi baja nem lesz :O
2011. aug. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!